sobota, 28 lipca 2018 09:17

Grupy kolorowe ruszyły na pątniczy szlak do Częstochowy

 
Grupy kolorowe ruszyły na pątniczy szlak do Częstochowy fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni ranek, wkrótce po mszy świętej, odprawionej w bazylice na Wzgórzu Lecha, w drogę na Jasną Górę ruszyło pięć grup pielgrzymkowych.

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która już po raz 35. zmierza do Matki Boskiej Częstochowskiej, w tym roku po raz pierwszy udała się w nowej formule. W miejsce kilkunastu mniejszych grup powstało pięć większych, obejmujących konkretne regiony Archidiecezji Gnieźnieńskiej i podzielonych na kolory. Z Gniezna i okolic wyruszyła Grupa Czerwona, najliczniejsza spośród wszystkich.

Zanim pątnicy wyruszyli na szlak, w katedrze odprawiona została msza święta pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Wętkowskiego, który w swojej homilii mówił do zgromadzonych w bazylice o znaczeniu świadectwa, jakim jest bycie chrześcijaninem, także w kontekście udziału w pielgrzymce.

Po wspólnej modlitwie, pielgrzymi wyruszyli w liczącą 9 dni wędrówkę na trasie około 270 kilometrów, by 5 sierpnia wspólnie z grupami promienistymi (zobacz także: Pielgrzymi grupy Promienistej już wyruszyli na Jasną Górę), stanąć przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w jasnogórskim klasztorze.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane