Jesteś tutaj:Sport Pokaz Pracowni Ruchu i Tańca w Largo
piątek, 17 lutego 2017 17:06

Pokaz Pracowni Ruchu i Tańca w Largo

 
Pokaz Pracowni Ruchu i Tańca w Largo fot. Magdalena Wardęcka

Centrum Aktywności Społecznej Largo po raz kolejny pokazało, że warto przełamywać bariery, a jeszcze częściej powinno się o nich mówić.

Dowodem tego był pokaz Pracowni Ruchu i Tańca, który miał być pretekstem do udziału w warsztatach tanecznych i gimnastycznych. Do zajęć tych zaproszony jest każdy, bez względu na wiek i bariery wynikające z niepełnosprawności. - Ruch jest znakomitą formą rehabilitacji. W pracowni ruchu i tańca mamy gimnastykę, taniec, zumbę i są to zajęcia, które integrują. Przychodzą na nie osoby w różnym wieku, z bardzo różnymi niepełnosprawnościami, ale także osoby pełnosprawne. Jest to takie spotkanie światów. Natomiast taką szczególną częścią tej pracowni jest taniec na wózku. Postanowiliśmy stworzyć takie zajęcia, choć wymagają one wiele pracy i poświęcenia. Te zajęcia oraz taniec towarzyski prowadzi Marcin Kuźlak. W naszych zajęciach uczestniczy kilkadziesiąt osób - mówiła Joanna Łacińska-Stube z LARGO.

Podczas warsztatów pokazowych i spotkania integracyjnego Maciej Kuźlak wraz z Lidią Przybysz zaprezentowali tańce takie jak rumba, czy samba. A następnie uczestnicy warsztatów zatańczyli do przebojów lat 80-tych. - Pracujemy nad tym, aby osoby niepełnoprawne, czy jeżdżące na wózkach inwalidzkich mogły rekreacyjnie potańczyć. Wraz z Lidką tańczymy od roku i staramy się rozwijać przede wszystkim w tańcach latyno-amerykańskich - mówił Marcin Kuźlak. Jego partnerka w tańcu, Lidia Przybysz przyznaje, że taki taniec nie jest łatwy i wymaga sporo pracy - Dużo pracy poświęciliśmy, aby wykonać konkretny układ. Dzięki ćwiczeniom i Marcinowi pokonałam strach oraz swoje bariery i myślę, że ostatecznie dałam radę.

W Centrum Aktywności Społecznej odbywają się także zajęcia z zumby i gimnastyki. Prowadzące zajęcia podkreślają, że nabór na nie jest ciągle otwarty i są dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane