poniedziałek, 25 czerwca 2018 16:08

Posypały się mandaty za „zbyt ciężką nogę”

 
Posypały się mandaty za „zbyt ciężką nogę” archiwum redakcji

W miniony piątek gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili kontrole prędkości na drogach powiatu gnieźnieńskiego. W efekcie kilkudziesięciu kierowców wróciło do domu z mandatami.

Działania zostały przeprowadzone w dzień zakończenia roku szkolnego. W trakcie prowadzonych działań gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego skontrolowali 78 pojazdów. Za "zbyt ciężką nogę", a więc jazdę zbyt szybką do obowiązujących w danym miejscu przepisów, 70 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Prowadzenie pojazdu z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci mając na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatu gnieźnieńskiego systematycznie będą prowadzić pomiary prędkości także w przyszłości.

źródło: KPP w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza szofer poniedziałek, 25 czerwca 2018 16:30 napisane przez szofer

    A kiedy Akcja Parkowanie?

  • Link do komentarza misiakisia poniedziałek, 25 czerwca 2018 16:30 napisane przez misiakisia

    Fajnie ale czas aby WRD tutejszej KPP w Gnieźnie zrobił akcje "złe parkowanie" na terenie miasta Gniezno bo tutaj teź jest do posprzatania

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane