Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 września 2021 13:20

Tytan Gniezno srebrny na rozpoczęcie sezonu Polskiej Ligi Rugby 7

  mn
Tytan Gniezno srebrny na rozpoczęcie sezonu Polskiej Ligi Rugby 7 zdjęcie nadesłane

W sobotę, 25 września, odbył się w Gnieźnie pierwszy turniej nowego sezonu Polskiej Ligi Rugby 7. Gnieźnianie po bardzo zaciętym pojedynku ulegli dwoma punktami szczecińskiej Kaskadzie 10:12.

W meczu o 3 miejsce Rugby Wrocław pokonali 24:5 Ciechana Ciechanów, a w meczu o 5 miejsce rugbyści z Unisławia okazali się mocniejsi od Rugby Klub Poznań w stosunku 43:0. Już za tydzień gnieźnianie udadzą się na kolejny turniej - kierunek Ciechanów!

W turnieju wystartowało 6 klubów, które zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A rywalizowali: Tytan Gniezno, RK Unisław oraz Rugby Wrocław. W grupie B Klub Rugby Poznań spotkał się z Ciechanem Ciechanów oraz Kaskadą Szczecin.

Gnieźnieńscy Tytani wygrali grupę tracąc po 1 przyłożeniu z klubem z Unisławia oraz z Wrocławia. Mecz z Unisławiem zakończył się wynikiem 33:7, natomiast na koniec spotkania z Rugby Wrocław na tablicy wyników widniał rezultat 19:5. W trzecim meczu grupy A Rugby Wrocław pokonali 24:17 KR Unisław. W drugiej grupie najmocniejsza była Kaskada Szczecin, która najpierw wygrała z Ciechanem Ciechanów 40:5, a następnie z KR Poznań 50:0. W trzecim meczu tej grupy KR Poznań ulegli Ciechanowi 12:32.

W pierwszym półfinale Tytan Gniezno pokonał Ciechana Ciechanów 24:5. Natomiast w drugim półfinale Szczecinianie wygrali z Rugby Wrocław 14:0.

Faza meczów o miejsca rozpoczęła się od pojedynku kujawsko-wielkopolskiego, gdzie drużyny, które zajęły w swoich grupach 3 miejsca rywalizowały o miejsce 5 w turnieju. RK Unisław pokonał KR Poznań 43:0. Mecz o brązowy medal zwyciężyli rugbyści ze stolicy Dolnego Śląska, którzy w stosunku 24:5 pokonali mazowieckiego Ciechana. Finał wygrali rugbyści ze Szczecina, którzy zdobyli 2 przyłożenia - tak jak gnieźnianie - ale jedno z nich celnie podwyższyli. Już za tydzień rugbyści powrócą na plac gry - w Ciechanowie, na Mazowszu, rozegrany zostanie II Turniej Polskiej Ligi Rugby 7.

“Bardzo się cieszę, że wreszcie dane nam było rozpocząć sezon. Poprzedni rok, zdefiniowany we wszystkich dziedzinach życia przez Covid-19, zakończyliśmy z 2 medalami - srebrem w lidze oraz brązem w finale. Te pozycje jednak wyłącznie zaostrzyły nasz apetyt. W tym roku jasno mówimy sobie “Złoto. I kropka.”. Bardzo się cieszę, że do składu dołączają nasi juniorzy, którzy będą mieli okazję zdobywać pierwsze szlify w rugby seniorskim. Konkurencja na treningach jest spora, ciągle trwa walka o miejsce w składzie oraz na poszczególnych pozycjach. Bardzo mocno przepracowaliśmy okres przygotowawczy, a teraz nadszedł czas przedstawić to w warunkach meczowych. Dzisiejszy występ, zakończony minimalną porażką, jasno zdefiniował, że w kolejnym turnieju musimy skupić się na “chłodnych głowach”. Momentami za bardzo chcieliśmy. Pamiętajmy jednak, że to początek sezonu, a my pracujemy dalej. Nie ma co wróżyć z fusów po pierwszym turnieju” - podsumował występ swoich podopiecznych trener gnieźnian Robert Bosiacki.

Wszystkich chcących spróbować rugby i dołączyć do drużyny Tytanów zapraszamy na treningi! Cały czas trwa rekrutacja do grup młodzieżowych oraz drużyny seniorskiej. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku - Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno oraz na Instagramie - @tytan7s. Do zobaczenia przy Strumykowej!