czwartek, 12 kwietnia 2018 09:00

Migawki z miasta - Kierowcy? A niech sobie stoją!

 
Migawki z miasta - Kierowcy? A niech sobie stoją! fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowy ranek przejazd z południa miasta do centrum zajmuje nawet około pół godziny. Powód? Nieoczekiwane roboty drogowe na wiadukcie w ciągu ul. Warszawskiej. O kim lub o czym po raz kolejny zapomniano?

Z naszą redakcją skontaktowali się zirytowani kierowcy, którzy po raz kolejny w życiu mieli szansę zobaczyć, w jaki sposób realizowane są zadania z zakresu naprawy dróg. W czwartek 12 kwietnia w szczytowym okresie, jakim są poranne godziny, na najeździe na wiadukt nad torami w ciągu ul. Warszawskiej pojawili się robotnicy oraz maszyny frezujące asfalt. Co prawda wprowadzono ruch wahadłowy, kierowany przez pracowników, ale nie pomogło to w żaden sposób kierującym - korek, który utworzył się chociażby na ul. Witkowskiej, sięgnął aż za cmentarz. 

Zasadnicze pytanie, jakie kierowali do nas kierowcy brzmiało - czy jako redakcja byliśmy informowani o pracach, jakie planowano tu zrealizować? Odpowiedź brzmi: nie. Wiadukt, który stanowi newralgiczny ciąg komunikacyjny południowej części Gniezna z centrum, należy do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. WZDW nawet na swojej stronie internetowej w zakładce "utrudnienia" nie umieścił żadnej informacji o możliwościach wystąpienia przeszkód na tej drodze. W związku z tą sytuacją, która jest powtórką z historii sprzed roku, zwrócimy się do WZDW z pytaniami, jakie kierowali do nas kierowcy. Przede wszystkim o brak informacji o prowadzonych pracach i termin ich realizacji.


Aktualizacja - z powodu utrudnień, autobusy MPK na liniach 3, 4, 5, 9, 11, 17 i 31 notują bardzo duże opóźnienia, a niektóre z nich wypadają z kursu (informacja za: Oczami kierowcy MPK Gniezno)


Aktualizacja - kilka minut po godzinie 9:00 na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Kościuszki pojawili się policjanci, którzy cały ruch z tych dróg skierowali w stronę ul. Dalkoskiej i dalej na ul. Kostrzewskiego, tym samym umożliwiając odkorkowanie zablokowanej ul. Witkowskiej i Wrzesińskiej. 

17 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca 1 piątek, 13 kwietnia 2018 10:22 napisane przez kierowca 1

  UWAGA Dzisiaj frezowanie asfaltu
  i łatanie tych nowo wyfrezowanych dziur wykonywane jest na ulicy Witkowskiej !!

 • Link do komentarza pgn2308 czwartek, 12 kwietnia 2018 21:54 napisane przez pgn2308

  To ciekawe że jak remontuja przejazdy kolejowe na trasie na Wrzesnie to pkp potrafi samo poinformować mieszkańców- wtedy UM nie jest potrzebny... wystarcza dobre chęci! A nie zganiac całe zło tego świata na gospodarza, ktory wreszcie coś zaczął w tym mieście zmieniać...
  W trakcie przygotowywania przez zarzadce drogi potrzebnych papierów na remonty ulic np. W granicach miasta Gniezna, UM otrzymuje wniosek od np. PZD, GDDKiA czy WZDW o zatwierdzenie oznakowania tymczasowego na czas wykonywanych prac. To wykonawca remontu ma za zadanie poinformować zarządcę drogi kiedy będzie wykonywał roboty(zreszta w umowie ma na pewno zapisane terminy ktorych musi sie trzymac). Co za tym idzie zarządca drogi powinien dla dobra ogółu poinformować pozostałe urzędy

 • Link do komentarza Tom czwartek, 12 kwietnia 2018 18:19 napisane przez Tom

  Co za lipa przez nich do pracy się spóźniłem. SKANDAL zero informacji centrum miasta zamknięte gdzie My żyjemy. Remonty jak za komuny.

 • Link do komentarza Sylwia czwartek, 12 kwietnia 2018 14:17 napisane przez Sylwia

  Gospodarzem miasta jest Prezydent a do tego ma odpowiednie służby w Urzędzie Miejskim Wydział techniczno Inwestycyjny w ktorym zatrudniono bardzo dużo ludzi nie ważne kto jest właścicielem drogi ale remonty wykonywane są na terenie miasta I o tym mieszkańców należy powiadomić o utrudnieniach jakie na nich czekają

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 12 kwietnia 2018 13:33 napisane przez Kierowca

  Dzisiaj most, wczoraj Dalkowska, chwilkę wcześniej Lecha. Super, że drogi łatane. Tylko dlaczego nie w godzinach wieczornych i dlaczego nic chociaż o tym nie było wiadomo. Ale jest informacja że od poniedziałku Chrobrego. Czyli jednak można, jak się chce, chociaż uprzedzić.

 • Link do komentarza Zbulwersowany czwartek, 12 kwietnia 2018 13:04 napisane przez Zbulwersowany

  Ciekawe czy "łaty" będą wyglądać tak jak po ostatnim remoncie... czyli od razu nadawały się do poprawy...

 • Link do komentarza pgn2308 czwartek, 12 kwietnia 2018 12:55 napisane przez pgn2308

  1.Ważne kto jest zarządcą, a nie właścicielem drogi #zawodowiec!! Skąd UM ma wiedzieć co będzie się działo na drodze powiatowej, wojewódzkiej lub krajowej w granicy miasta, jeśli nikt w UM nie zostanie powiadomiony?! Można by powiedzieć, że za to że budują się bloki deweloperskie na Konopnickiej też jest odpowiedzialny gospodarz..
  2. Remonty nocą byłyby najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników ruchu! Myślę że narzekaliby mieszkańcy pobliskich mieszkań, ale w sumie mieliby mniejszy hałas w ciągu dnia niż ten spowodowany przez korki które związane z tymi robotami. Po za tym praca nocą wiąże się z dodatkowymi kosztami pracowniczymi, których wykonawcy oczywiste nie chcą ponosić...
  3. Remonty nawierzchni dróg w ścisłym centrum i w miejscach o największym natężeniu ruchu POWINNY odgórnie odbywać się w godzinach późnowieczornych, gdy ruch na tych ulicach jest zdecydowanie mniej intensywny.
  4. Szkoda tylko że nikt z WZDW nie poczuł się do tego by poinformować wcześniej mieszkańców o remontach jakie ma w planach... ehhhh...

 • Link do komentarza lech czwartek, 12 kwietnia 2018 12:54 napisane przez lech

  Na razie panowie POLICJANCI sie spisują. Ruch skutecznie jest przekierowywany z MOSTU DWORCOWEGO na MOST w ciągu ulicy Kostrzewskiego . DZIĘKUJEMY !!

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 12 kwietnia 2018 12:10 napisane przez Koryfeusz

  Nawet gdy nie ma żadnych robót to są korki. Brak płynności ruchu wynika też z kilku przyczyn. Mianowicie samochody ciężarowe są duże i wolniej wykonują manewry z powodu swojej wielkości, co powoduje, że pozostali kierowcy muszą czekać. Ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych nie jest niestety takie proste. Inny powód to kierowcy, którzy za wolno wyjeżdżają spod świateł kiedy mają zielone i zbyt wolno skręcają. Robi się zielone to ten, który czeka jako pierwszy na zmianę świateł powinien natychmiast ruszać, a nie dopiero zmieniać biegi, te powinny być zmienione w momencie kiedy pomarańczowe przechodzi w zielone. Innym powodem jest też zła synchronizacja świateł, a to jest problem logistycznie skomplikowany. No i wypadki powodują utrudnienia, ale to też wina nieuważnych i zbyt szybkich kierowców.

 • Link do komentarza Hans czwartek, 12 kwietnia 2018 11:54 napisane przez Hans

  Za to że mi się toaleta zapcha też odpowiada prezydent, bo jest gospodarzem? Albo za to, że na podwórko mi ktoś śmieci podrzucił?
  Takie tam pierniczenie złośliwe, jak nie jest zarządcą drogi to niewiele może poza proszeniem, namawianiem itd. Czasami się uda, tak jak udało mu się namówić starostwo do zrobienia ronda na Konikowie, albo województwo do remontu chodnika na Lecha, a czasami nie

 • Link do komentarza kierownica czwartek, 12 kwietnia 2018 11:53 napisane przez kierownica

  Popieram @zawodowiec. Gospodarz miasta musi czuć się dowódcą i przywódcą, choć przecież polowa ani budynków, ani ulic do niego nie należy. Jeżeli chce, by to miasto wyglądało tak, jak na to zasługuje pierwsza stolica Polski, to prawdziwy zwierzchnik jest liderem w każdym calu i chociaż ma niewielki wpływ np. na remonty, ale na organizację życia mieszkańców na pewno. I dlatego powinien nieustannie być w kontakcie z zarządcami nie swoich obiektów, a takimi obiektami są przecież drogi tak newralgiczne, bo przebiegają przez centrum.

 • Link do komentarza Kilo czwartek, 12 kwietnia 2018 11:52 napisane przez Kilo

  Przykro mi, lecz w najbliższych wyborach stanowiskami zapłacą samorządowcy za bałagan w tej okolicy. Tłumaczenie, że poprzednicy w 2014 podjęli decyzje są słuszne. Nie zmienia to faktu, że od 2014 roku wiadomym było iż trzeba przebudować zbieg Wrzesińskiej, Witkowskiej i Składowej.

 • Link do komentarza zawodowiec czwartek, 12 kwietnia 2018 11:19 napisane przez zawodowiec

  Nie jest ważne, kto jest właścicielem dróg. Za wszystko, co się dzieje w mieście odpowiada jego gospodarz, o ile czuje się gospodarzem. A jeżeli czuje się tylko ważną personą czyli prezydentem, do którego z ważnymi sprawami trzeba zapisywać się w odległych kolejkach jak do lekarza specjalisty, no to mamy, co mamy. Gnieźnieńska władza nie ogarnia najprostszych problemów miasta, i to widać, jak na dłoni!

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 12 kwietnia 2018 10:59 napisane przez EagleEye

  Nie wiem kto jest zarządcą tego docinak drogi ale widać że coś jest nie halo z komunikacja miedzy odpowiednimi instytucjami. Wychodzi na to iż remont robi się komuś na złość i sam jestem ciekaw co dalej z tym ''klopsem''

 • Link do komentarza lech czwartek, 12 kwietnia 2018 09:49 napisane przez lech

  Moim zdaniem ruch samochodów osobowych i ciężarowych przez most DWORCOWY , w tym czasie powinien zostać skierowany na ulicę Kostrzewskiego i tamten most. Przez most Dworcowy powinien się w czasie remontu odbywać wyłącznie ruch autobusów miejskich i samochodów ratunkowych .

 • Link do komentarza lech czwartek, 12 kwietnia 2018 09:33 napisane przez lech

  Szkoda , że instytucja zlecająca te prace nie zawarła w zleceniu uwagi, że muszą być one realizowanie wyłącznie nocą !

 • Link do komentarza Ale przecież mamy przedstawicieli w sejmiku wojewódzkim niech zareagują czwartek, 12 kwietnia 2018 09:22 napisane przez Ale przecież mamy przedstawicieli w sejmiku wojewódzkim niech zareagują

  To wygląda na złośliwość ...... ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane