W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej „Milenium” odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie rozpoczęto kolejny rok akademicki. Przy okazji dokonano zaprzysiężenia i pasowania nowych studentów.
W uroczystej inauguracji udział wzięli przedstawiciele uczelni, studenci, nauczyciele akademiccy oraz zaproszeni goście. Tym samym rozpoczęto 22 rok funkcjonowania tej wyższej placówki oświatowej na terenie Gniezna, która obecnie kształci na kilku kierunkach i obu stopniach – licencjackim i magisterskim.
Wszystkich obecnych w auli GSW „Milenium” powitał prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki, założyciel uczelni, po czym wręczono dwa wyróżnienia, przyznawane przez uczelnię. Tarczę Herbową Społeczności Akademickiej przekazano na ręce dr. hab. Krzysztofa Ratajczaka za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju jednostki. List gratulacyjny za awans naukowy otrzymała dr ha. Joanna Kozielska.
Następnie głos zabrał dr Krzysztof Gawrecki, rektor GSW Milenium, który w swoim wystąpieniu odniósł się do zmian, jakie od lat zachodzą w systemie szkół wyższych, a które przekładają się na niepewność funkcjonowania polskiej edukacji oraz ograniczanie jej suwerenności. Po tym zwrócił się do obecnych w sali: – Życzę wykładowcom, studentom i osobom z administracji oraz obsługi uczelni, aby rok akademicki 2023/2024 był spokojny. Aby udało się zrealizować plany organizacyjne, dydaktyczne i naukowe. Życzę, abyśmy podczas absolutorium w lipcu przyszłego roku, mogli po prostu powiedzieć: to był dobry rok. Na samym końcu zachęcił wszystkich, by 15 października wzięli udział w wyborach parlamentarnych.
Po przemówieniu rok akademicki został uroczyście zainaugurowany, po czym przyjęto ślubowanie studentów kilku kierunków. Następnie dokonano pasowania ich przedstawicieli, którym wręczono symboliczne indeksy. W dalszej części uroczystości odbyły się przemówienia założyciela uczelni oraz zaproszonych gości. Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022 nadal trwa i można się jeszcze zapisać się na studia.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.