czwartek, 26 lipca 2018 10:59

Nowy żłobek na os. Ustronie już po wakacjach

 
Nowy żłobek na os. Ustronie już po wakacjach fot. Rafał Wichniewicz

Od kilku tygodni trwa remont pomieszczeń w bloku przy ul. Sikorskiego, w którym wkrótce ulokowana zostanie filia gnieźnieńskiego żłobka.

W tym celu zaadaptowane zostały pomieszczenia dawnego sklepu, który mieścił się na parterze obok poczty. Umowa na użytkowanie tych pomieszczeń obowiązywać ma 15 lat. Remont realizowany jest przez Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową, a w nowej placówce zlokalizowane będą dwie sale z wydzielonymi częściami na leżakowanie, łazienkami, szatną, miejscem na wózki, zaplecze socjalne oraz pokoje dla pracowników. W sumie w tej lokalizacji przyjętych zostanie 50 dzieci.

- Otwarcie nowej filii miejskiego żłobka to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, zwłaszcza rodziców małych dzieci, którzy wracają do pracy. Jako Miasto szukaliśmy odpowiednich pomieszczeń, właśnie na osiedlu Tysiąclecia, naturalnym miejscem do tych poszukiwań stały się więc budynki Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. To nie pierwsza poważna współpraca Miasta Gniezna i Spółdzielni, która jest wiarygodnym i sprawdzonym partnerem - mówił prezydent Tomasz Budasz.

Nowa placówka zacznie funkcjonować od września br., a docelowo jesienią 2018 roku po otwarciu filii na os. Ustronie, gnieźnieńskie żłobki (wraz z tym na ul. Kościuszki) przyjmą w sumie 180 dzieci.

3 komentarzy

 • Link do komentarza zadowolony czwartek, 26 lipca 2018 20:12 napisane przez zadowolony

  Co by nie powiedzieć, Budasz bardzo sprytnie wyrolował tu Spółdzielnie. Zbuduje żłobek, nie za pieniądze miasta ale za pieniądze spółdzielni. super pomysł.

 • Link do komentarza ojciec z Dalek czwartek, 26 lipca 2018 20:04 napisane przez ojciec z Dalek

  Żłobek na Ustroniu ma mieć powierzchnie 300 m2 i przyjmie 50 dzieci. Dlaczego wobec tego żłobek przy ulicy Kościuszki, mający powierzchnie całkowitą prawie 1400 m2 przyjmuje tylko 130 dzieci ? Przecież przyjmując matematyczne proporcje, takie same jak na Ustroniu, to w żłobku na ulicy Kościuszki powinno być miejsce dla 233 dzieci, a nie tylko dla 130. Chyba, że w żłobku na Ustroniu, dzieci będą leżakowały nowocześnie w piętrowych łóżeczkach .

 • Link do komentarza Antonio czwartek, 26 lipca 2018 13:57 napisane przez Antonio

  "To nie pierwsza poważna współpraca Miasta Gniezna i Spółdzielni, która jest wiarygodnym i sprawdzonym partnerem" - i tym sposobem ktoś pocałował Kogoś w rękę. Ale robi się słodko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane