piątek, 29 czerwca 2018 14:59

Poseł zarzucił, wiceprezydent odpowiedział

 

Po porannej, piątkowej konferencji prasowej, w której poseł Krzysztof Ostrowski skierował zarzuty pod adresem wynagrodzeń i nagród finansowych dla prezesów spółek, do sprawy odniósł się wiceprezydent Jarosław Grobelny.

- Wynagrodzenia zawsze budzą pewnego rodzaju emocje, natomiast należy zawsze rozpatrywać kwestie te w stosunku do zakresu odpowiedzialności osób, które te wynagrodzenia otrzymują. Jeśli porównamy wynagrodzenia prezesów spółek komunalnych np. do wynagrodzenia posła, chociażby Jarosława Kaczyńskiego, który w zeszłym roku otrzymał wynagrodzenie na poziomie 230 tysięcy złotych. Z tego 77 tysięcy emerytury i 90 tysięcy uposażenia poselskiego, a także ponad 30 tysięcy diety poselskiej. Jeśli porównamy to do zakresu obowiązków i odpowiedzialności prezesa, to porównanie wychodzi na korzyść członków zarządów spółki komunalnej - stwierdził wiceprezydent Jarosław Grobelny i dalej odnosząc się bezpośrednio do Krzysztofa Ostrowskiego powiedział: - Po wyborze na posła jednoznacznie stwierdził iż do polityki nie szedł w związku z wynagrodzeniem i zadeklarował iż nie będzie pobierał uposażenia poselskiego. Patrząc do oświadczenia majątkowego widać jednoznacznie iż to uposażenie poselskie pobiera. 

W odniesieniu do wynagrodzeń dla wiceprezydentów i prezesów spółek Jarosław Grobelny stwierdził: - Przez 18 lat udzielałem się przy opiniowaniu projektów zewnętrznych, jako ekspert. Trudno byłoby powiedzieć iż mam taką działalność zawiesić, dlatego że zostałem powołany na funkcję zastępcy prezydenta, gdyż takowym się bywa, a potem w życiu trzeba czymś się jeszcze zajmować. W kwestii rady nadzorczej naturalną rzeczą jest to, że jeśli w pionie określonego prezydenta znajduje się nadzór właścicielski nad spółkami i prezydent dostrzega konieczność, by był on bezpośredni, to jest to naturalna rzecz, a nie naganna, jak próbuje sugerować poseł. 

W odniesieniu do stwierdzenia, że Jarosław Grobelny najpierw był w radzie nadzorczej MPK, a potem przeniósł się do PWiK (zdaniem posła z powodu zatrudnienia żony wiceprezydenta w pierwszej ze spółek), zainteresowany odparł: - Nie chciałbym wchodzić w te kwestie gdyż wchodzimy na cienki lód, gdyż nie chciałbym poruszać kwestii, o których kiedyś mówiliśmy. Dopytany wiceprezydent w końcu jednak odparł: - Sytuacja jest czysta i klarowna, gdyż moja żona została zatrudniona najpierw w spółce Urbis z Urzędu Pracy, do prowadzenia deklaracji. W momencie, kiedy ani prezes, ani prezydent, ani tym bardziej ja, nie przewidywałem tego iż zostanę zastępcą prezydenta i w momencie, kiedy w MPK pani z księgowości odchodziła na emeryturę, a prezesi między sobą porozumieli się w sprawie przejścia pracownika ze spółki do spółki, więc przeszła na tych samych zasadach, na których pracowała w Urbisie. Nie widzę nagannej kwestii w tej sytuacji - stwierdził Jarosław Grobelny.

A co z nagrodami dla prezesów spółek, jak chociażby w MPK? - W przypadku spółki MPK nagrody były za realizację projektu unijnego, o którym wszyscy wiemy. Jeśli ktoś nigdy nie realizował projektu unijnego, to nie zrozumie, na czym polega specyfika i odpowiedzialność realizacji projektu, realizowanego ze środków zewnętrznych. To rzecz, której nie da się wytłumaczyć. 

61 komentarzy

 • Link do komentarza Zalewanie galaretki piątek, 13 lipca 2018 21:02 napisane przez Zalewanie galaretki

  Parobek a może dlatego że jesteś słaby. Przecież nikt do pracy nie przymusza. Jeżeli jesteś taki dobry to znajdź sobie lepszą

 • Link do komentarza Parobek piątek, 13 lipca 2018 10:29 napisane przez Parobek

  Dziękuję Panom Prezydentom już wiem dlaczego jestem u was pracownikiem gorszego sportu.

 • Link do komentarza Zdzisław czwartek, 12 lipca 2018 16:31 napisane przez Zdzisław

  A ja sobie weszłem na archiwum oświadczeń majątkowych z 2009 roku. Ówczesny starosta Ostrowski zarabiał na stołku 162000! dziewięć lat temu!!! Dzisiejsza starościna ma 142000. Temu dopiero płacili kasę z podatków! Oszczędności miał wtedy 2000 zł i 4800 z praktyki lekarskiej. Kurcze jak mógł za to wyżyć dziewięć lat temu, masakra!

 • Link do komentarza sam on czwartek, 12 lipca 2018 14:14 napisane przez sam on

  Jarosław z zawodu jest dyrektorem. To jasne.

 • Link do komentarza g czwartek, 05 lipca 2018 09:06 napisane przez g

  czy to prawda co ludzie powiadają że są stanowiska dobrze opłacane zajmowane poprzez układy rodzinne i towarzyskie ?

 • Link do komentarza Heniek czwartek, 05 lipca 2018 09:00 napisane przez Heniek

  Jak w przypadku MPK nagrody były za realizację projektu, o specyfice i odpowiedzialności której nie da się wytłumaczyć, to może wyjaśni Pan nagrody w Urbisie i PWiK bo tego też nie rozumiemy żeby dawać nagrody i pokazywać jakieś tam nieprawidłowości w związku z awariami wody czy poborem opłat za śmieci, ale chyba to da się wytłumaczyć ?

 • Link do komentarza jaś środa, 04 lipca 2018 08:41 napisane przez jaś

  Niektórzy to mają farta.Atrakcyjne oferty pracy spadają na nich jak grom z jasnego nieba. I to przy kilkudziesięciu procentowym bezrobociu. Czyli klasyk kina miał rację.Najlepiej, tak przypadkiem,zawsze spacerować w towarzystwie tragarzy.

 • Link do komentarza gemela wtorek, 03 lipca 2018 17:19 napisane przez gemela

  zdaje się że od początku Urbis zajmował się tą buchalterią śmieciową i później Budasz radnym mówił że brakuje kasy bo nie wszyscy płacą i że trzeba podnieść opłaty żeby zbilansować te braki za tych co nie płacą, to ja się pytam za co dostali nagrody po kilkadziesiąt tysięcy ci z tego Urbisu ? to zamiast ich nagradzać trzeba było sobie zbilansować tymi nagrodami

 • Link do komentarza No i co? wtorek, 03 lipca 2018 10:45 napisane przez No i co?

  Grobelny także nie będzie pobierał emerytury i odda ją państwu i gdy na stare lata uda mu się zostać radnym, to i diety nie będzie brał. Różnica między nim a posłem Kaczyńskim oprócz intelektualnej przepaści jest jeszcze jedna. Grobelnego będzie mogła utrzymywać żona, bo ma przez przypadek dobrą pracę. Niestety były premier jest kawalerem.

 • Link do komentarza już wkrótce wtorek, 03 lipca 2018 09:54 napisane przez już wkrótce

  Nerwy puszczają a niedługo to dopiero puszczą, czyż nie ?

 • Link do komentarza Buahhahahah wtorek, 03 lipca 2018 09:51 napisane przez Buahhahahah

  Grobelny w wywiadzie do TV powiedział że jest prezydentem, słyszeliście?

 • Link do komentarza ?????????????????????/ wtorek, 03 lipca 2018 08:06 napisane przez ?????????????????????/

  W styczniu 2017 roku była słynna również w mediach krajowych , awaria wodociągów w Gnieźnie, po której jak się okazuje z komentarza Jarosława Grobelnego wiceprezydent Grobelny został skierowany do nadzoru programu naprawczego. Były wówczas ogromne problemy z informowaniem mieszkańców i zaopatrzeniem w wodę że nawet Prezydent wezwał do siebie prezesów. To ja pytam za co prezesi wodociągów dostali 37 000 zł nagrody w 2017 roku ????????????????????????????????????????????????????????????????????/Ludzie gdzie my żyjemy ???????????????????????????????????????/

 • Link do komentarza babcia Krysia poniedziałek, 02 lipca 2018 18:19 napisane przez babcia Krysia

  Ad. Stefan- Grobelny nie jest wiceprezydentem tylko zastępcą prezydenta, a to robi różnicę. Tłumaczenie jego jest tak zakręcone, że sam tego nie rozumie, o czym mówi. Jak widać swada w wypowiedzi nie zawsze służy prawdzie. Ale niech oni wszyscy nadal gadają, to tylko lepiej dla ich oponentów.

 • Link do komentarza stefan poniedziałek, 02 lipca 2018 11:44 napisane przez stefan

  Panie Grobelny, dlaczego prezes Kaczyński miałby nie pobierać emerytury, wypracowanej latami pracy, m.in. na stanowisku premiera?? Dlaczego ma nie pobierać, tak jak każdy poseł, uposażenia poselskiego i diety poselskiej?? A Pan by się chciał z nim równać? Póki co jest Pan jedynie wiceprezydentem średniej wielkości miasta, niewybranym przez mieszkańców Gniezna.

 • Link do komentarza piotr_t poniedziałek, 02 lipca 2018 11:31 napisane przez piotr_t

  ad. zwolennik pis. Przy całym swym pokrętnym rozumowaniu, niechcący wyjaśniłeś innym jedną kwestię: poseł Ostrowski znacząco ograniczył przyjmowanie pacjentów ze względu na dużą liczbę obowiązków parlamentarnych, za którą pobiera część uposażenia. Gdy uposażenia nie pobierał, przyjmował więcej pacjentów. Z czegoś chyba trzeba żyć. Logiczne?
  A kontrolami CBA i szokującymi informacjami to ty nie strasz, żeby to nie stało się twoim udziałem.

 • Link do komentarza urzędnik poniedziałek, 02 lipca 2018 11:18 napisane przez urzędnik

  @specjalista. Nerwy to puszczają raczej Grobelnemu. Widać było, jak zdenerwowany bełkotał w Teleskopie i jak swoją frustrację wylewa w komentarzach. Widać Ostrowski trafił celnie. Jak mówi przysłowie: Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

 • Link do komentarza Jerzol niedziela, 01 lipca 2018 23:48 napisane przez Jerzol

  Kibic, trzeba było się uczyc, to byś teraz miał dobrą pracę lub emeryturę i nie zazdrościł innym ich dochodów. Marny jesteś, nawet nie warto z takimi podekmowzć dyskusji.

 • Link do komentarza Malutki w każdym calu niedziela, 01 lipca 2018 19:56 napisane przez Malutki w każdym calu

  Ciężko będzie niektórym po wyborach odnaleźć się na rynku pracy. Kolesie już nie pomogą. Zawsze można hodować króliki lub otworzyć sklep z niespełnionymi marzeniami o własnej wielkości.

 • Link do komentarza sympatyk PiS niedziela, 01 lipca 2018 18:43 napisane przez sympatyk PiS

  @@Kibicu i Specjalisto - świetnie piszesz. Takimi wpisami pracujesz na podniesienie sondaży partii rządzącej! Ograne dyrdymały, bo to twój poziom i poziom tej miejskiej władzy , którą tak nieudolnie bronicie. Otóż wg was, ani Ostrowski, ani Kaczyński nie powinni w ogóle brać jakichkolwiek pieniędzy, bo co? Oni mają żyć słowem Bożym i powietrzem? Panowie, poczytajcie inne, bardzo wyważone komentarze, w których przywołuje się słowa posła Ostrowskiego na temat pobierania diety, to jeżeli macie choć trochę oleju w głowie, to nie będziecie dalej pisać tych absurdów i niedorzeczności. A powiem wam jeszcze jedno. Prezes Kaczyński za swoją niezwykłą wiedzę i przewidywalność powinien otrzymywać nie to, co pobiera, a znacznie znacznie więcej. To prawdziwy mąż stanu, ale wy, gnieźnieńskie karły zapalające między innymi cmentarne znicze przed sądem, tego nigdy nie zrozumiecie. Nie ten poziom.

 • Link do komentarza Wkurzeni niedziela, 01 lipca 2018 18:07 napisane przez Wkurzeni

  Przypadkiem żona dostała tę pracę a pan Grobelny nic o tym nie wiedział?! Żałosny spektakl

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane