wtorek, 26 czerwca 2018 11:03

Bezdomny zaatakował kierowcę MPK

 
Bezdomny zaatakował kierowcę MPK archiwum redakcji

W minioną sobotę, w trakcie kursu linii nr 12, do autobusu wszedł mężczyzna, który po próbie wyproszenia, zaczął grozić kierowcy scyzorykiem.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca w godzinach popołudniowych na ul. Biskupińskiej. Jak udało się nam dowiedzieć, do autobusu jadącego na linii nr 12 wszedł mężczyzna, którego stan wskazywał na to iż jest nietrzeźwy, a ponadto jego zapach miał być bardzo uciążliwy dla pasażerów.

Wobec powyższego, kierowca zdecydował się od razu wyprosić mężczyznę z pojazdu, na co ten drugi zareagował agresywnie. Kiedy pierwszy z nich wyszedł ze swojej kabiny, został zaatakowany, przy czym bezdomny wyciągnął także scyzoryk z wysuniętym nożem. Sytuację po chwili uratował jeden z przechodniów, który wszedł do pojazdu, a w efekcie czego napastnik uciekł z autobusu - w trakcie tego uderzył w szybę pojazdu, uszkadzając ją.

Poinformowana o sprawie policja przybyła na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Tam zatrzymano - jak się okazało po wylegitymowaniu - 57-letniego mężczyznę, który nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych.

Kierowca autobusu chciałby podziękować mężczyźnie, dzięki którego odważnej postawie, udało się uratować sytuację i pozbyć napastnika z pojazdu.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 26 czerwca 2018 16:59 napisane przez Jam_Jest

    Tym samym, załatwił sobie wikt i opierunek na koszt podatnika, nie mówiąc o tym, że i dach nad głową.

  • Link do komentarza Michael wtorek, 26 czerwca 2018 15:28 napisane przez Michael

    Pewno zrobił to specjalnie żeby dostać ciepłą klitkę do spania :/ W sumie chyba bezdomni często wybierają taką opcję tak mi się wydaje...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane