poniedziałek, 09 stycznia 2017 09:15

Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa derby i wspina się na tabeli

mn
Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa derby i wspina się na tabeli źródło: MKK Gniezno/FotoIntro

Po zwycięstwie na trudnym terenie w Gdyni, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, podejmowali u siebie w niedzielę zespół Tarnovii Tarnowa Podgórnego.

Goście w pierwszym meczu pokonali naszych seniorów po dogrywce, dlatego skupienie i determinację naszych zawodników było widać od pierwszych minut.

Gnieźnianie rozpoczęli bardzo mocno, odskakując przeciwnikom wygrywając pierwszą odsłonę 32-23. Druga kwarta była dość podobna do pierwszej, dobra obrona i skuteczny atak sprawiły, że do przerwy MKK prowadził z Tarnovią 15 pkt (52-37), co dawało sporą zaliczkę przed drugą połową. Niestety, tak wysokie prowadzenie uśpiło trochę czujność graczy z pierwszej stolicy, co zaowocowało zmniejszeniem prowadzenia do 7 pkt (64-57), dlatego w ostatniej części trzeba było postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Zacieśnienie szyków obronnych przyniosło skutek, ponieważ udało się zwiększyć przewagę na bezpieczny dystans i cieszyć się z wygranej w derbach wielkopolski. Po dobrym i zaciętym meczu Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa z Tarnovią Tarnowem Podgórnym 91-74.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że z takim bilansem przesuwamy się na miejsce 9, które jest coraz bliższe upragnionej fazie playoff.

Świetna atmosfera, dzięki dużej liczbie zgromadzonych kibiców, zdecydowanie pomogła rozwinąć skrzydła naszym koszykarzom. Za tydzień czeka nas spotkanie z zespołem Gryfa Goleniów, które sąsiaduje z nami w ligowej tabeli. Miejmy nadzieję, że praca którą koszykarze wykonają na treningach pomoże w uzyskaniu zwycięstwa z zespołem z Goleniowa.