piątek, 05 października 2018 13:59

„To brudna kampania w wykonaniu Tomasza Budasza”

 
„To brudna kampania w wykonaniu Tomasza Budasza” fot. Rafał Wichniewicz

Kandydat PiS Paweł Kamiński, oskarżony w mediach o rzekome wykorzystanie utworu w swoim spocie bez pozwolenia zespołu, prezentuje umowę na podstawie której ma prawo do jego używania i jednocześnie zarzuca Tomaszowi Budaszowi prowadzenie "brudnej kampanii".

W mijającym tygodniu na jednej ze stron opublikowany został artykuł, w którym pojawił się zarzut jednego z członków zespołu Artrosis, jakoby Paweł Kamiński w swoim spocie wyborczym użył utworu wykonywanego przez tę grupę, bez pozwolenia muzyków. W odpowiedzi na te stwierdzenia, kandydat PiS postanowił się w pełni do nich odnieść, jednocześnie wskazując, kto jego zdaniem był inspiratorem całej sprawy.

- Oświadczam iż jestem właścicielem autorskich praw majątkowych do muzyki, którą wykorzystałem w swoim spocie wyborczym. W artykule pojawia się także wątek sporu sądowego między mną, a zespołem. Dotyczył on zupełnie innych rzeczy, nie dotyczył majątkowych praw autorskich, a był to spór, w którym ja pozwałem zespół Artrosis i w związku z tym dotyczy zupełnie innej sprawy, dlatego nie ma do czego się tu odnosić - przekazał Paweł Kamiński, prezentując kontrakt zawarty z zespołem wiele lat temu, na bazie której może dysponować wspomnianym utworem. 

Paweł Kamiński odniósł się do tego, co było w tle całej sprawy stwierdzając iż gnieźnianie powinni je poznać: - Niestety, jest ona smutna, a nawet żenująca - stwierdził, podkreślając iż inspiratorem tej oczerniającej kampanii ma być Tomasz Budasz: - Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jestem w posiadaniu korespondencji, między panią Magdą z zespołu Artrosis, a redaktorem Łukaszem Cieślińskim, w której to treści pada takie zdanie w pierwszym mailu, jakie pani Magda napisała do pana redaktora: "Witam, dostałam pana adres od pana Tomasza Budasza. Sprawa, w której piszę, dotyczy kandydata PiS na prezydenta Pawła Kamińskiego. Jak napisał mi pan Budasz, wasz portal też o tym pisał" - cytował Paweł Kamiński, dodając iż korespondencję tę dostał w całości od Łukasza Cieślińskiego, który najprawdopodobniej użył formy "prześlij dalej" prosząc o komentarz do sprawy drugą stronę: - W związku z tym zwracam się do Tomasza Budasza, by publicznie odpowiedział, jaką rolę w tej sprawie pełni. Ewidentnie z tego wynika, że nie tylko zainspirował proces brudnej kampanii, to do tego jeszcze instruował wokalistkę, do kogo ma się zwrócić w celu nagłośnienia tematu - stwierdził, dodając iż uważa takie działania za niedopuszczalne. Przyznał iż już drugi raz prosi obecnego prezydenta o publiczną odpowiedź co do pewnych faktów i jednocześnie zaapelował o publiczną debatę o przyszłości Gniezna: - Zajmijmy się konkretami, a nie brudną kampanią, która ma na celu dyskredytowanie i oczernianie kontrkandydatów.

Jak dodał na koniec: - Plus tego wszystkiego jest taki, że każdy może sobie obejrzeć mój spot wyborczy. Każdy może posłuchać tej muzyki, lecącej w tle. Jeśli ktoś uważa iż w tej muzyce są jakieś wartości satanistyczne, no to zostawiam to bez komentarza.

78 komentarzy

 • Link do komentarza jeżdżący do pracy poniedziałek, 15 października 2018 08:19 napisane przez jeżdżący do pracy

  Pytanie do tej całej koalicji platformiano lewicowej czy jak im tam , dlaczego nas lekceważycie pozwalając tym swoim kandydatom na ustawianie przyczep z dużymi banerami w pasie drogowym najczęściej na miejscach parkingowych dla naszych samochodów ? Tym pokazujecie gdzie nas macie i jak chcecie dla nas działać. Przyczepą z banerem nie tylko blokujecie nam miejsca parkowania ale też zagrażacie bezpieczeństwu pieszych i kierowców przesłaniając widok. Do tego mam pytanie czy to legalne i czy płacicie za zajęcie pasa drogowego ? Ostatnie takie wynalazki można znaleźć przy Kościuszki , nie dość że ludzie do pracy muszą jeździć poza Gniezno to na tych miejscach gdzie można było zaparkować samochód żeby dalej iść na dworzec PKP to się ustawiła przyczepa z fotkami tj. Gruszczyńskim i Krawczykiem . Dwóch mężczyzn na jednej fotce i do tego zajmowanie nam miejsc do parkowania ? Wstyd panowie !

 • Link do komentarza Skandal - czas włączyć myślenie niedziela, 14 października 2018 12:37 napisane przez Skandal - czas włączyć myślenie

  Jak się skończyła sprawa Kowalskiego za TBS i zatrudnienie przez Budaszu ? Pilak też był genialny ? Pokladecki i Sobkowiak najlepsi ? Wszyscy z PO co nie mieli i chcieli to dostali stolce. Pogratulować tylko PO takich mądrych ludzi i Gruszczyński spec od WORD za kilkanaście tysięcy.

 • Link do komentarza kibolo niedziela, 14 października 2018 12:10 napisane przez kibolo

  Kampania wyborcza to okazja do pławienia się w czymś,o czym czyta się i słucha tylko raz na 4 lata.Ile linii metra,przedszkoli,szkół,dróg odwiertów, tysiące domów dla seniorów,co też dla Gniezna się nie zrobi, itp. itd.To wszystko obiecane przez kandydujących w myśl zasady im więcej lejesz wody tym lepiej,bo naród głupi i to kupi.Ciekawy ile głosów dostałby kandydat który nie obiecuje nic, bo jest tym,który wyróżnia się uczciwością.A wyborów PiS nie przegra bo zostawił sobie możliwość podważenia wyniku wyborów tam,gdzie dla rządzących będzie niekorzystny.I to wszystko zgodnie z prawem które obowiązuje.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 14 października 2018 10:10 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak co raz bardziej jestem przekonany ze zagrywki z strony "Cieniasów Tomasza" dodają punktów panu Pawłowi Kamińskiemu. Myślą ze nakręcą filmik PR-owski i zaraz ktoś poleci na nich głosować. Otóź sorry ale "NIE" a duzo się w mieście mówi ze czas skończyć z bajkopisarkim układem mydlącym ludziom oczy i zadluźajacym miasto w przeliczaniu na jednego mieszkańca na jedyne 1800 zł. w imie gloszonego na sesjach rady miasta przez jednego z urzędników "w imię solidarności pokoleniowej". Do tego zamydlane jest to tym iz ze to wspanialomyślna UE nam w tym pomaga dajac cześć pieniedzy na to aby tak czy owak miasto sie zadłuźało, a do tego przez 5 lat wyeksponowana była informacja iz to oni nam w tym pomogli. Czas te kostuche PO-SLD wyrzucić z miasta i powiatu

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 13 października 2018 22:38 napisane przez mieszkaniec

  Bo taki był scenariusz likwidacji ZGL, ...... dzika prywatyzacja nie dotyczyła tylko Warszawy.

 • Link do komentarza urzędas sobota, 13 października 2018 20:28 napisane przez urzędas

  Wg mnie likwidacja ZGL byla najgłupszą decyzją obecnego prezydenta. Mógł zmienic szefa, skoro nie odpowiadala mu dotychczasowa dyrektorka, ale powierzanie gospodarowania majatkiem miejskim Urbisowi, ktory nie radzil sobie przed powolaniem ZGLu z tym zasobem po prostu zwalilo znajacych temat z nóg. No i jest, jak jest. Wystarczy mały spacer po wnętrzach komunalnych domów. Inne ciekawe sprawy też powinny ujrzeć swiatlo dzienne.

 • Link do komentarza kubuś sobota, 13 października 2018 19:05 napisane przez kubuś

  a co po likwidacji ZGLu słychać w sprawie obrony tych miejskich kamienic co je broniła była dyrektorka ZGL bo jakoś tak po likwidacji ZGL cicho się zrobiło

 • Link do komentarza W sprawie gołębi wystarczy powołać się na wyrok Sądu sobota, 13 października 2018 02:20 napisane przez W sprawie gołębi wystarczy powołać się na wyrok Sądu

  Kobitki trzymajcie się i nie przejmujcie się, wasza praca jest nieoceniona : https://www.rp.pl/Zadania/306239884-Zakaz-dokarmiania-golebi-jest-niedopuszczalny.html

 • Link do komentarza Wy*** was na kawiary pamiętasz? sobota, 13 października 2018 02:05 napisane przez Wy*** was na kawiary pamiętasz?

  Tarzan spokojna twoja rozczochrana. Zacznijmy od tego co nie roznosi chorób wymień będzie prościej. Może, koty, szczury, norki, lisy, inne ptactwo nie roznosi żadnych chorób, lepiej karaluchy z domu usuń i zmieniaj codziennie pościel bo Cię roztocza każdego dnia zabijają ? Wymień choroby które zostały stwierdzone przez sanepid czy powiatowy inspektorat weterynaryjny. Wszystko w temacie. Osądzać nikogo nie trzeba wystarczy pomóc tym biednym kobietą które, na co dzień pomagają społecznie zwierzetą nie zarabiajac złotówki. Chyba się uaktywnil prowodyl niesmacznego zamieszania "Pan dyktafon" który, zapomina, że w dzisiejszych czasach takie urządzenie posiada każdy. Głupio będzie się skompromitować w Sądzie. Śmiało tylko szybciutko ul. Franciszkańska.

 • Link do komentarza NiePISmienny piątek, 12 października 2018 11:39 napisane przez NiePISmienny

  "Gratuluję" list wyborczych. Widać biedotę intelektualną skoro na listy PiS trafiają osoby bez wykształcenia (choćby średniego), które mają na profilu Facebookowym zapis "szlachta nie pracuje", a w ulotkach robią podstawowe błędy ortograficzne. Ale przecież, jeśli chodzi o zapewnienie kasy "swoim", to PiS jest w tym nie do pobicia, więc może jednak klasa panów powinna sobie taki zapis na FB zrobić..... a ten tu pisze o brudnej kampanii, heh, śmieszek.

 • Link do komentarza tarzan piątek, 12 października 2018 00:09 napisane przez tarzan

  Pani "News" radze ostrożność w pisaniu takich komentarzy, bo sprawa o oczernianie może się skończyć w sądzie! A gołębie sa roznosicielami bardzo ciężkich chorób i jeśli Pani News" tego nie wie, to co ona robi w TOZ?

 • Link do komentarza News czwartek, 11 października 2018 23:10 napisane przez News

  Przejdzie się do TOZu zobaczycie jakie decyzje urząd miejski wydał i którzy Prezydenci Gniezna je klepneli po intrygach 1 gościa który, po mimo bzdur jakie wypisuje zyskał sobie przychylność władz. W pismach są treści o tym, że TOZ ma wynieść gołębie z ul warszawskiej ha ha ciekawe jak i dlaczego. Oraz, że prowadzone są działania prawne w celu wypowiedzenia umowy Tozowi. Wszystko kręci "dziki" lokator bez prawny mieszkaniec pewnego budynku. Warto się tym zainteresować gdyż decyzję miasta ustne są odmienne od tych na piśmie. Być może bez czytania klepane są pisma?

 • Link do komentarza uiityruuye czwartek, 11 października 2018 13:07 napisane przez uiityruuye

  Skoro Budasz obiecuje cmentarz i parkingi to niech zwróci uwagę kandydatce ze swojej drużyny żeby zabrała tą przyczepę z banerem z parkingu przy cmentarzu ul. Witkowska, bo tak nie za bardzo to wygląda i jest niezręczne gdyż akurat stoi w miejscu gdzie najwięcej parkują przyjeżdżający na pogrzeb i blokuje im miejsca a do tego tak ustawiła w poprzek że nie tylko przesłania widoczność tym co zaparkują za tym eksponatem ale i tym co nadjeżdżają i może tam dojść do stłuczki. Trochę wyobraźni potrzeba a nie wystawić taki wielki baner w poprzek od samej krawędzi jezdni

 • Link do komentarza A wtorek, 09 października 2018 18:54 napisane przez A

  Jak już o brudach to ja zapytam pana Budasz który w kampanii wyborczej obiecuje nam ekstra atrakcję w postaci wybudowania cmentarza komunalnego - co też pan jako prezydent miasta przez ostatnie cztery lata zrobił w sprawie śmietniska ciągnącego się wzdłuż torów za cmentarzem który znajduje się przy ulicy Witkowskiej ? Ba ja mam takie dziwne wrażenie że chyba nic a przecież złapanie tych śmiecących czy posprzątanie tego terenu to chyba mniejszy koszt niż budowa nowego cmentarza ?

 • Link do komentarza pierożek wtorek, 09 października 2018 18:35 napisane przez pierożek

  a obecny "Prezydent" milczy... rozumiem, że milczenie jest złotem.....

 • Link do komentarza .fx wtorek, 09 października 2018 15:08 napisane przez .fx

  do tom - zapewne jak sobie nową władzę wybierzemy i to taką co to będzie chciała to rozliczyć

 • Link do komentarza tom wtorek, 09 października 2018 08:06 napisane przez tom

  a kiedy będzie rozliczony caly TBS - cały z poprzednikami Kowalskiego - kto.kiedy i za jakie pieniądze byl.tam zatrudniony .to bedzie ciekawa lektura

 • Link do komentarza Irenka wtorek, 09 października 2018 06:29 napisane przez Irenka

  Zamiast wydawać tak duże pieniądze na ten materiał promocyjny na drogim papierze to by lepiej magistrat ścieżke rowerową odnowił do granicy miasta do Cielimowa bo tam jest tragicznie i nic nie ruszono od czasu jak tam żużlem kiedyś wysypali a cztery lata i tyle pieniędzy na tą gazetke to by się chyba z pół miliona złotych uzbierało to by starczyło nie tylko na tą jedną ścieżke a tak kasa wyrzucona bo te drogie gazetki to po śmieciach się walają. W ogóle to dlaczego na to płacą z publicznych pieniędzy , za Kowalskiego takie gazetki były tylko przed wyborami ale za pieniądze komitetu wyborczego ?

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 08 października 2018 19:21 napisane przez rezigiusz

  @heloł Ty chociaź otrzymujesz ten materiał propagandowy z UM zwany jakims tam informatorem. Ja juz go u mnie od ponad roku nie otrzymuje wszak pewnie to moja wina źe mieszkam gdzie mieszkam.Coź UM tez widze weryfikuje to bardzo skrupulatnie (sarkazm) na co wydawane sa publiczne pieniądze. Co do kampani pana Tomka widac ze łapie sie rzeczy malo powaźnych i nie wie jak ma zaszkodzic swojemu adwersaźowi.Okazuje sie ze jednak ma się z kim przegrać panie Tomaszu

 • Link do komentarza rodzic poniedziałek, 08 października 2018 17:11 napisane przez rodzic

  Pytam się kto wpscil kandydata na radnego z druzyny Budasza na teren przedszkola?????????????????????????????????

  Panie Tomaszu D. od opieki nad dziecmi, czytaniu bajek na terenie przedszkola jest wykwalifikowana kadra zatrudniona w placowce.

  Pod kogo podlega to przeszkole?

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane