Jesteś tutaj:Sport Deszczowa inauguracja rowerowej rywalizacji
czwartek, 02 czerwca 2022 15:50

Deszczowa inauguracja rowerowej rywalizacji

 

Gniezno po raz kolejny dołączyło do zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Przez kolejny miesiąc będzie można "nabijać" kilometry na wspólne konto.

W środowy, wczesny wieczór na Rynku pojawiła się grupa mieszkańców, którzy zdecydowali się wspólnie zainaugurować gnieźnieńską edycję rywalizacji. Pomimo iż pogoda bardzo mocno dała się we znaki deszczem i burzą, to kilka chwil po godzinie 18 wszyscy wyruszyli w kilkukilometrową trasę ulicami Gniezna.

Tym samym Gniezno wraz z 56 innymi miastami rozpoczęło rowerową rywalizację. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać na telefon aplikację Aktywne Miasta i koniecznie wybrać Gniezno. Na wytrwałych i skutecznych rowerzystów czeka nie tylko świetna zabawa, ale też liczne nagrody w wielu kategoriach. 

A teraz o planach i wydarzeniach towarzyszących na najbliższe dni:

  • w piątek 3 czerwca w światowy dzień roweru; od 16:00 do 19:00 na Rynku pojawi się punkt promocyjny RSP;
  • w piątek 3 czerwca rusza 24-godzinna sztafeta Dziećmiarki - Zakrzewo - Polska Wieś - Kłecko - więcej informacji
  • w sobotę 4 czerwca rusza rajd stowarzyszenia Aktywne Dalki a od 11:00 na stadionie Mieszka rozpocznie się Prezydencki Dzień Dziecka;
  • w środę 8 czerwca o godz. 18:00 z Parku Trzech Kultur wyruszy wspólny przejazd na lody;
  • w sobotę 11 czerwca rowerowy rajd bibliotekarza: o godzinie 9.00 wyjazd z Rynku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane