Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 marca 2022 10:03

Bieg Tropem Wilczym w Modliszewku

 
Bieg Tropem Wilczym w Modliszewku źródło: Gmina Gniezno

W minioną niedzielę kolejny z Biegów Tropem Wilczym odbył się w podgnieźnieńskim Modliszewku - na starcie pojawiło się 250 osób.

Bieg Tropem Wilczym w Modliszewku przeszedł do historii. W niedzielę 6 marca 2022 roku po raz pierwszy Gmina Gniezno wraz ze Szkołą Podstawową w Modliszewku zorganizowali to wydarzenie. Komplet uczestników odebrał swoje pakiety startowe, a więc w biegu udział wzięło 250 osób. Całość otworzyła wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka, która również postanowiła przebiec dystans 2,5 km.

- Niezmiernie nam miło, że impreza przyciągnęła komplet biegaczy. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni i spotkamy się w przyszłym roku. Przypomnę, że bylo to wydarzenie w ramach ogólnopolskiego projektu "Bieg Tropem Wilczym" z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", przypadającego 1 marca. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP – powiedziała Maria Suplicka wójt Gminy Gniezno.

Uczestnicy biegli na trzech dystansach: dla najmłodszych było to 163 metry, dla dorosłych na 2,5 km oraz na 5 km. Trasa biegu wygląda następująco: start był na boisku przy szkole, dalej pobiegli w kierunku osiedla Sobańskich przy Gościńcu, zrobili pętle na osiedlu Sobańskich przy ul. Jana i Katarzyny Gaców, Józefa Sobańskiego, Marianny Sawińskiej. Trasa 2,5 km przebiegała przez dwie pętle na osiedlu Sobańskich, natomiast trasa 5 km to 5 pętli na osiedlu i powrót do szkoły. Udział w biegu był bezpłatny. Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy, na którego składał się medalu, pamiątkowa koszulka, bidon oraz numer startowy.

Pomysłodawcą biegu w Modliszewku była Emilia Kaczmarek, nauczycielka ze szkoły w Modliszewku. - Przyszedł pomysł, żeby zorganizować bieg również w naszej Gminie. A ponieważ pracuję w szkole w Modliszewku to właśnie w tych okolicach. Zgłosiłam się do pani wójt Marii Suplickiej razem z radnym Jakubem Fryzą i odzew był bardzo pozytywny. Razem po prostu zaczęliśmy działać i wyszło. Świadczy o tym chociażby komplet pobranych pakietów startowych. Dziękujemy serdecznie za zaufanie - mówi Emilia Kaczmarek.

Na wszystkich czekała pyszna grochówka prosto z wojskowego kotła, którą przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Babki” z Modliszewka. Rodzice uczniów ze szkoły w Modliszewku upiekli natomiast kilkanaście placków, a więc każdy mógł wrzucić coś na ząb. Za zabezpieczenie biegu podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej z Modliszewa. Ukłony Gmina Gniezno kieruje także w stronę sponsorów, bez których ten bieg by się nie odbył. Dziękujemy Radnemu Jakubowi Fryza, Radnemu Patrykowi Dobrzyńskiemu z "Ranczo Ganina" Dobrzyńscy, Franciszkowi Cyprych, Mariuszowi Perz, sołtysowi Zdziechowy Pani Agacie Rezgui, sołtysowi Modliszewka Piotrowi Sobańskiemu oraz firmą: Tropsport - Hurtownia Sportowa, Modern Cake, Hurtowni Wajm, Kowalstwo Artystyczne Paweł Kaczmarek, Auto Szałek Gniezno,Giftbajery.pl.


źródło: Gmina Gniezno

Galeria

2 komentarzy