Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno najlepszy w Częstochowie. Tytuł mistrzowski coraz bliżej
poniedziałek, 16 maja 2022 07:57

Tytan Gniezno najlepszy w Częstochowie. Tytuł mistrzowski coraz bliżej

 
Tytan Gniezno najlepszy w Częstochowie. Tytuł mistrzowski coraz bliżej zdjęcie nadesłane

14 maja odbył się w Częstochowie IX Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Zawody wygrali gnieźnieńscy Tytani, którzy są już o krok od zdobycia mistrzostwa Polskiej Ligi Rugby 7!

W Częstochowie rywalizowało sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Tytani rozpoczęli turniej od zwycięstw w meczach grupowych – 31:7 z Rugby Biesal oraz 34:5 z Alfą Bydgoszcz. Awansując z pierwszego miejsca w grupie spotkaliśmy się w półfinale z RK Unisław, których pokonaliśmy 40:7. W finale, podobnie jak w minioną niedzielę, czekali na nas rugbiści z Wrocławia. Wynik końcowy finału to 36:5.

Najlepszym zawodnikiem gnieźnieńskiej drużyny został wybrany Aleksander Przybylski. Oprócz niego w składzie GKR Tytan Gniezno zagrali: Maciej Bednarski, Robert Bosiacki, Paweł Czyżyk, Sebastian Graczyk, Jan Krajka, Wojciech Niepsuj, Patryk Popek (kapitan), Dominik Szczepański, Marcin Szumiński, Kelvin Tavengwa oraz Dawid Zamiara.

- Za nami dość wyczerpujące zawody w Częstochowie. Choć może wyniki na to nie wskazują to rywalizacja była niełatwa. Zagraliśmy aż cztery spotkania w krótkim czasie, podróż również nie należała do najkrótszych i najłatwiejszych. Ogromnie cieszymy się ze zwycięstwa w Częstochowie! Po wpadkach w Gnieźnie i Mińsku Mazowieckim wróciliśmy na właściwy nam tor. Niespełna tydzień temu wygraliśmy turniej we Wrocławiu, dziś również tę drużynę pokonaliśmy w kolejnym finale turnieju. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników. Mamy w tej chwili interesującą rywalizację na treningach, ponieważ miejsc w składzie turniejowym jest tylko dwanaście. Dziś sporo pograli zmiennicy, którzy wchodzili za każdym razem na prawie całą drugą połowę. Rozpędzamy się, testujemy trenowane rozwiązania, schematy i zagrywki, aby w turnieju o Puchar Polski w Gnieźnie pokazać naszego maksa. Brawo dla Olka, naszego MVP dziś. Brawo dla Patryka, kapitana, który poprowadził zespół do czterech zwycięstw. Brawo dla Kelvina, który siał niemały popłoch na środku ataku. Brawo dla młodego Dominika, który dźwignął ciężar gry na łączniku. Brawo dla wszystkich zawodników. Tytan ponownie jest najlepszy w turnieju Polskiej Ligi Rugby 7. Nadszedł czas postawić kropkę nad “i” za dwa tygodnie w Biesalu i wygrać tę ligę! - podsumował występ swojej drużyny trener gnieźnian Robert Bosiacki.

Tymczasem już za miesiąc, 18 czerwca, odbędzie się w Gnieźnie turniej o Puchar Polski Rugby 7. Zagra w nim dziewięć najlepszych drużyn PLR7. Już dziś serdecznie zapraszamy na trybuny przy Strumykowej, gdzie będzie można kibicować najlepszej siódemkowej ekipie ligowej w Polsce!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane