poniedziałek, 30 lipca 2018 10:00

Zwłoki mężczyzny na os. Ustronie (aktualizacja)

 
Zwłoki mężczyzny na os. Ustronie (aktualizacja) fot. Rafał Wichniewicz

W poniedziałkowy ranek gnieźnieńska policja została powiadomiona o odkryciu ciała, które znaleziono na os. Ustronie, przy mocno zarośniętym terenie.

Sytuacja miała miejsce 30 lipca, krótko przed godziną 6:00 rano. Jak wynika z uzyskanych informacji, jedna z mieszkanek, w trakcie wyprowadzania psa na spacer, zauważyła ciało mężczyzny, leżące na trawniku między pobliskim blokiem, a zaroślami.

Na miejsce wezwano służby oraz lekarza, który stwierdził zgon mężczyzny. Teren, do czasu przyjazdu prokuratora, został ogrodzony, a wkrótce przyjechali także technicy policyjni, którzy obecnie dokonują dokładnych oględzin.

Jak przekazała nam prok. Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, na tę chwilę nie wiadomo kim był znaleziony mężczyzna, ani co było przyczyną jego śmierci. 

Aktualizacja 11:05

Teren objęty działaniami został powiększony z uwagi na pracę skanera policyjnego, który fotografuje cały teren wokół znalezionego ciała. Na miejscu obecnych jest kilka patroli policyjnych, zastępca komendanta ds. kryminalnych oraz prokurator, którzy obecnie czekają na zakończenie pracy skanera (może trwać do dwóch godzin). Według naszych informacji, ciało należy do mężczyzny w średnim wieku. Wśród mieszkańców rozpowszechnione są już różne pogłoski co do jego okoliczności śmierci, których jednak na tę chwilę - z uwagi na dobro prowadzonego postępowania - służby nie komentują. 

Aktualizacja 13:00

Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy z gnieźnieńskiej jednostki, którzy zmyli krew ujawnioną na miejscu zdarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika na tę chwilę iż mężczyzna miał około 35 lat i mieszkał na os. Tysiąclecia, a na ciele miano ujawnić poderżnięte gardło. Nie wiadomo jednak czy było to morderstwo czy samobójstwo. Ciało zostało zabezpieczone i przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej.

12 komentarzy

 • Link do komentarza bart poniedziałek, 06 sierpnia 2018 12:20 napisane przez bart

  Witam bardzo mnie zastanawia czy to co Państwo piszecie jest prawdą, że w Gnieźnie na nocnej zmianie jest jeden patrol policji??? Chciałem napisać do Oficera Prasowego KPP Gniezno ale Pani asp. sztab. Anna Osińska odpowiada tylko na pytania dziennikarzy. Może ktoś to wyjaśnić np. Pa redaktor? Jeżeli tak jest to chyba już nie żart a patologia aby w ponad 70 tyś mieście był jeden patrol

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 06 sierpnia 2018 12:20 napisane przez Jam_Jest

  Do: szeryf na posterunku:
  *****************************
  Prawdopodobnie "kolego" nie bardzo zrozumiałeś to, co ja napisałem, ale to już nie mojej głowy kłopot.
  Odpisując na Twój wpis, dotyczący (jednego patrolu) wyraźnie zaznaczyłem, że (to nie należy do moich kompetencji) i nadal będę się tego trzymał.
  Co mnie jako mieszkańca, obchodzą sprawy z brakiem kadr pracowniczych ww. resorcie? Absolutnie nic.

  Sądzisz, że nie wiem, jak wygląda sytuacja z zatrudnieniem w tym resorcie? Wiem także, że i zarobki są stanowczo za niskie, i tak jak to zaznaczył w swoim wpisie @Robi: Ja również jestem tego samego zdania. Natomiast co do czucia się bezpiecznym w miejscu zamieszkania, to chyba ta grupa ludzi jest właśnie powoływana do takich celów, a nie jacyś "przebierańcy" i to od nich, powinniśmy oczekiwać gwarancji bezpieczeństwa.

 • Link do komentarza Ratatuj niedziela, 05 sierpnia 2018 21:28 napisane przez Ratatuj

  W Gnieźnie żadnych konfetti niema, są tylko braki oraz obszczymurki (domatorzy fioletowego eliksiru) których, wiecznie trzeba chronić przed śmiercią. No ilu już się przekręciło lub amputowano nogi? Państwo powinno zabrać się za tą patologię, odebrać świadczenia pijackie, wydawać posiłki tym co wydmuchają 0,0 i nie przyjmować na nocleg po spożyciu. Albo się ogarną, albo zmierzą się z selekcją naturalną. Ci co zgłaszają takich domatorów nie raczą nawet podejść sprawdzić czy żyją tylko liczą na karetkę lub SM. A jak normalny obywatel będzie potrzebował pomocy to nie ma komu dojechać. Domator w szpitalu otrzyma pełen pakiet badań, a ty obywatelu możliwe, że nigdy nie będziesz miał rezonansu głowy. Za takie badania powinni być rozliczani finansowo a w przypadku braku zapłaty ścigani z urzędu. Najlepiej żyć na koszt podatnika i mieć wszystko w 4 literach. Taki jegomość jeszcze będzie skakał i awanturował się za to że został obsłużony szybciej niż ludzie w kolejce.

 • Link do komentarza szeryf na posterunku niedziela, 05 sierpnia 2018 20:16 napisane przez szeryf na posterunku

  Do jam jest. Co Cię obchodzi że jest 1 patrol na zmianie? To nie miej pretensji gdy ten jeden patrol będzie miał 5 interwencji na biegu i akurat na twoją piątą przyjedzie po godzinie bo ten patrol nie jest niczemu winien tego stanu.

 • Link do komentarza Robi niedziela, 05 sierpnia 2018 19:35 napisane przez Robi

  Do jam jest. Jak masz zobaczyć dzielnicowego w terenie jak są przeciazeni papirologia która muszą wykonać w terminie . Nie wykonanie w terminie masz proroka nad sobą. Możesz być dobrym policjantem rok i w jeden dzień stać się najgorszym. Pomocy od nikogo nie uswiadczysz. Dziś policjant jadący na interwencje boryka się z problemem że nawet obywatel nie otworzy ci drzwi, jeszcze usłyszysz przez domofon śpi..... Dziś chętni sami niewiedza co się ładują i szybko odchodzą. Ile osób z klas Policyjnych przychodzi? 1 na 100. Młodzież jest nieprzygotowany do życia a co dopiero do pracy. Co ci 20 letni będzie sprawił moralitety o życiu w rodzinie jak sam jeszcze jej nie założył. Takiego zjesz w 3 minuty. A jeśli zjesz to znaczy się nie nadaje. Przy tych zarobkach kto chce poświęcić swoje życie? To nie jest łatwy chleb samymi zmianami rodzinę wykonczysz albo się rozwiedziesz. Partnerzy nie wytrzymają długo takiego trybu pracy ciągłego latania na pierniecie bo ktoś zachorował itd. Grafik praktycznie codziennie zmieniony. Idziesz na 6.00 A wieczorem się dowiadujesz że jednak na 13. Weź tu zaplanuj coś. Musiał byś być singlem.

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 03 sierpnia 2018 09:42 napisane przez Jam_Jest

  @:szeryf na :
  ****************

  Trochę w tym racji jest, ale co mnie obchodzi, że jest tylko jeden patrol na zmianie?
  To nie należy do moich kompetencji.
  Jak będzie tak jak do tej pory, że policjanci zajmować się będą, durnotami wymyślanymi przez ich mocodawców, czyli, rozsypywaniem konfetti ze śmigłowców, czy też w tysiącach wysyłani na wszelkie uliczne przemarsze, czy manifestacje, po to, by Kaczyński czy jakiś inny prominent czuł się bardziej bezpieczny niż zwykły obywatel, to, tak będzie cały czas. Braki kadrowe w policji, nie są zapewne podyktowane niechęcią założenia mundury policjanta, ale wynagrodzeniem za ich pracę.
  Kiedyś za moich młodych lat, jak jeszcze formacja obecnej policji, nazywała się milicją, budziła strach i t/z respekt, a dlaczego, to chyba nie muszę o tym pisać?

  Dzielnicowi mając swoje obowiązki i jedyny środek transportu jakim był rower, byli na co dzień widziani na swoich rewirach, dzisiaj patrol jest rzadkością, a wręcz "zjawiskiem" rzadko spotykanym. Jedyna możliwość ujrzenia policji, to tylko w chwili ich przejazdu samochodem, po ulicach miasta, czy też ustawienia się na t/z łapankę, bo w budżecie jest coraz większa dziura finansowa, a plan wykazania się z ilości mandatów jest chyba normą, bo jak nie, to - i tu już chyba sami się domyślacie.

 • Link do komentarza szeryf na posterunku czwartek, 02 sierpnia 2018 16:17 napisane przez szeryf na posterunku

  Do Jsm_Jest. Jakie patrole piesze? Czy masz świadomość, że coraz częściej jest 1 patrol na zmianie? Jeszcze jak Witkowo czy Trzemeszno nie wystawi załogi to taki patrol z Gniezna jak zostanie wysłany tam to nasze kochane miasto jest odkryte! Hejtujcie dalej i wymyslajcie jak to powinno być wychowani na serialach "policjantki i policjanci" założę się, ze Ci co mają najwięcej do powiedzenia miesiąc w terenie by niewytrzymali. Druga sprawa, że teraz Ci co przychodzą to często młodzi policjanci którzy nie mają od kogo się uczyć bo starzy odchodzą. Już teraz 1 dobry patrol doświadczonych policjantów robi lepszą robotę niz dwa młodych po których starzy muszą poprawiać. Jak może być patrol pieszy jak nie ma już czym piernac.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 02 sierpnia 2018 11:12 napisane przez Jam_Jest

  Braki w kadrze policji, są poniekąd faktem takich sytuacji jak piesze patrole. Lepiej ustawić się w miejscach t/z łapanek samochodem i wyłapywać kierowców za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy też za brak zapalonych świateł, lub — prowadzenia rozmowy przez telefon w czasie jazdy. Patrole piesze w dzisiejszych czasach stróżów "prawa" są czymś, co można by określić mianem zjawisk paranormalnych.

  Nie pozostaje mi nic innego , jak zgodzić się z wpisem (@Władek:)

 • Link do komentarza qwertz wtorek, 31 lipca 2018 20:35 napisane przez qwertz

  No i ujawnili się specjaliści od samobójstw, znawcy metod ich popełniania.

 • Link do komentarza Władek wtorek, 31 lipca 2018 17:12 napisane przez Władek

  Jejku tutaj strach w tym Gnieźnie wieczorami chodzić naprawdę wszędzie coś i te zaczepki chuliganów na mieście a Policji mało wieczorami w centrum...
  Milicja za moich czasów lepiej działała...

 • Link do komentarza Gom wtorek, 31 lipca 2018 01:46 napisane przez Gom

  Wątpię żeby to było samobójstwo, podciete gardło butelką? Nikt tak chyba nie targa się na życie. ...
  Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • Link do komentarza M.Z. poniedziałek, 30 lipca 2018 21:08 napisane przez M.Z.

  PODERŻNIĘTE GARDŁO ? I to, miał sobie zrobić sam samobójca ? Mam w to uwierzyć ? Wiem, że panowie policjanci obawiają się paniki, Szczególnie wśród kobiet. Ale bądźmy realistami. Alkohol powodował już nie takie tragedie !!!! I to nawet wśród osób, które mienią się kolegami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane