Wydrukuj tę stronę
czwartek, 03 października 2019 09:18

Młodzi gnieźnianie kręcą film o swojej pasji - potrzebują wsparcia

 
Młodzi gnieźnianie kręcą film o swojej pasji - potrzebują wsparcia zdjęcie nadesłane

Grupa młodych mieszkańców Grodu Lecha postanowiła opowiedzieć o swoim hobby w niecodzienny sposób, tworząc film. Na jego pełną realizację potrzebują jednak wsparcia, którego brakuje do pełnego zamknięcia projektu.

Większość z nich to tegoroczni maturzyści, których już od kilku lat łączy wspólna pasja - speedcubing. Pod tą angielską nazwą kryje się nic innego, jak szybkie układanie kostki Rubika na czas. Swoje umiejętności szkolili długo, a obecnie chcą opowiedzieć o swoim zainteresowaniu w nietuzinkowy sposób, tworząc pełnometrażowy film.

- Filmem „zaraziliśmy się” już w gimnazjum tworząc mniejsze i większe projekty (w tym np. „Historia dzieci gnieźnieńskich”), które publikowaliśmy pod nazwą „Spawacz Pictures”. Poza tym, część z nas należy do Klubu Kostki Rubika w Gnieźnie, który zakładaliśmy mając po 13 lat, a udało nam się już zorganizować oficjalne ogólnopolskie zawody. Przyszedł dla nas najwyższy czas, żeby połączyć nasze pasje i stworzyć film pełnometrażowy w tematyce speedcubingu (czyli układania kostki Rubika na czas) właśnie - mówią o swoim projekcie. Scenariusz filmu, napisany w ciągu dwóch lat, pozwolił na stworzenie w miarę profesjonalnego projektu filmowego. Jego realizacja już trwa, jednak aby udało się go dokończyć, potrzebują wsparcia niezbędnego do dokończenia kluczowych fabularnie zdjęć - do czego niezbędny jest sprzęt i opłaty dojazdowe. 

- Nasz film to nie dokument z poradnikiem jak układać, tylko pełnometrażowa, fabularna historia chłopaka w naszym wieku – Wojtka Górskiego, w którego życiu dzieje się na tyle dużo, że wszystko musi jakoś „poukładać” (niczym kostkę).  Z pomocą swojego mentora, emeryta prowadzącego zajęcia teatralne, Cezarego Zamojskiego, odkrywa swoje kolejne cele w życiu - zdradzają fabułę filmu. 

Obecnie nagrana jest już większość filmu, a realizacja materiału odbywała się w ciągu ostatniego roku: - Pełna fabuła okazała się być czasochłonna, kiedy na naszych barkach jeszcze nauka w liceum, to nie zwalniamy tempa. Po prawie 12 miesiącach nagrań, ciężkiej pracy w wakacje i kilku zarwanych nocach mamy na chwilę obecną ukończone około 80% filmu jeśli chodzi o nagrania. Żeby ukończyć ten ostatni fragment na długiej prostej potrzebna jest nam Wasza pomoc. Teraz, na koniec, zostały nam do zrealizowania te części filmu, do których niezbędne jest wypożyczenie odpowiednich narzędzi, zapewnienie dogodnych warunków pracy na planie dla zawodowej już kadry aktorskiej oraz pokrycie kosztów transportu w określone miejsca rozgrywania się akcji filmu. Żeby móc dokończyć film, będziemy musieli również pokryć koszty kupna koniecznego do powstawania filmu sprzętu, w tym między innymi mikrofonów umożliwiających nagranie dźwięku synchronicznego - informują. 

Planuje się, że ukończenie filmu będzie mogło nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku, ale żeby tak się stało, potrzebne jest wsparcie, którego można udzielić za pomocą serwisu https://polakpotrafi.pl/projekt/speedcuber

7 komentarzy