Powiatowe Stowarzyszenie „Dom” w swojej siedzibie przy ul. Dąbrówki, uruchomiło klub integracyjny skierowany do osób potrzebujących – bezdomnych, ubogich, poszukujących rozmowy lub porady.
To nowy rozdział w działalności stowarzyszenia, które przez lata prowadziło domy dla bezdomnych na terenie Gniezna. Po przegranym w ub. roku konkursie na tę działalność, osoby do tej pory zajmujące się tą inicjatywą z „Domu” utworzyły klub integracji, mieszczący się w siedzibie dawnej apteki „Pod lwem” na rogu ul. Dąbrówki i Franciszkańskiej, w lokalu należącym do Miasta.
– To miejsce wynajęliśmy po utracie „Pomocnej przystani”, ale żeby tylko mieć biuro, to wydawało się nam stanowczo za mało. Chcieliśmy, by przetrwała nazwa, by ona przyciągała osoby, które nas potrzebują. Stąd nazwa Klub Integracji „Pomocna Przystań”. Jak widać, z pomocą różnych życzliwych osób wyremontowaliśmy pomieszczenia, które są nam najbardziej potrzebne, by prowadzić spotkania. Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom. Wiele razy będąc w mieście ludzie mi się pytali – gdzie można przyjść, porozmawiać, gdzie będzie pomoc charytatywna dla nich. Oczywiście możemy to organizować w takim zakresie, jakim możemy to robić tutaj – przekazała Maria Chwiałkowska-Grygiel, sekretarz stowarzyszenia. Jak dodała, klub adresowany jest do osób, które chcą porozmawiać, mających trudności, starszych, schorowanych, niepełnosprawnych. W planach są różne zajęcia, także dla dzieci.
– Na razie wygraliśmy jeden konkurs na pozyskanie środków – na poratowanie stowarzyszeń w kryzysie. Mieliśmy potężny kryzys, przetrwaliśmy i otrzymaliśmy 10 tys. złotych, które są na początek. Są inne programy na integrację, które chcemy pozyskiwać, by można organizować wyjazdowe spotkania, festyny itp. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – dodała.
Stowarzyszenie liczy na dobre serce darczyńców, wspierających działalność tej organizacji i zaprasza do siedziby klubu. Będzie ono czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10 do 14.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Szkoda że to pomieszczenie ma barierę dla wózka. Gniezno to miasto barier architektonicznych wysokie krawężniki, cały rynek bruk, brak barierek przy wejściu do sklepów i schody ,schody -dramat