Jesteś tutaj:Sport Zrewanżować się Kościerzynie, czyli do trzech razy sztuka
piątek, 15 stycznia 2021 08:20

Zrewanżować się Kościerzynie, czyli do trzech razy sztuka

  MKS PR
Zrewanżować się Kościerzynie, czyli do trzech razy sztuka źródło: MKS PR

Czas na kolejne wielkie emocje z udziałem szczypiornistek MKS PR Urbis Gniezno. W najbliższą sobotę, 16 stycznia podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozegrają pierwszy mecz ligowy we własnej hali w 2021 roku.

Gnieźnianki czeka w weekend ciężkie ligowe starcie z KS Kościerzyna i będzie to niezwykle ważny mecz dla obu ekip. Sąsiadują one ze sobą w tabeli, co więcej, miały też szansę spotkać się aż dwukrotnie w ostatnich dwóch tygodniach. Oba mecze – pucharowy i turniejowy – wygrały minimalnie rywalki, więc dla żółto-czarnych będzie to idealna okazja do wzięcia rewanżu.

MKS PR URBIS Gniezno zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Dotychczas drużyna z pierwszej stolicy Polski zapisała na swoim koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę, co daje łącznie 18 punktów. Ewentualne zwycięstwo przybliżyłoby MKS PR URBIS Gniezno do pierwszego miejsca w tabeli, do którego traci teraz 4 punkty (mając w tej chwili jedno spotkanie rozegrane mniej od Sambora Tczew). Rywalki gnieźnianek to trzecia drużyna z bilansem 5:2, która przed tygodniem przegrała z liderem rozgrywek – wspomnianym Samborem Tczewem oraz wcześniej z SMS ZPRP I Płock. KS Kościerzyna to drużyna z superligową przeszłością, która posiada w swoich szeregach takie strzelby jak Natalia Fesdorf – trzecia w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy (49 trafień) i Paulina Kucharska, która plasuje się na ósmym miejscu tejże klasyfikacji. Dla gnieźnianek najczęściej trafiły jak dotychczas Marta Giszczyńska, która ma w dorobku 48 bramki czy Monika Łęgowska – 37.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 16:00. Czy podopieczne szkoleniowców Popka i Solarka zrewanżują się za dwie porażki KS Kościerzynie i utrzyma pozycje wicelidera w tabeli? Tego dowiemy się już wkrótce.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane