Wydrukuj tę stronę
wtorek, 26 czerwca 2018 11:03

Bezdomny zaatakował kierowcę MPK

 
Bezdomny zaatakował kierowcę MPK archiwum redakcji

W minioną sobotę, w trakcie kursu linii nr 12, do autobusu wszedł mężczyzna, który po próbie wyproszenia, zaczął grozić kierowcy scyzorykiem.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca w godzinach popołudniowych na ul. Biskupińskiej. Jak udało się nam dowiedzieć, do autobusu jadącego na linii nr 12 wszedł mężczyzna, którego stan wskazywał na to iż jest nietrzeźwy, a ponadto jego zapach miał być bardzo uciążliwy dla pasażerów.

Wobec powyższego, kierowca zdecydował się od razu wyprosić mężczyznę z pojazdu, na co ten drugi zareagował agresywnie. Kiedy pierwszy z nich wyszedł ze swojej kabiny, został zaatakowany, przy czym bezdomny wyciągnął także scyzoryk z wysuniętym nożem. Sytuację po chwili uratował jeden z przechodniów, który wszedł do pojazdu, a w efekcie czego napastnik uciekł z autobusu - w trakcie tego uderzył w szybę pojazdu, uszkadzając ją.

Poinformowana o sprawie policja przybyła na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia. Tam zatrzymano - jak się okazało po wylegitymowaniu - 57-letniego mężczyznę, który nie ma stałego miejsca zamieszkania. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych.

Kierowca autobusu chciałby podziękować mężczyźnie, dzięki którego odważnej postawie, udało się uratować sytuację i pozbyć napastnika z pojazdu.

2 komentarzy