Jesteś tutaj:Wywiady Magdalena Wardęcka
Magdalena Wardęcka

Magdalena Wardęcka

poniedziałek, 20 listopada 2017 19:14

Słowiańskie potwory i wiedźmińskie opowieści w IKE

Za nami pierwsza odsłona festiwalu studenckiego pod tytułem „Wiedźmin w kulturze słowiańskiej”, który miał miejsce w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Szerszemu gronu czytelników znany jest przede wszystkim ze swoich satyr i wiersza „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Tak naprawdę jednak był uważany za poetę niebezpiecznego.

Jaki byłby świat całkowicie pogrążony w śniegu, lodzie i mrozie? Z jakimi wiąże się to emocjami? Jak wpływa na ludzi? Spróbujemy wyobrazić sobie taką rzeczywistość, a następnie poszukamy sposobów, by ją zmienić – ogrzać i rozmrozić.

czwartek, 02 listopada 2017 17:00

Warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Offeliady

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przyłączyła się do programu Festiwalu Filmowego Offeliada organizując dla dzieci warsztaty filmowe.

poniedziałek, 02 października 2017 08:39

Super dziewczyny, romantyczne chłopaki i slam

W Gnieźnie w ramach Festiwalu Literackiego Preteksty, po raz kolejny odbył się slam poetycki, zorganizowany przez Stowarzyszenie Ośla Ławka.

czwartek, 28 września 2017 19:58

Rusza nowy sezon w gnieźnieńskim Teatrze

W Teatrze Fredry w Gnieźnie rozpoczął się już na dobre nowy sezon artystyczny. A dzieje się dużo: trwają próby do kilku spektakli równocześnie, gdyż gnieźnieński Teatr czeka wyjątkowo intensywny rok.

poniedziałek, 25 września 2017 08:11

Człowiek i pokolenie ukazane na fotografiach

W Centrum Kultury Scena to Dziwna otwarta została najnowsza wystawa dwóch artystek, które pasjonują się fotografią: Anety Dorobek i Kamili Bartkowiak.

sobota, 23 września 2017 13:21

Przeżyli ze sobą 50, 55 i 60 lat

Złote, szmaragdowe, a nawet diamentowe gody – takich rocznic ślubu doczekało osiemnaście par, które otrzymały medal za długoletnie pożycie małżeńskie.

Filmy nagrodzone na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator ruszają w trasę po Wielkopolsce. Odwiedzą także Gniezno.

Strona 1 z 136

Ostatnio dodane