Jesteś tutaj:Wywiady Rafał Wichniewicz
Rafał Wichniewicz

Rafał Wichniewicz

poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:47

Ostatnia okazja by zobaczyć wystawę Wielkie Morawy

Już za kilka dni zostanie zamknięta wyjątkowa, międzynarodowa wystawa, która od końca ubiegłego roku gości w Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Od 16 grudnia 2017 r. w Gnieźnie trwa wystawa „Wielkie Morawy”. W jednym miejscu zaprezentowanych zostało blisko 700 zabytków archeologicznych, pochodzących z terenu tego historycznego państwa, istniejącego ponad tysiąc lat temu. Nigdy wcześniej nie były one prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Ekspozycja, którą można oglądać w gnieźnieńskim muzeum, zawiera m.in. przepiękną biżuterię złotą i srebrną, bogato zdobioną broń, ozdobne przedmioty codziennego użytku. Wystawa jest czynna jeszcze tylko do 24 czerwca br., także najbliższe dni to ostatnia okazja, by ją zobaczyć! Muzeum zaprasza od wtorku do najbliższej niedzieli.

 

poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:18

Msza Kreolska wybrzmiała w katedrze

W niedzielny wieczór, wkrótce po ostatniej mszy świętej, przed słuchaczami zgromadzonymi w katedrze gnieźnieńskiej odbył się VIII Koncert Prymasowski, który tym razem wybrzmiał wyjątkową muzyką.

poniedziałek, 18 czerwca 2018 07:43

Festyn „Zielono mi” pod lednickim niebem

W niedzielne popołudnie, teren parkowy przy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, wypełnił się uczestnikami festynu ludowego. W jego trakcie nie zabrakło licznych przygotowanych atrakcji.

Na niedzielnym spotkaniu pomiędzy MKS Mieszko Gniezno a Victorią Września, na stadionie pojawiły się tłumy kibiców - tylu ul. Strumykowa nie widziała od dawna. 

Po gorącym i pełnym emocji spotkaniu pomiędzy MKS Mieszko Gniezno a Victorią Września, biało-niebiescy pokonali barażowych rywali 4:1 i tym samym zapewnili sobie wejście do III ligi!

niedziela, 17 czerwca 2018 10:19

Samochód uderzył czołowo w drzewo

W sobotnie przedpołudnie, kiedy druhowie z OSP Witkowo szykowali się do obchodów 150-lecia swojej jednostki, zostali zadysponowani do wypadku, który miał miejsce kilka kilometrów od ich miejscowości.

Po raz kolejny ruszył cykl akcji krwiodawstwa, organizowanych przez koło Polskiego Czerwonego Krzyża, działające przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gnieźnie.

W piątkowy ranek na drodze przebiegającej przez Kruchowo (Gmina Trzemeszno) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Poszkodowani trafili do szpitala.

Nie pobicie, ale prawdopodobnie inne okoliczności miały być przyczyną śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w piątkowy wieczór w bramie kamienicy.

Kilkunastu policjantów zabezpiecza miejsce zbrodni, do której doszło w piątkowy wieczór w bramie kamienicy przy ul. Cierpięgi. 

Strona 1 z 800

Ostatnio dodane