czwartek, 28 czerwca 2018 07:49

Wpadł pijany za kierownicą - odpowie za szereg przestępstw

 
Wpadł pijany za kierownicą - odpowie za szereg przestępstw archiwum redakcji

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował się na trzymiesięczny areszt dla 33-letniego mężczyzny, który na swoim koncie ma kradzieże, włamania, niszczenie dokumentów i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w piątkowy wieczór 22 czerwca br. W Strzyżewie Smykowym doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o zdarzeniu, udali się na miejsce i potwierdzili ten fakt. Ustalili, że peugeotem kierował 33-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie.

To nie był koniec rozpoczynającej się listy przewinień 33-latka. Wyszło bowiem na jaw, że tego dnia ukradł w Gnieźnie peugeota - w efekcie zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu. Następnie śledczy ustalili, że dwa dni wcześniej, ten sam sprawca, na ul. św. Wawrzyńca w Gnieźnie z niezamkniętego na klucz samochodu zabrał portfel, kosmetyczkę i 180 zł. W tym pierwszym znajdowały się dokumenty i karta kredytowa. Skradzioną kartą posłużył się 13 razy płacąc zbliżeniowo za zakupiony towar, w kwotach od 20 do 43 złotych.

Śledczy przedstawili już 33-latkowi zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posługiwania się skradzioną kartą kredytową, niszczenia dokumentów i jazdy w stanie nietrzeźwości.

W dniu 25 czerwca br. Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek policji i prokuratora zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania. Dochodzenie jest w toku - policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych przestępstw.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane