czwartek, 05 kwietnia 2018 11:58

Tłumy gnieźnian na otwarciu Galerii Piastova!

 
Tłumy gnieźnian na otwarciu Galerii Piastova! fot. Rafał Wichniewicz

Kilkuset klientów pojawiło się w czwartkowe przedpołudnie przed wejściami do nowego centrum handlowego, które zostało otwarte u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej.

W czwartek, przed godziną 11:00, przed najbardziej reprezentacyjnym wejściem do centrum handlowego od strony Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków, stał już tłum zainteresowanych licznymi promocjami, jakie zostały ogłoszone z okazji otwarcia galerii.

W Galerii Piastova o łącznej powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych handel, swoje sklepy otworzyły takie firmy jak: RTV EURO AGD, Briju, CCC, Enzo Collection, Kik, Pepco, Q&Q, Artis Flower, Kantor Exchange Group, Trafika, Restauracja Pyra Poznańska, Leon Cafe, KS Sport, Martes Sport, Hebe, Empik oraz Intermarche. Tuż obok galerii powstaje także osobny pawilon dla sklepu Bricomarche. Między nimi znajduje się parking na 200 samochodów. 

Dokładnie o 11:00 rozsunięto barierki odgradzające dostęp i wszyscy tłumnie weszli do wnętrza, przyglądając się nowemu obiektowi lub od razu ustawiając się przy sklepach oferujących najatrakcyjniejsze promocje. 

Wkrótce też odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia sklepu, w trakcie której nie zabrakło przemówień: - Kiedyś w tym miejscu działał zakład stolarki budowlanej, zajmujący się produkcją okien. Czasy się zmieniają i dzisiaj tej stolarki nie ma, ale mamy nowy obiekt. Cieszę się bardzo, że ten teren, który od wielu lat był bardzo zdegradowany, został uporządkowany, zagospodarowany i będzie służył naszym mieszkańcom. My, jako miasto, będziemy musieli jeszcze jeden problem z tym miejscem rozwiązać, tą kwestię komunikacyjną. Wierzę, że zarząd firmy, tak jak wcześniej deklarował, pomoże nam wspólnie ten problem rozwiązać, aby ta komunikacja była jak najlepsza dla naszych mieszkańców - przekazał prezydent Tomasz Budasz w trakcie otwarcia. Następnie głos zabrał wicestarosta Jerzy Berlik: - W imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, jak i radnych powiatu dziękuję za zaproszenie i gratuluję, że ta inwestycja powstała na terenie miasta Gniezna, przede wszystkim z uwagi na to, że przybywa miejsc pracy, co jest bardzo istotne w naszym regionie, ale także gratuluję nazwy galerii, ponieważ nawiązuje do naszych gnieźnieńskich tradycji piastowskich.

Sławomir Zawadzki, prezes zarządu firmy Napollo powiedział na otwarciu: - Ten dzień jest zwieńczeniem wysiłków wielu osób, które zaangażowały się w ten projekt, które miały pomysł i inicjatywę i osób, które wierzyły iż w Gnieźnie można jeszcze postawić jeden projekt handlowy w tej części miasta. To piękny obiekt, wspaniała architektura i mamy nadzieję iż nasi klienci będą się dobrze w tym obiekcie czuli, a zakupy będą dla państwa miłe. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z władzami miasta, za co bardzo władzom miasta dziękuję. Od początku projektu do samego końca ta współpraca była na bardzo wysokim poziomie. Chcemy zadeklarować, że od początku podjęliśmy pracę i rozmowy w kierunku rozwiązania problemu komunikacyjnego. Jako inwestor, jako firma Napollo podtrzymujemy chęć współpracy i że te rozmowy będziemy dalej prowadzić.


Galeria Piastova to pierwszy tak duży obiekt handlowy, skupiający kilkanaście sklepów różnej branży w południowej części Gniezna. Do tej pory mieszkańcy z tego rejonu miasta musieli udawać się do centrum lub do obiektów położonych na Winiarach. Plany pobudowania centrum handlowego pojawiły się już kilka lat temu, a efektem tego było podjęcie w 2014 roku planu umożliwiającego lokalizację nowego sklepu wielkopowierzchiowego. Działania inwestycyjne zostały dopięte w tym roku, a nowy obiekt został nazwany Galeria Piastova. Inwestorem jest grupa Napollo, która ma na swoim koncie także inne tego typu centra na terenie kraju, a ponadto działa na rynku budowy domów wielorodzinnych

50 komentarzy

 • Link do komentarza Radek poniedziałek, 09 kwietnia 2018 08:36 napisane przez Radek

  Czyścioch - wole juz Budasz a, bo za Kowal to tylko nierobów zatrudnił w urzędzie i tzw. odmieńców.

 • Link do komentarza czyścioch poniedziałek, 09 kwietnia 2018 07:14 napisane przez czyścioch

  urzędas....
  Masz pełną racje co do tego obecnego prezydenta - pseudo gospodarza. Gniezno nawet za takiego Kowalskiego, nigdy nie było tak brudne

 • Link do komentarza wykonawca niedziela, 08 kwietnia 2018 14:36 napisane przez wykonawca

  No to pora zapłacić wykonawcą...

 • Link do komentarza urzędas sobota, 07 kwietnia 2018 21:23 napisane przez urzędas

  zęby zjadłem Teodorze na samorządzie. I dalsza dyskusja z panem to dla mnie strata czasu. Niestety, wzrok mam przez moje doświadczenie wyostrzony i widzę to,czego Pan i Pański idol na Lecha nie dostrzega.

 • Link do komentarza urzędas sobota, 07 kwietnia 2018 19:27 napisane przez urzędas

  Z tak niegrzecznym komentatorem, jak Teodor nie będę dyskutował. Poza tym widzę, żeś pan laik, wiec szkoda czasu. Forum to nie miesce na nauczanie podstawowych przepusiw, jakue sa w dyspozycji samorzadowcow.

 • Link do komentarza Teodor sobota, 07 kwietnia 2018 16:03 napisane przez Teodor

  Miało być, że nawet rondo nie podlega miastu.
  urzędas to wymień prosze te instrumenty prawne które niby ma prezydent w takiej sprawie. Czekam.
  A jak nie wymienisz, to przestań pisać takie nic nie wnoszące głupoty

 • Link do komentarza urzędas sobota, 07 kwietnia 2018 15:43 napisane przez urzędas

  Teodor, to ja tobie odpowiem. Otóż prezydent powinien byc gospodarzem miasta, którym z wlasnej woli i poparcia wyborcow zarządza. I ma dbac o jego wizerunek a nie tylko o swój! I nie ważne, co jest czyje, on ma instrumenty prawne, by z nich korzystac nawet w tych sprawach, ktore mu bezpośrednio nie podlegają. Ale skoro nie ma w sobie tej woli i empatii do rozmow i rokowań z tymi, którzy zasmiecają miasto i nie dbają o własne tereny, to znaczy, że nie nadaje się na ten kierowniczy stołek.

 • Link do komentarza pytam sobota, 07 kwietnia 2018 13:49 napisane przez pytam

  od kiedy rondo podlega miastu?

 • Link do komentarza Teodor sobota, 07 kwietnia 2018 10:58 napisane przez Teodor

  Genek, jak prezydent ma porzadkować teren prywatny? Nawet rondo podlega miastu, a co dopiero teren prywatny na którym zbudowali galerię

 • Link do komentarza hi sobota, 07 kwietnia 2018 09:26 napisane przez hi

  do habe Sklepy CCC były w Gnieźnie już dawno !1 Ta galeria nic nowego do Gniezna nie wniosła.

 • Link do komentarza TIGER sobota, 07 kwietnia 2018 08:15 napisane przez TIGER

  CZWARTEK - DZIEŃ PRACUJĄCY
  Takie tłumy ludzi.... Panie Prezydencie, to kto pracuje i zarabia, by mieć za co żyć ? Jeśli są na zakupach, to nie pracują - nie zarabiają. Skąd mają pieniądze na utrzymanie. Z różnych pomocy miasta lub gminy ?? Co Pan z tym problemem ma zamiar zrobić, skoro tyle osób bez pracy ? Może zamiast budować supermarkety zacznie Pan starać się o inwestorów, którzy w Gnieźnie ulokują swój kapitał, dając pracę mieszkańcom miasta i Gminy ? Dodatkowo zabrać się za sferę mieszkalną. Jest tyle terenów niezagospodarowanych. Większość na sprzedanie. Gdzie mają mieszkać młodzi ludzie, gdy ceny mieszkań często dochodzą do 4 tyś zł/m2 ?? Z tego bym Pana rozliczył. A otwieranie prywatnego sklepu przy Pana obecności to wstyd. Ciekawe czy każdą prywatną inwestycję Pan tak chętnie ,, promuje '' - nawet zwykły sklepik osiedlowy czy firmę w ,,garażu'', której właściciel znalazł niszę na swój towar.

 • Link do komentarza Budzikowy krajobraz sobota, 07 kwietnia 2018 07:28 napisane przez Budzikowy krajobraz

  Korki, brud i króliki

 • Link do komentarza Genek piątek, 06 kwietnia 2018 23:25 napisane przez Genek

  Jeżeli prezydent Gniezna nie daje rady z uporządkowywaniem terenu i dziękuje handlowej spółce za wybudowanie kolejnej landary, która jego zdaniem uchędożyła otoczenie , to znaczy, że nie nadaje się na gospodarza. Czas na wymianę!

 • Link do komentarza Kibic piątek, 06 kwietnia 2018 21:07 napisane przez Kibic

  CCC -naprawdę wolę kupić obuwie na Warszawskiej bo tańsze i Polskie. Jakość Chińską chyba wszyscy znamy .CCC prezentuje ją chyba najlepiej.

 • Link do komentarza Polak piątek, 06 kwietnia 2018 20:35 napisane przez Polak

  Wstyd Panie Prezydencie, wstyd!!!!!!!!! .Tak Pan budzi to miasto?
  Zdradził Pan miasto, zdradził Pan Polskę ,promując obcy kapitał, który Polskę wykorzystuje i traktuje jak kolonię.

 • Link do komentarza Józef piątek, 06 kwietnia 2018 18:25 napisane przez Józef

  Do wyborów samorządowych pójdą z hasłami wszystko dla mieszkańców Gniezna,w trosce o ich szczęście i dostatni byt,a w rzeczywistości chodzi im tylko o czwartą,piątą,czy szóstą kadencję z kolei,bo nic innego nie potrafią robić,nieświadomi konsekwencji swojego głosowania. .Budują supermarkety,jak w jakimś amoku,likwidując rzeźnie,farbiarnię,fabrykę koszul,obuwia,cukrownię,polokna,budowlaną. Wszystko co polskie,zniszczyć,zrównać z ziemią i oddać w pokłonach .obcym.Gdzie jeszcze wybudować w Gnieźnie supermarket? Może w parowozowni,może na placu św. Wojciecha? A siła nabywcza tych ubogich gnieźnian,z dodatkami mieszkaniowymi i niskimi emeryturami coraz mniejsza.Krajobraz po bitwie,po supermarketach.

 • Link do komentarza habe piątek, 06 kwietnia 2018 18:20 napisane przez habe

  No w końcu intermarche!! Duży wybór w ccc promocja - 20 do 14.04 i rabaty w HEBE

 • Link do komentarza Gnieźniak piątek, 06 kwietnia 2018 17:12 napisane przez Gnieźniak

  Brawo !!!chu.dup.i kamieni kupa
  Jedna poprawka DŻesik. 100% racji masz.

 • Link do komentarza chu.dup.i kamieni kupa czwartek, 05 kwietnia 2018 22:38 napisane przez chu.dup.i kamieni kupa

  Galeria typu convenience ze znanymi, wysoko marżowymi sieciówkami typu chińczyk w niskobudżetowym budynku i najniższych standardach (sklepy sieciowe) wykończenia:
  PEPCO- chińczyk nieniecki
  KIK- chińczyk niemiecki
  Q&Q - chińczyk z Wólki kosowskiej
  Supermatket intermarche - droższy koszyk zakupowy niż piotr i paweł (zródło: dlahandlu.pl)
  CCC- chińczyk polski z butami
  EMPiK - księgarnia
  Martes - generalnie dobry chińczyk z Bielska Białej
  Brjiu - nasi biznesmeni z Gniezna
  + lokalny plankton lokalnych naiwnych przedsiębiorców złapanych na 5 lat (bez prawa wymówienia umowy przed czasem) przez sprytną panią komercjalizator.
  Generalnie po twarzach można zdefiniować profil klienta: czyli raj dla Vannesek, Jessik, Alanków i Rajanków z pobliskiego tajwanu i beneficjentów mieszkań komunalnych ze starego miasta.
  Po 6 miesiącach odbije się rykoszetem na sklepach prosperujących na starym mieście zaopatrujących się u ptaka w łodzi lub bazarach włoskich, ale co to obchodzi naszą Elitę z urzędu; podatek od powierzchni handlowej płaci się niezależnie od tego czy lokal stoi pusty czy wynajęty.
  Nie mówiąc o infrastukturze wokół obiektu tj. rondo - że im nie wstyd pozować przed fleszami.
  Tak na marginesie zrobili robotę panu Likwidatorowi z piwnicy UM i panom Prezesom z Urbisu, bo zostaną z pustymi "lokalami na mieście".
  Ps. Panie Zbigniewie: po co budować pałac/pomnik z klinkieru, granitu i marmuru jeśli można postawić niskobudżetową budę i skutecznie wynająć?

 • Link do komentarza Jan czwartek, 05 kwietnia 2018 21:31 napisane przez Jan

  Myślałem że wstęgę przecina się w jakiś publicznych inwestycjach, a nie w prywatnych firmach. Zapraszam jak zrobię remont WC będzie wielkie otwarcie,.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane