Wydrukuj tę stronę
środa, 27 czerwca 2018 07:44

Wakacyjne zmiany w dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie

 
Wakacyjne zmiany w dojeździe do ośrodka w Skorzęcinie źródło zdjęcia: KPP w Gnieźnie

Wzorem roku ubiegłego, od najbliższego piątku zmieniona zostanie organizacja ruchu na drodze prowadzącej do najpopularniejszego ośrodka wypoczynkowego w regionie.

Przypomnijmy iż tymczasowy układ komunikacyjny ma usprawnić przede wszystkim pracę służb, które na skutek zatłoczonego dojazdu, często miały problem z dotarciem do ośrodka. Dość często też zdarzało się iż na drodze dochodziło do kolizji i wypadków, a ponadto wiele osób zostawiało swoje samochody na poboczu, stwarzając dodatkowe utrudnienia.

Od 29 czerwca do 2 września 2018 roku dojazd do ośrodka odbywać się będzie przez Rybakówkę, a wyjazd obowiązywać będzie na dotychczasowych zasadach, tj. drogą asfaltową przez las. Ruch jednokierunkowy nie dotyczy pojazdów służb miejskich, komunalnych, alarmowych, autobusów, rowerów, właścicieli pojazdów posiadających zgodę zarządcy drogi oraz mieszkańców posesji zlokalizowanych w lesie. O wszelkich zmianach informować będzie oznakowanie pionowe - należy zachować czujność. Dokładny dojazd do ośrodka można znaleźć poniżej. 

Jednocześnie apelujemy o niepozostawianie samochodów na zatoczce autobusowej przy wjeździe do ośrodka, gdyż zdarza się iż zaparkowane pojazdy utrudniają manewrowanie kierowcom MPK, prowadzącym kursy z Gniezna do Skorzęcina.

Galeria

11 komentarzy