czwartek, 11 października 2018 12:05

„Apelujemy o bardziej merytoryczną kampanię”

 
„Apelujemy o bardziej merytoryczną kampanię” fot. Rafał Wichniewicz

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości postanowili odnieść się do aktualnej kampanii wyborczej, w której w ich mniemaniu brakuje merytorycznej dyskusji.

- Kampania wyborcza w Gnieźnie jest dosyć "jałowa" i jeśli ktoś interesuje się samorządem i zależy mu na przyszłości miasta, to nie powinien tylko wykonywać wyboru na podstawie tego, co widzi na plakatach i interesować się politykami w sensie marketingowym. Zależałoby mi na tym, aby kandydaci na prezydenta miasta, stanęli w szranki konkurencji merytorycznej i by mogli ze sobą porozmawiać w formie debaty. Do tej pory takiej poważnej debaty nie było i ja myślę, że na to mieszkańcy Gniezna zasługują. Apelowałbym też do prezydenta Budasza, aby ta kampania była prowadzona na poziomie takim, jakim zasługujemy wszyscy, aby nie było insynuacji, jakie się pojawiają pod adresem kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli chodzi o sprawy techniczne i merytoryczne, ile temperatury ma geotermia na terenie naszego pojezierza, to dobrze by było to merytorycznie zweryfikować. Prezydenta pytano o kilka rzeczy i na które to pytania do tej pory odpowiedzi nie ma - stwierdził senator Robert Gaweł. Jak dodał, obserwując kampanie wyborcze na przestrzeni lat, stwierdził iż zmiany w Gnieźnie zachodziły albo w momencie ogólnego, politycznego przesilenia w skali kraju, albo w przypadku "zmęczenia władzą", jak to miało miejsce w 2002 roku, albo też w przypadku "zawiedzenia" się na władzy, jak to było w 2006 roku: - Myślę, że już większość wie, jak zagłosować, ale martwi mnie ta mniejszość, która nie pójdzie na wybory. Szczególnie młodzi ludzie, którzy nie wiedzą, jaka jest perspektywa dla Gniezna i którzy chcieliby znaleźć swoje miejsce życiowe. Dobrze byłoby im jakąś ofertę długoterminową na wiele lat przedstawić. Proszę o uczciwą kampanię, rzetelną i merytoryczną z szacunku dla mieszkańców Gniezna.

Poseł Krzysztof Ostrowski: - Chciałbym też o zaapelować o zaniechanie brudnej kampanii wyborczej. Myślę, że prezydentowi Gniezna nie wypada takiej prowadzić. To, co stało się z mailem, który został upubliczniony z napuszczaniem przez pana prezydenta dziennikarza, po prostu nie przystoi. Jest też tu istotnym to unikanie odpowiedzi na zapytania przez prezydenta Budasza, co pokazuje brak realnego pomysłu na zmianę Gniezna, na miarę XXI wieku. Miasto to nie tylko administrowanie, budowanie chodników czy hali sportowej, ale to pomysł na miarę aspiracji gnieźnian - mówił poseł, dodając iż niepokoi go także niechęć prezydenta do korzystania z programów rządowych: - Rozumiem, że nie musi popierać tego rządu, ale co innego jest spojrzenie polityczne, a co innego niechęć korzystania z pieniędzy, które rząd oferuje. Mówimy tu o kilku konkretnych programach - stwierdził Krzysztof Ostrowski, wspominając o programie Mieszkanie Plus, Senior Plus czy Dostępność Plus.

5 komentarzy

 • Link do komentarza antypis piątek, 12 października 2018 11:52 napisane przez antypis

  O proszę! Panowie Ostrowski i Gaweł posiadają poczucie humoru - apel o merytoryczną debatę z ust przedstawicieli partii bazującej na populizmie i brudnych atakach (o rosyjskich botach nie wspominając) to zaiste żart roku.

 • Link do komentarza rtt piątek, 12 października 2018 08:11 napisane przez rtt

  Dokładnie, też tak odbieram zachowania Budasza z tym nie korzystaniem z ofert rządowych. Prostym przykładem niech tu będzie kwestia czystego powietrza. Rząd wprowadził nowy program "Czyste Powietrze" , o tym jest na stronach MOS i WFOŚiGW. W tej sprawie minister środowiska liczy na współpracę z samorządami. Na terenie kraju od 4 września trwają spotkania z mieszkańcami na ten temat. Z naszego rejonu takie spotkania organizują jedynie : Kłecko, Witkowo, Kiszkowo, Trzemeszno. W tym papierowym "Informatorze miejskim Gniezno" z października 2008 poza wyłącznym przedrukiem tytułowej strony ulotki rządowego programu "Czyste Powietrze" , nie nie ma nic więcej o tym programie, żadnych szczegółów i informacji z nim związanych, kompletnie nic co byłoby pomocne dla ludzi nie mających dostępu do internetu a chcieliby się dowiedzieć coś więcej w tej sprawie. Za to informator miejski zawiera jakże "ważne" dla nas info że miasto podpisało z PGNiG porozumienie na rzecz poprawy powietrza poprzez prowadzenie działań informacyjnych zachęcających do wymiany starych palenisk na piece zasilane gazem. Nie bardzo pojmuję jak to porozumienie Miasta z PGNiG ma zachęcać mieszkańców skoro PGNiG jako spółka handlowo usługowa i tak podłącza do gazu chętnych do korzystania z ich usług. Wiadomo że PGNiG nie zapłaci za nowy piec czy przyłączenie, przecież spółka jest nastawiona na czerpanie zysków że sprzedaży gazu. Proszę zwrócić uwagę że program rządowy dofinansowuje w zakresie nowych źródeł ciepła i termoizolacji budynków a jednocześnie nie narzuca konkretnych usługodawców w zakresie podejmowanych działań objętych tym programem. Czy nie jest to interesujące że Miasto Gniezno nie zorganizowało żadnego spotkania w sprawie rządowego programu , że Miasto Gniezno nie stara się dojść do jak największej rzeszy mieszkańców z informacjami na temat tego rządowego programu ? Niech mi nikt nie opowiada głupot że niby PIS zastrzega iż "odpowiedni" wybór samorządu jest warunkiem otrzymywania pieniędzy od rządu ! Rząd ma pieniądze dla nas jak widać nie tylko na finansowanie nowych pieców ale i termoizolację , są pieniądze na działania w zakresie geotermii, są na drogi i inne ważne sprawy, ale jak samorząd bierze dofinansowanie na pierdoły do czego musi coś tam dołożyć ze swoich i przy tym się zadłużyć to wiadomo że na inne konkrety już nie starczy swojej kasy więc po co starać się o inne ważne środki zewnętrzne ? Nam potrzeba rozsądnych i gospodarnych samorządów !

 • Link do komentarza Riko czwartek, 11 października 2018 16:13 napisane przez Riko

  W punkt !!! Koniec brudnych gierek w stosunku do pana Kamińskiego. Jak każdy obywatel ma prawo startować i prawo wygrać.

 • Link do komentarza Zenas czwartek, 11 października 2018 16:05 napisane przez Zenas

  To tak, jak gadanie do obrazu. Platforma umie tylko krytykować i wysmiewac konkurentow nie oferujac nic w zamian. Wtóruje jej "kropka Nowoczesna".

 • Link do komentarza humanista czwartek, 11 października 2018 15:39 napisane przez humanista

  Panie Pośle Ostrowski, Pan powinien odejść z polityki i z zawodu.
  W historii Polski nie ma Króla którego Pan reklamuje, a szczepić należy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane