wtorek, 02 października 2018 11:26

Sprawca wieczornego wypadku miał 1,2 promila

 
Sprawca wieczornego wypadku miał 1,2 promila archiwum redakcji

Mężczyzna, który w poniedziałkowy wieczór uderzył w dwa samochody zaparkowane na ul. Słowackiego, był pijany. 

O zdarzeniu, które miało miejsce na os. Konikowo, informowaliśmy wczoraj przed północą (zobacz zdjęcia). Jak wynika aktualnie z ustaleń policji, kierujący Skodą Superb, 39-letni mieszkaniec Gniezna znajdując się w stanie nietrzeźwości, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane BMW x5. W wyniku uderzenia, siłą rozpędu Skoda uderzyła następnie w zaparkowanego po drugiej stronie ulicy Forda Mondeo.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego ustalono, że skodą podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat oraz 35-letnia kobieta. 39-latek utrudniał wykonywanie czynności służbowych, był agresywny, naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Z uwagi na utrudnianie czynności sprawca oraz pozostałe osoby podróżujące skodą zostały zatrzymane. Przeprowadzone badanie wykazało, że 39-latek miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu. Policjant doznał lekkich obrażeń, korzystał z pomocy medycznej i został przetransportowany do szpitala.

Pirat drogowy obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Mężczyzna usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji. Dodatkowo za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie ukarze gnieźnianina karą pieniężną w wysokości minimum 5 tys. złotych. Wobec mężczyzny może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa 39-latkowi grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane