środa, 27 czerwca 2018 07:44

Wakacyjne zmiany w dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie

 
Wakacyjne zmiany w dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie źródło zdjęcia: KPP w Gnieźnie

Wzorem roku ubiegłego, od najbliższego piątku zmieniona zostanie organizacja ruchu na drodze prowadzącej do najpopularniejszego ośrodka wypoczynkowego w regionie.

Przypomnijmy iż tymczasowy układ komunikacyjny ma usprawnić przede wszystkim pracę służb, które na skutek zatłoczonego dojazdu, często miały problem z dotarciem do ośrodka. Dość często też zdarzało się iż na drodze dochodziło do kolizji i wypadków, a ponadto wiele osób zostawiało swoje samochody na poboczu, stwarzając dodatkowe utrudnienia.

Od 29 czerwca do 2 września 2018 roku dojazd do ośrodka odbywać się będzie przez Rybakówkę, a wyjazd obowiązywać będzie na dotychczasowych zasadach, tj. drogą asfaltową przez las. Ruch jednokierunkowy nie dotyczy pojazdów służb miejskich, komunalnych, alarmowych, autobusów, rowerów, właścicieli pojazdów posiadających zgodę zarządcy drogi oraz mieszkańców posesji zlokalizowanych w lesie. O wszelkich zmianach informować będzie oznakowanie pionowe - należy zachować czujność. Dokładny dojazd do ośrodka można znaleźć poniżej. 

Jednocześnie apelujemy o niepozostawianie samochodów na zatoczce autobusowej przy wjeździe do ośrodka, gdyż zdarza się iż zaparkowane pojazdy utrudniają manewrowanie kierowcom MPK, prowadzącym kursy z Gniezna do Skorzęcina.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Pawle II niedziela, 05 sierpnia 2018 10:18 napisane przez Pawle II

  Na terenie Ośrodka zero bezpieczeństwa przeciwpożarowego .Masa wpuszczanych samochodów parkujących wszędzie zmienia piękne miejsce w ogromny parking z którego nie ma ucieczki w razie pożaru . Jak zwykle musi dojść do tragedii żeby coś się zmieniło.

 • Link do komentarza Pepe niedziela, 05 sierpnia 2018 10:04 napisane przez Pepe

  Kiedy ktoś zainteresuje się parkowaniem samochodów na terenie ośrodka w weekendy !!!. Straż każe parkować na trawie samochody których katalizatory rozgrzane są do czerwoności . Wzdłuż drogi dojazdowej na zakazach w lesie parkowane są samochody . Stojące samochody przy jeziorze Białym ( w których nocują ) blokują swobodny dostęp do jeziora i Kapliczki , jednym słowem MASAKRA

 • Link do komentarza gej poniedziałek, 02 lipca 2018 13:30 napisane przez gej

  FANATIC
  Właściciele domków płacą co roku spore podatki za domek/grunt a używają go az 2-3 miesiące.
  Domków są setki + lokale gastronomiczne + parking + pole namiotowe

 • Link do komentarza Fanatic niedziela, 01 lipca 2018 11:57 napisane przez Fanatic

  Opłaty za wjazd idą na sprzątanie po motłochu jaki się przewala przez Skorzęcin. Jakieś 60% odwiedzających czuje się jak na rykowisku, żadnych reguł i zero kultury. A opłaty za domki idą do prywatnych kieszeni, dlatego mają gdzieś warunki dojazdu. Byle kasa się zgadzała.
  Są ważniejsze wydatki niż ta droga , a kierowcy niech uzbroją się w cierpliwość, zdejmą nogę z gazu i przypomną zasady ruchu drogowego, to nie będzie żadnych kolozji.

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 28 czerwca 2018 09:09 napisane przez rowerzysta

  Nasuwa się pytanie dlaczego osoby, które podlegaja wyłączeniu wg tabliczki pod znakiem nie mogą jechać jak wszyscy drogą betonową i potem skrecic w lewo? Wtedy na pewno nie byloby problemu z kolizjami.

 • Link do komentarza Poseł PIS czwartek, 28 czerwca 2018 08:23 napisane przez Poseł PIS

  tyle pieniedzy co ludzie zostawiają na bramkach i za podatki domków w Skorzęcinie a trzeba jezdzić po płytach betonowych i niszczyć sobie zawieszenie samochodu. 20 lat ludzie jezdzili normalnie asfaltem i nie bylo problemu.

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 27 czerwca 2018 23:40 napisane przez rowerzysta

  Jestem ciekawy czy w tym roku pod znakiem zakazu wjazdu będzie tablica informująca o wyłączeniu z zakazu dla pewnych pojazdów. Jeżeli tak to pytanie do brzydko mówiąc ... autora takiego stanu rzeczy - tak jak kolega napisał, jadąc od ośrodka drogą jednokierunkową może dojść do wypadku a winę poniesie na pewno wydawca decyzji dotyczącej tabliczki. Pamiętajmy, że do Skorzęcina można wjechać przynajmniej czterema drogami. W zeszłym roku doświadczyłem takiej potencjalnie wypadkowej sytuacji.

 • Link do komentarza krystyna środa, 27 czerwca 2018 20:09 napisane przez krystyna

  Dla wszystkich Januszy drogownictwa proponuję poczytać jaka jest różnica między znakiem C 5 a D 3.
  Dziękuję

 • Link do komentarza oli środa, 27 czerwca 2018 16:53 napisane przez oli

  misiakisia,mów za siebie

 • Link do komentarza micio środa, 27 czerwca 2018 11:11 napisane przez micio

  Wracasz ze Skorzęcina drogą "niby jednokierunkową" a z naprzeciwka samochód wyskakuje- Kurcze- albo jednokierunkowa albo nie- a nie ze temu wolno, tamtemu tez itp.
  Następny artykuł związany ze Skorzęcinem będzie mieć tytuł: Czołowe zderzenie...
  ps. zrobili by normalna drogę i cały tam ruch puścili i było by ok... a nie jakies betonowe klocki

 • Link do komentarza misiakisia środa, 27 czerwca 2018 09:04 napisane przez misiakisia

  Coź "dziekujemy" nie skorzystamy bo jazda polnymi drogami i po plytach nas nie interesuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane