czwartek, 10 maja 2018 13:08

Mieszkańcy osiedli Dalki i Skiereszewo przeciwko trzem wariantom

 
Tomasz Dzionek, Marlena Hejna, Małorzata Cichomska-Szczepaniak Tomasz Dzionek, Marlena Hejna, Małorzata Cichomska-Szczepaniak fot. Rafał Wichniewicz

Już ponad sześćset podpisów zebrali przedstawiciele tytułowych osiedli, przeciwko zaproponowanym w kwietniu wariantom zmiany układu komunikacyjnego na Dalkach.

Wkrótce po konferencji w Urzędzie Miejskim, na której to przedstawiono zupełnie nową propozycję Magistratu na rozwiązanie problemu w rejonie przejazdu kolejowego w rejonie ul. Gajowej (zobacz: Miasto proponuje tunel na Dalkach w innym miejscu), swój głos zabrali także przedstawiciele osiedli Skiereszewo oraz Dalki.

- Po uzyskaniu informacji, że są planowane przebudowy tego przejazdu kolejowego, a de facto jego zamknięcie i puszczenie drogi innymi wariantami, zaczęliśmy zbierać podpisy od mieszkańców dzielnicy Dalki i Skiereszewo i spotkało się to z ogromnym odzewem mieszkańców. Są oni niezadowoleni nie tylko z proponowanych form przebudowy, ale także tego, w jaki sposób poinformowano mieszkańców o tym iż jest organizowane spotkanie w tej sprawie. Chcemy wyrazić swoje niezadowolenie iż informacja była na krótko przed terminem, w kilku mediach i internecie, co jest dużym ograniczeniem dla mieszkańców, bo nie każdy korzysta z internetu i stąd była taka, a nie inna frekwencja. Pan wicestarosta Jerzy Berlik potwierdził iż nawet radni powiatu nie zostali poinformowani o tych konsultacjach i na taką formę informowania mieszkańców nie ma zgody - stwierdził Tomasz Dzionek, mieszkaniec Skiereszewa.

Obecnie mieszkańcy obu osiedli zebrali już 600 podpisów przeciwko trzem wariantom, jakie zaproponowano w trakcie konsultacji w starostwie (zobacz więcej): - Z trzech wariantów żaden nie jest do zaakceptowania, na żaden się nie zgadzamy. W tej chwili jest ewidentny problem na tym przejeździe, spowodowany ilością pociągów i mieszkańcy muszą czekać w korkach, ale rozwiązaniem nie jest zastąpienie przejazdu w tym miejscu innym, ale zaproponowanie czegoś dodatkowego, alternatywnego. Żaden z tych wariantów tego nie przewiduje - mówił Tomasz Dzionek i przypomniał iż kolej może pomóc w finansowaniu nowej przeprawy, ale tylko w przypadku likwidacji tego na ul. Gajowej

- Dla nas wszystkie trzy zaproponowane rozwiązania są nie do przyjęcia, bo zamykając przejazd kolejowy na ul. Gajowej zostanie nam tylko wyjazd przez ul. Kostrzewskiego, która w tej chwili jest już dość kolizyjna w godzinach szczytu, a zamknięcie przejazdu kolejowego utrudni wydostanie się z osiedla osobom pieszym, rowerzystom, osobom niepełnosprawnym, matkom z wózkami. Dla mieszkańców na 100% jest nie do przyjęcia likwidacja przejazdu kolejowego. Dużą nadzieję daje nam propozycja przedstawiona przez Miasto, która rozwiązuje nasz problem wydostania się z osiedla i są uwzględnione rozwiązania dla pieszych i rowerzystów - stwierdziła Marlena Hejna, przewodnicząca Rady Osiedla Dalki, która również twierdzi iż nikt nie poinformował oficjalnie tej jednostki o konsultacjach.

- Ja na konsultacjach wyraziłam się jasno, że uważam iż mieszkańcy osiedla Dalki nie przyjmą żadnego z wariantów i miałam też pewne wątpliwości co do formy konsultacji. Jeżeli zakładamy iż konsultujemy, to gdzie byli mieszkańcy? Zbierałam podpisy i mieszkańcy popierają nasze stanowisko, że nie widzą żadnego z tych trzech wariantów. Dziś przedstawiony przez Miasto wariant też trzeba przemyśleć, bo nie należy pochopnie zakładać iż jest do zaakceptowania - przyznała Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, członek zarządu Rady Osiedla Dalki. 

Przedstawiciele Rady Osiedla Skiereszewo oraz Rady Osiedla Dalki przy okazji złożyli pismo do Urzędu Miejskiego w sprawie wsparcia dla rozwiązania problemu newralgicznego przejazdu. 

12 komentarzy

 • Link do komentarza dobrazmiana sobota, 12 maja 2018 16:19 napisane przez dobrazmiana

  O. Wyborca to typowy Pisior. Naoglądał się TVP i myśli że coś wie. Jeszcze innych z kraju wyrzuca. Ohydne. Tak nawet komuniści nie robili

 • Link do komentarza wyborca sobota, 12 maja 2018 11:29 napisane przez wyborca

  Kaziku mam nadzieję, że piszesz o nagrodach dla PO, ktore, jak wiadomo przekroczyły wszystkie światowe normy przyzwoitosci! Jest ci w Polsce żle? To spadaj do innych krajów i tam dostaniesz dopiero nauczkę. A Polakom za PiS jest naprawde lepiej, kto tego nie widzi niech korzysta w pomocy psychiatry.

 • Link do komentarza abc sobota, 12 maja 2018 10:01 napisane przez abc

  PiS już tak ma że odmawia prawa głosu mieszkańcom. I zaszczuwa przedstawicieli mieszkańców. Ale źle trafili. Ani Dzionek ani Cichopek się zaazczuć nie dadzą.

 • Link do komentarza kazik sobota, 12 maja 2018 07:52 napisane przez kazik

  ponad 600 podpisów mieszkańców, a etetaowi napinacze wszystko sprowadzają do peło :D żal.pl
  podróże szydło do domu za 3 miliony samolotami też wina peło? horrendalne nagrody dla ministrów to też peło? pezetepperowcy w kierownictwie partii pis, to też wina peło? miało być inaczej, a jak jest?

 • Link do komentarza Dalkowicz piątek, 11 maja 2018 22:41 napisane przez Dalkowicz

  Miasto się obudziło dopiero, jak mieszkańcy samorzutnie zabrali sie do tematu, więc lrzeztancie chwalic tę władzę, ktorej trzeba impulsu od wyborcow i to w roku wyborczym. Trzeba nowych ludzi w ratuszu!

 • Link do komentarza Stefan piątek, 11 maja 2018 22:20 napisane przez Stefan

  Pomysły Starostwa są nijakie, bo po prostu w starostwie i powiatowym zarządzie dróg nie ma fachowców, którzy się znają na tak skomplikowanych sprawach jak planowanie sieciowe, tworzenie koncepcji i spojrzenie przyszłościowe. Ludzi, którzy pracują z pasją i sercem, a nie trzymają się stołków i spokojnej pensyjki, a jedyne co potrafią to podpisywać papiery i łatać dziury w rozpadających się drogach. Szkoda tylko, że mimo teoretycznie dużo lepszej kadry w UM ten ich pomysł niestety żadną rewelacją nie jest. Wybory, wybory czyli kto da więcej Panie, kto da więcej.

 • Link do komentarza Burren piątek, 11 maja 2018 16:54 napisane przez Burren

  Pomysł miasta jest dobry. Przynajmniej myślą o mieszkańcach Gniezna i nie robią nic po kryjomu.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 11 maja 2018 14:28 napisane przez czytelnik

  Przewodnicząca sie zna i basta. Oni w PO tak mają.

 • Link do komentarza Pp piątek, 11 maja 2018 11:09 napisane przez Pp

  Iż to poprawi w przyszłości życie Tych mieszkańców to już nikt nie myśli :P

 • Link do komentarza mnichowianin piątek, 11 maja 2018 10:28 napisane przez mnichowianin

  Wszystko znowu "be" ,a jakie propozycje,pomysły .Pewnie "0"

 • Link do komentarza mnichowianin piątek, 11 maja 2018 09:16 napisane przez mnichowianin

  Wszystko znowu "be" ,a jakie propozycje,pomysły .Pewnie "0"

 • Link do komentarza starostwo ))) czwartek, 10 maja 2018 14:38 napisane przez starostwo )))

  Czy to "POdziękowanie" POni staroście złożone publicznie przez Małgorzate Cichomska-Szczepaniak za dotychczasową współpracę?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane