Wydrukuj tę stronę
sobota, 28 kwietnia 2018 11:25

Kolejny „pożar” Lasu Miejskiego - ćwiczyło kilkanaście zastępów

 
Kolejny „pożar” Lasu Miejskiego - ćwiczyło kilkanaście zastępów źródło: OSP Witkowo

W piątkowe popołudnie gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o dymie widocznym nad lasem, w rejonie ul. Sosnowej. Był to wstęp do ćwiczeń, które odbyły się tego dnia na terenie miasta.

Do działań, których punktem koncentracji sił była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Chrobrego. Stąd na tren działań, obejmujący spory obszar lasu, wyruszały kolejne jednostki zadysponowane do akcji - OSP Wiekowo, OSP Mnichowo, OSP Dębnica, OSP Witkowo, OSP Żydowo, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Mieleszyn, OSP Zdziechowa, OSP Niechanowo, OSP Modliszewo, OSP Czerniejewo, OSP Kruchowo oraz wojskowy zastęp z Powidza i JRG Gniezno. 

Mając w pamięci pożar terenów leśnych, jaki miał miejsce w 2010 roku w Kaminionce (gmina Witkowo), w miniony piątek strażacy tego dnia ćwiczyli przede wszystkim dostarczanie wody, o której obecność na obszarze leśnym jest trudno. W tym celu wykorzystywano pojazdy, które umożliwiały dostarczanie wody do polowych zbiorników, umiejscowionych w rejonie działań. Wodę dowożono z odległości około 2 kilometrów, a także wykorzystywano do tego naturalny zbiornik, znajdujący się w pobliżu.

Działania trwały przez kilka godzin i około 19:00 nastąpiło ich podsumowanie, w tym także analiza prawidłowości realizacji wszystkich zadań w trakcie prowadzonych ćwiczeń. Były to już drugie ćwiczenia o podobnym zakresie, zorganizowane w tym miesiącu.

źródło: OSP Witkowo

Galeria