środa, 18 kwietnia 2018 07:21

Drzwi Otwarte w „Piętnastce”

  mn
Drzwi Otwarte w „Piętnastce” zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę II LO miało zaszczyt gościć na Drzwiach Otwartych uczniów gimnazjów, którzy są zainteresowani kontynuowaniem nauki w szkole średniej.

Społeczność Piętnastki zaprosiła ich do udziału we wspólnej zabawie – grze przestrzennej, która pozwoliła zapoznać się ze szkołą, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, rozwiać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim świetnie się bawić. Od godziny 8.30 w hali sportowej trwała rejestracja drużyn. Następnie głos zabrały: dyrektor Róża Grabowska, która opowiedziała o nauce w klasach pierwszych, wicedyrektor Lidia Dzikowska przedstawiła zasady rekrutacji, prof. Teresa Gaweł opowiedziała o nauce języków obcych, a pan prof. Klaudiusz Kozłowski, przedstawił propozycje zajęć z wychowania fizycznego. 

Po tej krótkiej prezentacji drużyny gimnazjalistów rozpoczęły grę. Zadaniem uczestników było odwiedzenie sześciu  z czternastu sal lekcyjnych i prawidłowe rozwiązanie zadań, za które można było zdobyć maksymalnie 18 punktów. Gimnazjalistom pomagały anioły – uczniowie Piętnastki, którzy służyli radą i pomocą każdej drużynie.  Nadwątlone  siły można było zregenerować w kawiarence, gdzie czekało pyszne ciasto oraz przy wodopoju, gdzie gaszono pragnienie wodą mineralną. O godzinie 10.50 należało zdać kartę oraz poczekać na wyniki. Okazało się, że należy zorganizować dogrywkę, która pozwoli wyłonić zwycięzców gry. Do dogrywki zakwalifikowało się 12 drużyn. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na pięć pytań w ciągu maksymalnie 150 sekund. O miejscu na podium zdecydowały zarówno prawidłowe odpowiedzi, jak i zapisany na karcie czas ich  udzielenia. I miejsce zajęła grupa Mozart, drugie – grupa Łubki, natomiast trzecie – grupa Paryż. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz karty prezentowe.  

Wszystkim gimnazjalistom organizatorzy dziękują za wspólną zabawę a naszym aniołom, pomocnikom, cukiernikom, dekoratorom, akustykom, fotografom, obsłudze sal, sprzątaczom, muzykom umilającym czas, wokalistom, zespołom, artystom oraz wszystkim zaangażowanym ogromnie lub trochę mniej serdecznie również dziękują. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr Fischer środa, 18 kwietnia 2018 12:32 napisane przez Piotr Fischer

    Mam duży sentyment do tej szkoły - jestem Jej absolwentem. Uczyłem się tutaj w latach 1978-1982. To jedyny rocznik w dziejach szkoły, który nie miał studniówki, z powodu stanu wojennego. Taka była decyzja ówczesnego Dyrektora Śp. Teofila Mokrackiego, któremu sekundował ówczesny Wicedyrektor Stanisław Cisło.Do dzisiaj z sentymentem wspominam niektórych nauczycieli ( a nie profesorów - żaden z nauczycieli II LO nie ma tytułu honorowego profesora oświaty - zacznijmy wreszcie nazywać rzeczy po imieniu ) - Śp. Marię Reszko, wspaniałą polonistkę z którą dyskutowaliśmy o literaturze i teatrze, Irenę Tomczak, śliczną germanistkę, w której podkochiwała się ( platonicznie oczywiście ) męska część naszej klasy, Śp. Jana Kulewicza, rusycystę i wychowawcę naszej klasy, który w trudnych czasach komunizmu potrafił pokazać nam piękno mowy Puszkina i Tołstoja, Śp. pamięci Edmunda Schulza - wspaniałego nauczyciela łaciny, dzięki któremu do dzisiaj coś tam z łaciny rozumiem ( nie za wiele, ale zawsze ), Tadeusza Maćkowiaka, biologa - postrach i legendę dawnych uczniów Piętnastki ( słynne pytania w maju np. zeszycik chciałby wiedzieć i paluszek otwierał się na temacie z września ), czy Urszulę Kaczmarek, chemiczkę, która nawet humanistów potrafiła zachęcić do, częściowego przynajmniej, zapoznania się z Jej przedmiotem i wielu wielu innych. Jak mawia klasyk to se ne vrati. Obecnej Pani Dyrektor i Jej nauczycielom proponuję zapoznanie się z kronika biskupa merseburskiego Thietmara ( może nawet w oryginale ) - pisał On o Dobrawie, a nie o Dąbrówce. Może warto zatem prawidłowo doprecyzować imię Patrona Mojej Kochanej Starej Budy. Pozdrawiam i sukcesów wszelakich życzę - Były Absolwent Piotr Fischer.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane