Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 marca 2017 14:02

Nowy dyrektor „Dziekanki” już rozpoczął swoją pracę

 
Nowy dyrektor „Dziekanki” już rozpoczął swoją pracę archiwum redakcji

W ostatnich dniach odbyła się procedura konkursowa, mająca na celu wybranie kandydata na stanowisko dyrektora gnieźnieńskiej „Dziekanki”.

Placówka, która jest obecnie największym pracodawcą na terenie Gniezna, od kilku miesięcy pozostawała bez osoby pełniącej tę funkcję. Pod koniec ubiegłego roku oficjalnie opuściła je dotychczasowa dyrektor Barbara Trafarska, która jednak już przez dłuższy czas przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Dodajmy iż w połowie 2016 roku pojawiły się też informacje o rzekomej niewypłacalności instytucji, a także o powołaniu na stanowisko zastępcy dyrektora ds. organizacyjno-ekonomicznych Łukasza Dolaty. Ta informacja wywołała u niektórych pewną konsternację, gdyż zaledwie miesiąc wcześniej był on dyrektorem szpitala w Koninie. Zrezygnował jednak z tej funkcji - oficjalnie z powodów zdrowotnych, choć miejscowe media informowały o braku porozumienia z personelem. Władze wojewódzkie, które w tej sprawie także interweniowały, takiego problemu we wspomnianej placówce nie potwierdziły. Do Gniezna trafił w czerwcu dzięki decyzji podjętej w Urzędzie Marszałkowskim.

Na początku lutego 2016 roku tenże sam urząd ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Gnieźnie, o czym informowaliśmy. W międzyczasie pojawiło się kilka nazwisk osób, które brano pod uwagę jako możliwych kandydatów, jednak odgórne założenia okazały się bardziej pewne. W ubiegły poniedziałek 13 marca odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, powołanej w celu wybrania i zarekomendowania konkretnej osoby Zarządowi Województwa Wielkopolskiego.

Jak informuje nas rzecznik prasowy UMWW, w czwartek 16 marca miało miejsce posiedzenie Zarządu, w trakcie którego zaakceptowano rekomendację komisji i powołano Łukasza Dolatę na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie. Swoją funkcję ma objąć od poniedziałku 20 marca br.

20 komentarzy