czwartek, 04 sierpnia 2016 09:20

Turniej "Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy" już wkrótce

  mn
Turniej "Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy" już wkrótce archiwum redakcji

Rezerwy oraz juniorzy wicemistrza Polski, zespoły z zaplecza Superligi, a także drużyna z Litwy. Tak w skrócie prezentuje się obsada turnieju Szczypiorniak w Pierwszej Stolicy, którego organizatorem jest KS Szczypiorniak Gniezno.

Imprezę zaplanowano na weekend 20-21 sierpnia. Każdego dnia rywalizować ze sobą będą cztery drużyny. Najpierw rozegrane zostaną półfinały, a następnie mecz o trzecie miejsce oraz finał. Pierwszego dnia szczypiorniści będą walczyli o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego, z kolei w niedzielę trofeum za zwycięstwo będzie Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Spotkania będą trwały 60 minut (2x30). W przypadku przewinień, zawodnicy będą karani w standardowy sposób.

Rywalizacja rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 10.00. Tego dnia w hali przy ulicy Paczkowskiego zaprezentują się zespoły Nielby Wągrowiec, Wisły Płock II, MKS-u Poznań oraz Stali Gorzów. Dzień później o triumf powalczą ze sobą gospodarze – KS Szczypiorniak Gniezno, juniorzy Wisły Płock, Lider Swarzędz oraz zawodnicy litewskiego TG Sokół Soleczniki. Pary półfinałowe oraz szczegółowy harmonogram wydarzenia poznamy już niebawem.

Warto zaznaczyć, że przyjazd Litwinów do naszego miasta nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie senatora Roberta Gawła, które zaowocowało wsparciem z Senatu RP.

Organizatorzy zapewniają, że na tym nie koniec niespodzianek związanych z turniejem. O wszystkich istotnych informacjach będziemy informować na bieżąco.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane