wtorek, 26 czerwca 2018 09:58

Mandaty i pouczenia za brak pasów

 
Mandaty i pouczenia za brak pasów archiwum redakcji

W miniony poniedziałek, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili akcję, w trakcie której kontrolowano obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa. Niestety, wielu podróżujących poruszało się bez tego zapięcia.

25 czerwca br. gnieźnieńscy policjanci prowadzili krajowe działania pn. „Pasy”. Ich celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki skontrolowali 71 pojazdów i ujawnili 55 wykroczeń. W 41 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia podróżni byli pouczani lub karani mandatami, ale przede wszystkim funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi odnotowali także 6 przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

Policjanci przypominają, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

źródło: KPP w Gnieźnie

6 komentarzy

 • Link do komentarza ToJa środa, 04 lipca 2018 09:09 napisane przez ToJa

  wyborca trafił w punkt. Problem z hałaśliwymi motorynkami jest powszechnie znany nie od wczoraj i wściekłość mnie ogarnia, że żadne służby nie robią nic żeby go skutecznie rozwiązać. Nie chce mi się wierzyć, że policja nie ma żadnych informacji o tym, co się dzieje późnymi wieczorami na parkingach Lidla i Kauflandu.

 • Link do komentarza ciekawy środa, 04 lipca 2018 07:21 napisane przez ciekawy

  Ten Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta To co właściwie robi poza mierzeniem drzewek o których wycięcie wnioskują a poszczególni prywatni właściciele swoich włości ? Ktoś mi to napisze?

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 03 lipca 2018 21:17 napisane przez urzędas

  Do wyborcy - Robota dla nowej dyrektorki wydziału ochrony środowiska, niech się wykaże!

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 03 lipca 2018 16:25 napisane przez wyborca

  Do Jam-Jest - przepisze mój komentarz z innego artykułu, ale skoro pan poruszył tę sprawę, to nie zawadzi wszędzie o tym informować:
  A kto się ujmie za mieszkańcami Gniezna, których szczególnie w porze letniej, gdy okna są szeroko otarte późnym wieczorem, a także o północy i później budzą ryki chińskich motorynek ujeżdżających po osiedlowych ulicach młodych ludzi, a także tzw.palenie opon na parkingach przy ul Roosevelta Lidl, Carrefour, Piotr i Paweł i okolice? Prośby do radnych SM i policji nie skutkują. Ryki motocykli bez tłumików po nocach to zjawisko także coraz bardziej powszechne. Co na to Wydział Środowiska? i Sanepid? Te decybele na pewno znacznie przekraczają dopuszczalne normy, a poza tym mieszkańcy maja prawo do spokoju i wypoczynku. Od tego także jest prezydent miasta, by reagował i interweniował w trosce o swoich wyborców.

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 03 lipca 2018 13:11 napisane przez Jam_Jest

  Kiedy policja gnieźnieńska wreszcie zabierze się za prawdziwą zmorę tego miasta, a dokładnie........za ryczące motory, które wielokrotnie przekraczają dopuszczalną normę hałasu wydobywające się z rur wydechowych tych motocykli? Istnieją pewne normy obliczane w decybelach, ale jak można się przekonać, to wielu z nich te normy przekracza o wiele za głośno. Jak to się dzieje, że te motory przechodzą t/z przeglądy techniczne i są dopuszczane do ruchu? Może tym faktem warto by się zainteresować szanowni stróże prawa i porządku - panowie policjanci, a nie ustawiać się tam gdzie wam jest wygodniej i łapać albo przechodzących nie na pasach,albo łapać tych, co jadą z nie zapiętymi pasami.

 • Link do komentarza Papa Smerf wtorek, 26 czerwca 2018 14:58 napisane przez Papa Smerf

  A kiedy policja przeprowadzi kontrole prędkości w mieście? Na Poznańskiej, Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, Kostrzewskiego, Wrzesińskiej, Roosevelta, Sobieskiego nagminnie łamane są dopuszczalne prędkości przez kierowców samochodów i motocykli.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane