poniedziałek, 25 czerwca 2018 12:00

Dwa wypadki na drodze wojewódzkiej nr 190

 
Dwa wypadki na drodze wojewódzkiej nr 190 źródło: OSP Zdziechowa

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło minionej niedzieli na szosie prowadzącej z Gniezna do Wągrowca. W obu uczestniczyły w sumie cztery samochody osobowe.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło krótko przed godziną 13:00 w Charbowie koło Kłecka. Jak wynika z ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, jadąc od strony Janowca w kierunku Kłecka, nie zastosował się do znaku "ustąp pierwszeństwa" i wjechał na skrzyżowanie, na którym znajdował się już samochód osobowy marki Seat, który zmierzał od strony Kłecka do Wągrowca. W wyniku tego doszło do zderzenia, po czym pojazdy przemieściły się na jezdni.

Na miejsce przyjechały zadysponowane OSP Kłecko, OSP Ułanowo, JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku oraz uszkodzone pojazdy. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy podróżującym samochodami. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Do drugiego ze zdarzeń na DW 190 doszło kilka godzin później koło Obory. Około godziny 16:20, kierujący samochodem osobowym marki Mazda, jadąc od strony Gniezna w kierunku Wągrowca, na łuku drogi tuż nie zastosował prędkości do warunków drogowych w trakcie opadów drogowych, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z Oplem.

Do zdarzenia przyjechały zastępy OSP Zdziechowa oraz JRG Gniezno, które także i w tym przypadku zabezpieczyły pojazdy oraz rozlane na jezdni płyny samochodowe. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy poszkodowanym w zdarzeniu. Również i w tym przypadku zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

źródło zdjęć: OSP Kłecko i OSP Zdziechowa

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane