Jesteś tutaj:Sport Odszedł Stanisław Kasprzyk, hokeista i olimpijczyk
piątek, 23 września 2022 15:29

Odszedł Stanisław Kasprzyk, hokeista i olimpijczyk

 

W piątkowe popołudnie dotarła do nas smutna informacja o śmierci Stanisława Kasprzyka, hokeisty i uczestnika olimpiady w Monachium w 1972 roku.

Urodził się w 1942 roku w Gnieźnie, był absolwentem miejscowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 jako elektromechanik. Od początku swojej kariery związany był z gnieźnieńską Spartą, gdzie jako junior rozpoczął karierę sportową w 1955 roku. W czasie służby wojskowej był zawodnikiem Grunwaldu, po czym powrócił do swojego klubu. 

49-krotnie reprezentował Polskę w latach 1962 - 1975 jako pomocnik, zdobywając dwie bramki oraz brał udział w pierwszym występie naszej drużyny narodowej w mistrzostwach Europy.

W 1972 roku reprezentował Polskę na olimpiadzie w Monachium, gdzie wystąpił w meczach z Kenią, Holandią, Indiami, Nową Zelandią, Australią, Wielką Brytanią i Francją (strzelając 1 bramkę w ostatnim spotkaniu).

Ponadto był działaczem gnieźnieńskiego hokeja, szkoląc także młodych adeptów tego sportu. Był uhonorowany tytułem "Zasłużonego Mistrza Sportu".

Zmarł 23 września br. w wielu 79 lat. Pogrzeb odbędzie się w środę 28 września o godzinie 11:30 na cmentarzu św. Krzyża.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane