wtorek, 25 września 2018 18:43

Wyznaczono nagrodę za wskazanie podpalacza

 
Wyznaczono nagrodę za wskazanie podpalacza źródło: OSP Czerniejewo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pracują nad sprawą podpaleń stogów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Niechanowo i Czerniejewo. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania podpalacza, przewidział nagrodę pieniężną.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą czynności wyjaśniające w związku ze zdarzeniami, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Niechanowo i Czerniejewo. Na ich terenie nieznany sprawca podpalił kilka stogów o wartości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, angażując w akcje gaśniczą także kilka zastępów straży pożarnej.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy podpaleń, prosimy o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu: 887 889 143. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania podpalacza, przewidział nagrodę pieniężną. Policja gwarantuje anonimowość.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

 • Link do komentarza AlicjaFijolek środa, 26 września 2018 09:26 napisane przez AlicjaFijolek

  To bylo wtedy, gdy mieszkałam w Pl, wracałam z popołudniówki czyli koło godziny 22:30, trasa Słupca-Gozdowo.
  Widzialam auto, skręcające w lewo, które dojeżdżało na wyłączonych światłach. Było to podejrzane, więc bardzo zwolniłam i zatrzymałam się.
  Nie umiem określić płci, ale z pewnością, bez pośpiechu, pomimo, że widziala mnie ta osoba, podeszła do stogu na wyciągnięcie ręki, podpaliła to co trzymała w ręku i bez wyraźnego pośpiechu oddaliła się. Auto na wylaczonych światłach odjechalo w stronę Soleczno-Huby.
  Jak podpalano stóg, zadzwoniłam na straz pożarnà, ale kiedy kończyłam rozmowę, stóg stał cały w ogniu. Nie scigalam tego auta. Pobliski dom nie ucierpiał.
  Podpalacz był osobą dorosłą, po chodach obstawiam, że to był mężczyzna, ale... auto małe w typie vw golf.
  Dlaczego to zrobił podpalacz? Nigdy się nie dowiedziałam. Straż ani policja nigdy nie kontaktowali się ze mną w tej sprawie. Chyba nikt tego zdarzenia nie potraktował na serio.
  A może to ta sama osoba? Bo z Soleczno do Czerniejewa to 20min autem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane