Jesteś tutaj:Sport Spotkanie z alpinistą Jackiem Wichłaczem
poniedziałek, 24 stycznia 2022 07:49

Spotkanie z alpinistą Jackiem Wichłaczem

  mnopr
Spotkanie z alpinistą Jackiem Wichłaczem zdjęcie nadesłane

Klub Sportów Górskich "Direta" zaprasza na spotkanie z Jackiem Wichłaczem, który odbył już 50 wejść na szczyty liczące ponad cztery tysiące metrów.

Jacek Wichłacz jest alpinistą znanym wielu gnieźnianom. Bywał zapraszany przez Diretę na opowieści o swoich górskich przygodach kilkakrotnie. Tym razem powód zaproszenia jest nietuzinkowy – otóż Jacek zgromadził w swoim górskim CV pięćdziesiąt wejść na szczyty czterotysięczne. Zajęło mu to ćwierć wieku!

- Mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam kolejny raz postać niesamowitą. Tak się złożyło, że w tym samym czasie rozpoczynaliśmy przygodę ze wspinaczką uczestnicząc w kursach skałkowych na początku lat dziewięćdziesiątych organizowanych przez Klub Wysokogórski w Poznaniu. Wielokrotnie nasze górskie szlaki się krzyżowały, wiele lat poświęciliśmy pracy w zarządach KW Poznań (Jacek był prezesem tego klubu w latach 2004-2007, a do dziś piastuje funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej). Oddany górom, oddany partnerom od liny. Solidna firma. Oczywiście alpejskie czterotysięczniki to tylko wycinek z jego górskich dokonań. Ale o tym zapewne sam wspomni podczas prelekcji - mówi Andrzej Janka z KSG "Direta".

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 lutego w Starym Ratuszu o godz. 19.30, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Współorganizatorem spotkania jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022