czwartek, 14 czerwca 2018 08:20

„Selfie” nad krawędzią bloku. Interweniowały służby

 
„Selfie” nad krawędzią bloku. Interweniowały służby kadr z nagrania

Do naszej redakcji trafiło nagranie od jednej z mieszkanek Gniezna, która uchwyciła telefonem dzieci bawiące się na dachu nieukończonego bloku przy ul. Roosevelta.

Kilkusekundowy film, który został do nas przesłany, nagrano w ostatnich dniach w rejonie placu budowy, znajdującego się pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Matejki. Od kilku lat trwa tam budowa obiektu mieszkalnego z częścią handlową, która jednak od ponad roku jest wstrzymana. Od tego czasu obiekt wydaje się być opuszczonym, tym bardziej iż wciąż nosi ślady po ubiegłorocznej nawałnicy. Taka sytuacja najwyraźniej kusi młodych mieszkańców Gniezna, którzy w ostatnim czasie coraz częściej zaglądają na teren budowy, ryzykując w ten sposób swoje zdrowie i życie. 

O tym iż budowa przy ul. Roosevelta stała się miejscem "odwiedzin" niepowołanych osób, otrzymaliśmy sygnały już wcześniej. Teraz jednak dostaliśmy materiał udowadniający fakt takiego zachowania. Na nagraniu widać kilka osób - zdaniem nagrywającej, były to dzieci - które biegały po dachu kilkupiętrowego budynku.

 

O sprawie poinformowano służby, które potwierdziły nam fakt iż w tym miejscu doszło do interwencji: - W niedzielę w godzinach popołudniowych dostaliśmy informację od dyżurnego policji. Ze zgłoszenia wynikało iż mieszkańcy zaobserwowali siedzących na krawędzi budynku młodych ludzi, z nogami wiszącymi w dół i robiących sobie "selfie". Na miejsce pilnie udali się strażnicy miejscy, dotarł też właściciel tego obiektu, obeszli cały teren i wszystkie piętra, ale nie znaleźli nikogo. Były jednak ślady świadczące o tym iż budynek jest odwiedzany przez różne osoby - przekazał nam Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej. Jak dodał, na miejscu zauważono braki w ogrodzeniu terenu budowy: - Stwierdzono pewne miejsca, gdzie występowało niewłaściwe zabezpieczenie, dlatego zobowiązano właściciela, aby uzupełnił te ubytki i by swoim zachowaniem nie stwarzał takich sytuacji, że ktoś wchodzi na budowę i chodzi po budynku, bo może dojść do tragedii - przekazał nam komendant.

Przypomnijmy iż taka "zabawa" na terenie nieukończonej budowy już doprowadziła do nieszczęśliwego wypadku. W grudniu 2016 roku w nieukończonym (wówczas) budynku D szpitala przy ul. 3 Maja, 17-latek spadł do szybu windowego, w wyniku czego odniósł liczne złamania. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Majki piątek, 15 czerwca 2018 14:40 napisane przez Majki

  Wcale nie popieram zachowana tej młodzieży ,ale też nie Ganię.Bo gdyby właściciel tej posesji miał ten teren Odpowiednio Pilnowany to by na pewni nikt tam nie wszedł.

 • Link do komentarza Roberto piątek, 15 czerwca 2018 14:33 napisane przez Roberto

  Wcale nie winię tę młodzież że tam weszła, choć też nie popieram,ale gdyby właściciel tej posesji miał ten teren Pilnowany, to na pewno by nie doszło do takiej sytuacji,bo wtedy by nikt nie powołany by tam nie wszedł.

 • Link do komentarza Gypo piątek, 15 czerwca 2018 07:37 napisane przez Gypo

  Koryfeuszu - Twoje pokolenie też było takie bezmyślne... budowy, wykopy zawsze były najlepszymi miejscami do zabaw za dzieciaka.

 • Link do komentarza Klakier czwartek, 14 czerwca 2018 21:07 napisane przez Klakier

  Dlaczego budowa falowca przy Roosevelta została wstrzymana? Wiadomo kiedy ukończą? Miało być tam w końcu tesco.

 • Link do komentarza Polly czwartek, 14 czerwca 2018 17:31 napisane przez Polly

  Czy przypadkiem na pierwszym miejscu nie powinni zainteresować się swoimi dziećmi rodzice? Szkoła ma zadanie wspierać rodziców w wychowaniu, nie na odwrót.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 14 czerwca 2018 09:48 napisane przez Koryfeusz

  Bezmyślne dzieciaki. Czy nie rozumieją jakie te zabawy są niebezpieczne? Szkoła i rodzice im tego nie wytłumaczyli? To pokolenie nie ma poczucia karności i dyscypliny, jest lekkomyślne.
  To tylko pokazuje konieczność zmian jakie powinny zaistnieć w szkołach. Czyli dyscyplina, karność, mundurki, apele szkolne i interesowanie się tym czy rodzice prawidłowo wychowują swoje dzieci. Trzeba też określić na czym polega to prawidłowe wychowanie, czyli na wpajaniu kultury osobistej, dyscypliny, świadomości zagrożeń, szacunku dla starszych itp.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 14 czerwca 2018 09:10 napisane przez avalon

  Porzucone budowy po bankrutach powinny być rozbierane nakazem urzędowym. To barachło będzie tam straszyć kilkadziesiąt lat zanim się rozsypie samo?

 • Link do komentarza Stamtąd czwartek, 14 czerwca 2018 09:00 napisane przez Stamtąd

  Przy okazji zapytujemy inwestora, dlaczego budowa jest wstrzymana i jak długo będzie jeszcze w tym miejscu krajobraz księżycowy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane