środa, 07 czerwca 2017 14:25

Migawki z miasta - po remoncie problem pozostał

 
Migawki z miasta - po remoncie problem pozostał zdjęcie nadesłane

Zalane przejście podziemne około 10 godzin po przejściu ulewy, to nie jest raczej widok, jakiego by oczekiwano po generalnym remoncie gnieźnieńskiego dworca.

Inwestycja na gnieźnieńskiej stacji trwała od kilku lat - najpierw wykonano przebudowę budynku dworca, zmieniając nieco jego wnętrza i przeznaczenie. Wówczas też zmniejszono poczekalnię do rozmiarów, które - szczególnie zimą - są zwyczajnie niewystarczające dla przyjęcia pasażerów oczekujących na pociąg. Standardy powierzchni jednak - według PKP - zostały zachowane i uważane są za wystarczające.

"Wystarczające" musiało być też rozwiązanie w postaci systemu odwodnienia przejścia podziemnego, które zaledwie przed kilkoma miesiącami doczekało się generalnego remontu, dzięki czemu estetyką przypomina podobny ciąg komunikacyjny pod peronami, wykonany w Poznaniu. Czy standardami też go przypomina?

We wtorek 6 maja nad Gnieznem przeszła burza. Opady deszczu nie były na tyle duże, by zalać ulice miasta, jednak musiały być wystarczające, by w przejściu podziemnym ponownie utworzyły się dwie kałuże, utrudniające przejście większej grupie osób. Tak to skomentował jeden z mieszkańców, który przesłał do nas zdjęcie z dworca dziś nad ranem:

Po trwającym ładnych parę miesięcy remoncie przejścia podziemnego na dworcu PKP okazuje się, że nawet w kilka godzin po deszczu w przejściu stoi woda. Fotka została zrobiona około godziny 5.40. Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. W miejscu gdzie stoi woda nie ma nawet kratki ściekowej to nie wiem co tam projektant wymyślił w temacie odpływu wody. Może jakieś promieniowanie mikrofalowe miało ją odparować? Ktoś odebrał ten bubel więc powinien z własnej kieszeni wyłożyć kasę na naprawę. To taki żart oczywiście:) Przecież to publiczne pieniądze poszły na tę fuszerkę czyli nic się nie stało.

 

Dodajmy, że to się dzieje w obliczu pomysłu, który jest omawiany w tym tygodniu, a który dotyczy przyszłości terenów pokolejowych, leżących po południowej stronie stacji. Jedną z idei jest przedłużenie tunelu od peronu nr 3 w kierunku ul. Składowej. Może łatwiej byłoby w tym miejscu utworzyć kanał z gondolami?

 


Migawki z miasta - Codziennie wielu mieszkańców Gniezna spotyka się z różnymi sytuacjami - śmiesznymi, absurdalnymi czy po prostu dziwnymi. Te, które udaje się uwiecznić na zdjęciach, zarówno przez naszą redakcję, jak i Czytelników, staramy się umieszczać w tym, nie zawsze poważnym, ale dającym pole do dyskusji nieregularniku "Migawki z miasta".

5 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan czwartek, 08 czerwca 2017 07:31 napisane przez Stefan

  O co Wam chodzi? Jest przejście przez środek czy nie? Można się poczuć trochę jak Izraelici kiedy przestępowali Morze Czerwone...

 • Link do komentarza ♡♡♡♡ środa, 07 czerwca 2017 20:57 napisane przez ♡♡♡♡

  Trza było kładkę postawić. .. nie zalewałoby ♡

 • Link do komentarza Czytelnik środa, 07 czerwca 2017 20:11 napisane przez Czytelnik

  Vegatermik wystarczy zainstalować pompy i po problemie

 • Link do komentarza gnieźnian z wyboru środa, 07 czerwca 2017 19:08 napisane przez gnieźnian z wyboru

  To jest skandal, ale większym skandalem będzie, jak nikt na tę migawkę z miasta nie odpowie. Powoli przyzwyczajamy się do lekceważenia nas, Polaków na każdym kroku. A ja mam propozycję dla posłów, niech któryś z nich pokaże, że potrafi zainterweniować tam, gdzie nie zrobił tego od lat prezydent. Bo przypomnieć trzeba, ze na temat mikroskopijnej poczekalni szczególnie w porze jesienno zimowej, gdzie dojeżdżają ludzie do pracy i młodzież do szkół pisaliśmy już w komentarzach wiele razy. Ten dworzec jest pod nosem urzędu prezydenckiego, ale on nie czuje się gospodarzem miasta, bo gdyby się czuł to by interweniował, gdzie trzeba. A tak ludzie siedzą stłoczeni na posadzce, bo jest tak ciasno, ze brakuje miejsca na ławki. Ale MOPS to przyjęli, bo za to dostają kasę!

 • Link do komentarza Vegatermik środa, 07 czerwca 2017 15:03 napisane przez Vegatermik

  Dedykujmy ten obraz wszystkim zwolennikom tuneli (warsztaty charrette).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane