czwartek, 29 czerwca 2017 07:29

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane...

  mnopr

Już tydzień mija odkąd skończyły się warsztaty wokalne prowadzące wielkimi krokami do finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa. 

12 finalistów pochodzących z terenu całej wielkopolski wzięło udział w przygotowaniach do kolejnej edycji festiwalu, który ma promować ogromne możliwości wykonawcze osób niepełnosprawnych intelektualnie.

- Jako osoba, która miała przyjemność po raz kolejny prowadzić te warsztaty, mogę śmiało zdradzić, że jest kilka wokali, na których można „zawiesić ucho” - przyznaje Dominika Sochacka-Drzewiecka. V Wojewódzki Festiwal Warsztat Też Zaśpiewa, organizowany jest przez Stowarzyszenie RAZEM, we współpartnerstwie i wsparciu finansowemu Centrum kultury Scena to Dziwna oraz Powiatu Gnieźnieńskiego, rozpoczął się 27 marca br. Formuła pierwszej części tej edycji była taka sama, jak poprzednie. Do połowy maja, zaproszone do udziału WSZYSTKIE Warsztaty Terapii Zajęciowej zlokalizowane na terenie wielkopolski, miały możliwość wysłać zgłoszenia, w których musiały pojawić się nagrania wykonań piosenek… w tym roku Kasi Klich.

Nagrań pojawiło się sporo. Zazwyczaj była to piosenka Lepszy model, albo Pies ogrodnika…: - Te utwory, które nucą wszyscy, choć w niewielkim stopniu znający twórczość pochodzącej z Poznania artystki. Tym, którzy stykają się pierwszy raz z tym festiwalem, pozwolę sobie wspomnieć, że zawsze – przynajmniej przez tych pięć edycji, Stowarzyszenie RAZEM zaprasza do wykonywania piosenek artystów związanych z wielkopolską - przyznaje Dominika Sochacka-Drzewiecka. 

Po ostatecznym werdykcie, kto przechodzi dalej, a komu już teraz trzeba pięknie podziękować za zainteresowanie, nastał gorący czas na  wybór piosenek odpowiednich dla wykonawców, współpraca z niezawodnym pianistą, dopięcie kwestii noclegowo-żywieniowych. Owe działania pozwoliły ze spokojem 19 czerwca pojechać do Ośrodka Wypoczynkowego Jutrzenka w Gołąbkach. Brak zasięgu, bliskość natury i wszechogarniający spokój pozwalały na skupienie podczas warsztatów wokalnych, które trwały przez pełne dwa dni od rana do późnego wieczora. To czas, który był potrzebny uczestnikom i muzykom na ustalenie odpowiedniej tonacji, dopracowanie możliwości emisyjnych do każdego indywidualnie, interpretację tekstu, „wyłowienie” potencjału wykonawczego: - Sporo „dobrej roboty” za nami - dodaje Dominika Sochacka-Drzewiecka.

Wszyscy z materiałami szkoleniowymi pojechali już do siebie. Teraz mają czas na pracę nad utworem w domu. Z finalistami spotykamy się 30 sierpnia, podczas koncertu V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa w amfiteatrze CK Scena to Dziwna. Już teraz zapraszamy!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane