środa, 10 maja 2017 10:01

Dyrektor „Dziekanki” odwołany!

 

Największy gnieźnieński pracodawca, jakim jest szpital przy ul. Poznańskiej, został ponownie bez dyrektora. Wczoraj taką decyzję podjął Zarząd Województwa Wielkopolskiego, któremu nie spodobał się sposób postępowania Łukasza Dolaty.

Niezbyt długo cieszył się swoją posadą nowy dyrektor tytułowej placówki. Łukasz Dolata, który 20 marca 2017 roku oficjalnie objął to stanowisko w szpitalu "Dziekanka", został 9 maja odwołany decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Przyczyna, jak się okazuje, jest dosyć prozaiczna.

Nowy zarządca tego jednego z większych wielkopolskich szpitali, zdecydował się na zatrudnienie Mateusza Klemenskiego (byłego wicemarszałka wielkopolski), jako swojego zastępcy ds. organizacyjno-ekonomicznych. Doszło do tego bez organizacji wymaganego na to stanowisko konkursu. Ten co prawda został ogłoszony 21 marca - dzień po objęciu stanowiska dyrektora przez Łukasza Dolatę, ale 2 maja zdecydował się on rozwiązać to postępowanie, a także komisję konkursową, po czym powołał swojego zastępcę z pominięciem tej procedury. Takie postępowanie nie spodobało się Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, które podjęło decyzję o odwołaniu Łukasza Dolaty z funkcji dyrektora "Dziekanki".

- W ocenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Łukasz Dolata utracił rękojmię należytego wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie, w związku z nieprawidłowościami w zakresie prowadzonej polityki kadrowej kierowanego Szpitala. Nie do zaakceptowania należy bowiem uznać zatrudnienie zastępcy dyrektora do spraw organizacyjno-ekonomicznych bez przeprowadzenia procedury konkursowej - poinformowało nas biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dodając iż zatrudnienie z pominięciem procedury konkursowej należy uznać za "działanie całkowicie nietransparentne".

To kolejna sytuacja, przy której Łukasz Dolata zmuszony jest opuścić zajmowane stanowisko. Zaledwie przed rokiem zdecydował się oddać fotel wicedyrektora w szpitalu w Koninie, co wówczas oficjalnie miało nastąpić z uwagi na jego stan zdrowia. Nieoficjalnie jednak mówiło się o braku porozumienia z personelem. W "Dziekance" Łukasz Dolata pojawił się wkrótce po tym - już w czerwcu 2016 roku, gdy wypłynęły informacje o kłopotach finansowych i organizacyjnych placówki przy ul. Poznańskiej. Wówczas objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. organizacyjno-ekonomicznych, które zajmował do marca 2017 roku. 

29 komentarzy

 • Link do komentarza św. Apolinary niedziela, 02 lipca 2017 13:25 napisane przez św. Apolinary

  Po jednej stronie ulicy dziekanka a naprzeciwko Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza. To źle świadczy o zdrowiu psychicznym niektórych pracowników UAM i o tym co się na Uczelni dzieje a także o poczuciu humoru i zgryźliwości osób decyzyjnych w sprawach lokalowych i nieruchomości. Na pewno Gniezno nie jest najlepszym miejscem na egzystowanie tego typu placówki służby "zdrowia". Lekarzom to "pasi", ale cała reszta faktów i kultury jest na nie.

 • Link do komentarza Heheszes piątek, 12 maja 2017 11:10 napisane przez Heheszes

  Albo może być Pan H. lub Pan F. ? Mają doświadczenie

 • Link do komentarza Hehesz piątek, 12 maja 2017 11:08 napisane przez Hehesz

  Może Pani W lub Pan B?

 • Link do komentarza Padre piątek, 12 maja 2017 10:58 napisane przez Padre

  Wiecie Państwo dlaczego w szpitalu jest źle? Jak burdel nie działa to nie wymienia się firanek tylko... W tym grajdole trzeba zwolnić 30% ludzi, przerost zatrudnienia nie jest widoczny z zewnątrz, ale jeśli wchodzi się w struktury i odnajduje sztucznie utrzymywane i dublowane stanowiska, bo akurat jakiś znajomy albo przyjaciel królika szukał pracy, to zmienia się zdanie. Dolata jaki był wszyscy wiedzą, ale uważam, że mógł zrobić porzadek z tym roszczeniowym i rozleniwionym towarzystwem.

 • Link do komentarza heheszek piątek, 12 maja 2017 10:46 napisane przez heheszek

  Spachacz dyrektorem Dziekanki? Lepiej się dobrze dowiedzcie, dlaczego już nie jest w szpitalu w Wągrowcu ;)

 • Link do komentarza tensam piątek, 12 maja 2017 10:44 napisane przez tensam

  Popieram również kandydaturę Pana Spachacza na stanowisko Dyrektora!!

 • Link do komentarza obiektywny piątek, 12 maja 2017 10:42 napisane przez obiektywny

  Do: napisane przez Obserwa

  Masz rację, moim zdaniem to też bardzo dobra kandydatura!!
  Oby Ktoś to zauważył i docenił!!

 • Link do komentarza ad Obserwa piątek, 12 maja 2017 09:14 napisane przez ad Obserwa

  On już dawno lata wokół tego tematu, ale to byłaby następna pomyłka i to ogromna, papiery to nie wszystko. Popytajcie ludzi na Dziekance oni mają zdanie na ten temat! Wania i Iwan macie rację!

 • Link do komentarza Obserwa czwartek, 11 maja 2017 18:47 napisane przez Obserwa

  Zaproponować stanowisko Spachaczowi!

 • Link do komentarza t6ry3e środa, 10 maja 2017 20:32 napisane przez t6ry3e

  Tyle głośno było o dyrektorowaniu tego pana i tu i tam
  http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/polityczna-zmiana-w-szpitalu-dziekanka.html
  czy to cała prawda co tu dzisiaj się dowiadujemy o nieprawidłowościach konkursowych ?

 • Link do komentarza kluczyk środa, 10 maja 2017 20:22 napisane przez kluczyk

  jak czytam w internecie te różności o dyrektorze z Konina co został dyrektorem z Gniezna i nie jest już dyrektorem z Gniezna i między tym wszystkim jest ta Platforma Obywatelska i teraz słucham w TV te pierdoły jak ta Platforma Obywatelska gdy zostanie wybrana to zrobi to co przedtem nie chciała zrobić a teraz zrobi to co mówiła że jak PiS to robił to było źle a jak oni zrobią to będzie dobrze i tu jeszcze czytam że ten szpital przy ul. Poznańskiej to największy pracodawca a ja myślałem że magistrat jest największym pracodawcą a może nie największym ale najwięcej zatrudniającym i najlepiej płacącym swoim to normalnie mnie się wydaje że chyba jednak trzeba poczekać co jeszcze ten PiS zrobi ze szpitalem przy ul. 3 Maja i wówczas dopiero poznamy kto jest najbardziej wiarygodny

 • Link do komentarza GNIEZNIANIN środa, 10 maja 2017 18:55 napisane przez GNIEZNIANIN

  Magisterium nie ma Dolata.Emeryt Klemenski jak był Vice marszałkiem to chciał ratować ZOZ kosztem Dziekanki.A teraz ma rządzić ? Zarząd Woj. robi sobie jaja ze szpitala ,pracowników oraz pacjentów.

 • Link do komentarza Temblak środa, 10 maja 2017 16:00 napisane przez Temblak

  Emeryci emerytowani powinni odpoczywać. Kto nie miał magisterium?

 • Link do komentarza lokalny środa, 10 maja 2017 15:49 napisane przez lokalny

  To teraz można już przywrócić tytuły magistra które zniknęły na stronie szpitala (w danych zarządu przy pozostałych nazwiskach) po tym jak pan Dolata została dyrektorem.

 • Link do komentarza obserwator środa, 10 maja 2017 15:44 napisane przez obserwator

  Pan pełnił funkcję dyrektora przez rok...w tym czasie nie zrobił nic. W mojej ocenie reakcja jest nieadekwatna. Pewnie chodziło tez o inne rzeczy. Ten szpital to relikt, który służy tylko do rożnych interesów, przetargów, kontraktów - remontowych, komputerowych i innych...pacjenci, pracownicy to odległy plan.

 • Link do komentarza obserwator środa, 10 maja 2017 15:39 napisane przez obserwator

  W końcu Zarząd Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poznał się na tym człowieku? Łamanie prawa i podłe traktowanie ludzi to jego specjalność. Klemensik to akceptował jako Wicemarszałek. Wojtasiak tez. Sobieski były Dyr Departamentu Zdrowia a obecnie Dyr Szpitala w Koninie twierdził jako prawnik z wykształcenia ze to tylko omijanie a nie łamanie prawa. Takich ma PO ludzi u sterów władzy.

 • Link do komentarza inkognito środa, 10 maja 2017 15:34 napisane przez inkognito

  Dyr. Dolata mianuje na stanowisko vice dyr Klemenckiego bezprawnie niby więc zostaje usunięty ze stanowiska a p.o . dyr zostaje Klemencki. Przecież to jest komedia

 • Link do komentarza Kasia środa, 10 maja 2017 14:45 napisane przez Kasia

  Cały szpital DZIKEANKA powinni zamknąć bo pracują tam nienormalni lekarze. Robią z ludzi chorych psychicznie bo nie potrafią wyleczyć żadnej choroby. Jak bym mogła to bym juz dawno zmieniła tam wszystkich lekarzy. Wszystkie oddziały sa zle obsadzone. Tomografu tez nie potrafią robić to po co czekać w kolejce 2 lata.

 • Link do komentarza antykoleś środa, 10 maja 2017 12:12 napisane przez antykoleś

  Ad. salowa - jak to są normalne według ciebie procedury to po co po zatrudnieniu na zastepstwo robią nabór i innych co składają dokumenty tylko ogłupiają , to od razu powinni ogłosić żeby nikt inny nie składał papierów bo i tak zatrudnią tego co już zatrudnili wcześniej bez naboru tylko niby na zastępstwo

 • Link do komentarza Iwan środa, 10 maja 2017 11:47 napisane przez Iwan

  wania - może i zaciera, ale przed chwilą wypowiadał się w radiu Gniezno i jakoś go na tym stołku nie widzę, bo jego autorytetami na marszu obłudników w stolicy to tęczowy Jaśkowiak z Poznania i Zdanowska z Łodzi, co fałszowała dokumenty do banku.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane