Wydrukuj tę stronę
środa, 10 maja 2017 10:01

Dyrektor „Dziekanki” odwołany!

 

Największy gnieźnieński pracodawca, jakim jest szpital przy ul. Poznańskiej, został ponownie bez dyrektora. Wczoraj taką decyzję podjął Zarząd Województwa Wielkopolskiego, któremu nie spodobał się sposób postępowania Łukasza Dolaty.

Niezbyt długo cieszył się swoją posadą nowy dyrektor tytułowej placówki. Łukasz Dolata, który 20 marca 2017 roku oficjalnie objął to stanowisko w szpitalu "Dziekanka", został 9 maja odwołany decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Przyczyna, jak się okazuje, jest dosyć prozaiczna.

Nowy zarządca tego jednego z większych wielkopolskich szpitali, zdecydował się na zatrudnienie Mateusza Klemenskiego (byłego wicemarszałka wielkopolski), jako swojego zastępcy ds. organizacyjno-ekonomicznych. Doszło do tego bez organizacji wymaganego na to stanowisko konkursu. Ten co prawda został ogłoszony 21 marca - dzień po objęciu stanowiska dyrektora przez Łukasza Dolatę, ale 2 maja zdecydował się on rozwiązać to postępowanie, a także komisję konkursową, po czym powołał swojego zastępcę z pominięciem tej procedury. Takie postępowanie nie spodobało się Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, które podjęło decyzję o odwołaniu Łukasza Dolaty z funkcji dyrektora "Dziekanki".

- W ocenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Łukasz Dolata utracił rękojmię należytego wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie, w związku z nieprawidłowościami w zakresie prowadzonej polityki kadrowej kierowanego Szpitala. Nie do zaakceptowania należy bowiem uznać zatrudnienie zastępcy dyrektora do spraw organizacyjno-ekonomicznych bez przeprowadzenia procedury konkursowej - poinformowało nas biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dodając iż zatrudnienie z pominięciem procedury konkursowej należy uznać za "działanie całkowicie nietransparentne".

To kolejna sytuacja, przy której Łukasz Dolata zmuszony jest opuścić zajmowane stanowisko. Zaledwie przed rokiem zdecydował się oddać fotel wicedyrektora w szpitalu w Koninie, co wówczas oficjalnie miało nastąpić z uwagi na jego stan zdrowia. Nieoficjalnie jednak mówiło się o braku porozumienia z personelem. W "Dziekance" Łukasz Dolata pojawił się wkrótce po tym - już w czerwcu 2016 roku, gdy wypłynęły informacje o kłopotach finansowych i organizacyjnych placówki przy ul. Poznańskiej. Wówczas objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. organizacyjno-ekonomicznych, które zajmował do marca 2017 roku. 

29 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec