niedziela, 08 stycznia 2017 09:18

Wyjazdowa wygrana MKK w Gdyni

mn
Wyjazdowa wygrana MKK w Gdyni zdjęcie nadesłane

W piątek 6 stycznia 2017 roku koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno rozegrali jeden z dwóch meczów, które czekały ich weekend. Gnieźnianie udali się na Wybrzeże, aby tam zmierzyć się z zespołem Asseco II Gdynia.

Gnieźnianie zaczęli spotkanie bardzo dobrze obejmując nieznaczne prowadzenie, jednak w miarę upływu czasu to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu doganiając do połowy 36-32. Kluczowa dla losów spotkania okazała się kwarta trzecia, w której zawodnicy Sklepu Polskiego, składnymi i szybkimi akcjami „uciekli” gdynianom na 11 oczek (51-62). W ostatniej odsłonie, kontrola wydarzeń na boisku sprawiła, że zespół z pierwszej stolicy wywozi z Trójmiasta bardzo ważne zwycięstwo w stosunku 68-84.

Styczeń to, wbrew pogody za oknem, bardzo gorący okres dla koszykarzy 2 ligi. Do zagrania zostały jeszcze 4 mecze, gdzie w każdym trzeba grać o zwycięstwo jeśli myślimy o fazie playoffs. Najbliższe spotkanie zostanie rozegrane w Gnieźnie już w niedzielę o godzinie 16:00, a przeciwnikiem będzie zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne. Przypomnijmy, że goście pokonali w pierwszym meczu gnieźnian, dlatego o motywację zawodników MKK możemy być spokojni. Do zobaczenia w niedzielne popołudnie na hali II LO w Gnieźnie!