czwartek, 26 lipca 2018 10:21

Płoną pola, płoną pojazdy rolnicze

 
Płoną pola, płoną pojazdy rolnicze źródło: OSP Kiszkowo

Kilka dni bez deszczu wystarczało, by pola w naszym regionie ponownie się wysuszyły, co od razu zaczęło sprzyjać występowaniu miejscowych pożarów. 

W ostatnich dniach jednostki ochotniczych straży pożarnych były dysponowane już do kilkunastu zdarzeń, które miały miejsce w różnych miejscach powiatu gnieźnieńskiego. Między innymi w miniony wtorek 24 lipca, wczesnym popołudniem, w trakcie prac zbiorczych na polach w Kłecku Kolonia doszło do pożaru w kombajnie, w wyniku czego zajęło się także ściernisko. Na miejscu działały dwa zastępy OSP Kłecko oraz zastęp z Gniezna.

W środę 25 lipca około 14:10 straż powiadomiono o pożarze roślin w pobliżu transformatora w Małachowie Szemborowice (gmina Witkowo), gdzie do akcji zadysponowano OSP Witkowo oraz OSP Niechanowo. Działania w tym rejonie szybko ukończono, jednakże z uwagi na widoczne uszkodzenie instalacji, wezwano na miejsce pogotowie energetyczne. Około 15:00 w Odrowążu (także gmina Witkowo) doszło do pożaru prasy, w wyniku czego ogniem zajęło się także ściernisko i baloty. Na miejsce udały się zastępy OSP Witkowo, OSP Mielżyn, które zastały rozciągnięty na 300 metrów front pożaru, przemieszczającego się po polu. W akcji gaśniczej pomogli okoliczni rolnicy, którzy na miejsce przybyli z ciągnikami i pługami zaorali rejon rozprzestrzeniającego się pożaru, uniemożliwiając jego powiększanie. 

Tego samego dnia około 16:00 w rejonie wsi Charzewo i Berkowo w gminie Kiszkowo, doszło do pożaru prasy, a następnie także ścierniska, ułożonych już balotów słomy oraz zboża na polu. W działaniach gaśniczych brały udział zastępy OSP Kiszkowo, OSP Łubowo, OSP Lednogóra oraz JRG Gniezno.

źródło: OSP Kiszkowo, OSP Kłecko, OSP Witkowo

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane