Jesteś tutaj:Sport Czarny sport nie zniknie z Gniezna
czwartek, 28 lipca 2022 07:27

Czarny sport nie zniknie z Gniezna

  GTM Start

Żużlowcy Aforti Startu Gniezno zakończyli występy na pierwszoligowych torach. Zespół z Pierwszej Stolicy sklasyfikowany został na ósmej pozycji i w przyszłym sezonie rywalizować będzie na najniższym szczeblu rozgrywek. We wtorek doszło do spotkania zarządu klubu z głównymi sponsorami i partnerami stowarzyszenia. Wieści dla fanów speedwaya są optymistyczne – czarny sport nie zniknie z Gniezna.

W gościnnych wnętrzach „Pod Pokrywką” przeanalizowany został sezon 2022 w wydaniu ligowym. Dotychczasową współpracę z klubem zakończył Rafael Wojciechowski. Jak informuje klub, wszystko wskazuje na to, że przy wsparciu sponsorów, sezon zakończy się z czystą kartą w kwestii rozliczeń z zawodnikami – podporządkowane są temu podejmowane obecnie działania.

Główni sponsorzy poznali plan na dalsze funkcjonowanie klubu – strukturę organizacyjną samego stowarzyszenia, pion szkoleniowy (trener dla młodzieży oraz menadżer zespołu), pion techniczny (osoba odpowiedzialna za przygotowanie toru, mechanik klubowy), a także nazwiska potencjalnych zawodników, którzy rozważani są pod kątem występów w barwach czerwono-czarnych w sezonie 2023.

„Kilka istotnych rozmów już zostało przeprowadzonych, a o końcowych efektach będziemy mogli mówić w momencie zawarcia stosownych umów.” – mówi Paweł Siwiński, członek zarządu GTM Start Gniezno. Nie jest tajemnicą, że klub jest mocno zainteresowany pozostawieniem na przyszły rok kilku żużlowców z obecnego składu. Na potencjalne nazwiska nowych zawodników, z zewnątrz, jest zdecydowanie za wcześnie. Plan zakłada budowę silnego zestawienia – składu, który za zadanie będzie miał powrót drużyny do eWinner 1. Ligi.

Co najistotniejsze, przedstawiony przez zarząd klubu plan zyskał uznanie wśród najważniejszych sponsorów klubu, którzy obdarzyli działaczy kredytem zaufania i potwierdzili gotowość do wspólnego działania w najbliższej przyszłości. Wkrótce do klubu dołączyć mają nowe osoby – poszerzony zostanie dział marketingu, powołana ma zostać rada sponsorów. W jej szeregach mieliby znaleźć się kluczowy sponsorzy, którzy na bieżąco będą informowani o działaniach podejmowanych przez zarząd GTM Start.

GTM Start zapewnia, że kibice w Gnieźnie mogą być spokojni. Mimo trudnych ostatnich tygodni, braku spodziewanego wyniku sportowego i wbrew wielu internetowym spekulacjom dyscyplina w mieście nie zniknie z mapy Pierwszej Stolicy.

1 komentarz

  • Link do komentarza kibolo sobota, 30 lipca 2022 14:32 napisane przez kibolo

    Czarny sport,-czarna magia.Czarne towarzystwo-czarne interesy.Tajemnica handlowa.Żużel w Gnieźnie był.Czarno widzę zabawę szemranego towarzystwa z Budaszem na czele w żużel za cudze pieniądze.Nawet żadnego zainteresowania,,bez komentarza kibiców.I bilety po 50 zeta.Za co?Za parodię żużla?300 zeta nie starczy dla czteroosobowej rodziny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane