Jesteś tutaj:Sport Kijkowe Trzemeszno ruszyło w Polskę
piątek, 23 lipca 2021 07:35

Kijkowe Trzemeszno ruszyło w Polskę

  mn
Kijkowe Trzemeszno ruszyło w Polskę zdjęcie nadesłane

Po przerwie związanej z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami w kwestii organizacji masowych imprez sportowych, zawody powoli wracają do wersji na „żywo”. Na upragnione, kijkowe trasy coraz częściej wybierają się członkowie „Kijkowego Trzemeszna” i udowadniają, iż nadal są w wysokiej formie.

W ostatnim czasie godnie reprezentowali Gród Kilińskiego m.in. podczas VIII Otwartych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie (Biały Bór), VII Festiwalu Biegu Rzeźnika (Cisna), III Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking (Prudnik) oraz Otwartych Górskich Mistrzostw Polski na dystansie 10 km (Polanica Zdrój). Mają na swoim koncie także starty w Ogólnopolskim Pucharze Nordic Walking i zawodach lokalnych.

W sobotę 17 lipca reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna” wybrały się do Strzałkowa, aby wziąć udział w VI Biegach Ulicznych „Strzałkowo – Dobry Kierunek” 2021. W ramach imprezy odbyły się rywalizacje biegaczy na dystansie 5 i 10 kilometrów, zawody nordic walking (5 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Start i meta usytuowane były na wysokości Hali Sportowej przy ulicy Górnej.

W marszu z kijkami udział wzięło 18 osób. W kategorii kobiet drugie miejsce z czasem 33:27 min. zajęła Kamila Kolberg. Po dłuższej przerwie, świetnie w rywalizacji odnalazła się również Agnieszka Kędzierska. Z rezultatem 35:08 min. uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej pań.

Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie we współpracy z Gminą Strzałkowo i LBS Strzałkowo.

W niedzielę 18 lipca siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wystartowała w piątym etapie Ogólnopolskiego Pucharu Nordic Walking (Puchar Wielkopolski), który miał miejsce w Wągrowcu. Mierząc się z wybranymi dystansami (5 lub 10 km), drużyna z Grodu Kilińskiego zrobiła to w doskonałym stylu. Dzięki uzyskanym rezultatom, trzemesznianie zapewnili sobie wysokie lokaty, zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, jak i w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy startowali z terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. T. Kościuszki. Tam też znajdowała się meta i miasteczko zawodów. Trasa, w formie pętli o długości 2500 m, poprowadzona została zadrzewionymi, malowniczymi ścieżkami w bliskim sąsiedztwie Jeziora Durowskiego. Dopisała pogoda i frekwencja. Uczestnicy mogli także liczyć na wysoki poziom rywalizacji.

A oto wyniki trzemesznian:

5 km – 173 zawodników, w tym 90 kobiet

Agnieszka Kędzierska – czas 36:20 / K – 4 / Kategoria wiekowa – 1

Aleksandra Olejniczak – czas 38:18 / K – 19 / Kategoria wiekowa – 1

Wiktoria Rożek – czas 41:50 / K – 54 / Kategoria wiekowa – 3

10 km – 84 osoby, w tym 40 kobiet

Kamila Kolberg – czas 1:09:51 / K – 1 / Kategoria wiekowa – 1

Małgorzata Szczudlik – czas 1:11:02 / K – 3 / Kategoria wiekowa – 2

Marzena Stankowska – czas 1:24:34 / K – 30 / Kategoria wiekowa – 10

Grzegorz Mądry – czas 1:09:04 / M – 12 / Kategoria wiekowa – 3

Świetna organizacja, fantastyczna atmosfera oraz piękne zakątki naszego kraju – to niewątpliwie atuty całego cyklu, którego głównym organizatorem jest Polskie Zrzeszenie Nordic Walking oraz Fundacja Herkules All Sports.

WIĘCEJ O NAShttps://www.facebook.com/kijkowetrzemeszno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane