środa, 17 października 2018 20:40

Debata prezydencka dziś i jutro w TV Gniezno po godz. 18.15

 

W środowy wieczór w Hotelu Ibis odbyła się debata kandydatów trzech ugrupowań na urząd prezydenta Gniezna. Tomasz Budasz nie wziął w niej udziału, wystosowując oświadczenie w tej sprawie.

W debacie, która rozpoczęła się o godzinie 18:00, wzięli udział Zenon Miękiszak z Kukiz'15, Paweł Lubbe z Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego oraz Paweł Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości. Przy stole pojawiło się też puste miejsce przeznaczone dla Tomasza Budasza, który zdecydował się nie brać udziału w debacie, wystosowując oświadczenie w tej sprawie i podważając w jego treści bezstronność tego przedsięwzięcia.

Jak poinformowały sztaby wyborcze Jerzego Pawła Lubbe i Pawła Kamińskiego, termin środowej debaty prezydenckiej został ustalony wspólnie z samym Tomaszem Budaszem. I to właśnie na jego prośbę przesunięto termin z wtorku na środę. Mimo tych ustaleń prezydent Tomasz Budasz nie zjawił się na debacie, by spotkać się z mieszkańcami i na żywo przedstawić swój program. 

Poniżej przypominamy cały zapis debaty, a ponadto informujemy, że debata będzie powtarzana w TV Gniezno dziś i jutro po godzinie 18.15:

69 komentarzy

 • Link do komentarza Ryfka sobota, 20 października 2018 16:09 napisane przez Ryfka

  do lokalna społeczność

  wycieczka pojechała jedna : Grobelny J. i Gawrych E. skarbnik miasta . a po co bylo wiecej wycieczek? szkoda samorzadowych pieniedzy !
  a po co azerów tutaj? jeszcze koszty ich goszczenia i hotelu..

  błe chłe chłe

 • Link do komentarza lokalna społeczność piątek, 19 października 2018 16:53 napisane przez lokalna społeczność

  do olieg - w tłu,maczeniu: " Mówiąc o kontynuacji wzajemnej współpracy w dziedzinie kultury i turystyki, Jarosław Grobelny zaznaczył, że pobudzi to rozwój gospodarczy między Gniezno i ​​Gabalą. "
  No i jak? Ile wycieczek z Gniezna pojechało do tego Azerbejdżanu? A in]le setek Azerów odwiedziło już Gniezno? Tak wygląda to "ożywianie" turystyki przez Grobelnego et consortem!

 • Link do komentarza urzędas piątek, 19 października 2018 15:14 napisane przez urzędas

  Grobelny ma o co walczyć. Blisko 17 tysięcy miesięcznie w Urzędzie Miasta + 22.776,25 (rocznie) z tytułu zasiadania w radach nadzorczych spółek miejskich ( w jednej z nich do maja 2017 w drugiej od czerwca 2017 i dalej), co daje dodatkowo blisko 2 tysiące miesięcznie. W sumie ponad 19 tysięcy zł. miesięcznie piechotą nie chodzi!. Jest o co się bić?

 • Link do komentarza aaaaa piątek, 19 października 2018 14:36 napisane przez aaaaa

  Panie g oczywiście że obecnie PEC robi ciepło ze spalania węgla tylko to spalanie jest innej jakości niż w budynkach jednorodzinnych i nie przyczynia się ono do smrodu. Gazy są mocno wygrzane więc polecą sobie wysoko, a nie będą się ścielić po mieście.

 • Link do komentarza olieg piątek, 19 października 2018 14:35 napisane przez olieg

  http://qebele-ih.gov.az/news/1168.html


  "...cooperation in tourism and culture, Jaroslaw Grobelny mentioned that it will stimulate the economic development between Gniezno and Gabala"

  i gdzie ten ekonomik dewelopment w Gnieznie ja sie zapytuje?
  gdzie chociazby te dżemiki?

 • Link do komentarza Adrian piątek, 19 października 2018 14:22 napisane przez Adrian

  No przecież egzotyczne parki, króliki , pensje TBS, gazetki itd to są wydatki które nie pracują same na siebie , jak się zaciągnęło zobowiązania to ktoś to musi spłacić a Grobelny czy któryś tam mówił coś o pokoleniowej solidarności. Przecież to nie oni sami tylko my wszyscy razem będziemy spłacać z tą różnicą że oni przy swoich pensjach tego nie odczują jak my.

 • Link do komentarza Zyga piątek, 19 października 2018 14:10 napisane przez Zyga

  @Klony, tacy zawsze powiedzą że dla Gniezna warto. Co kadencja to inne stołki , takie samorządy to dobry interes, kasa leci , swoich pieniędzy nie trzeba ryzykować, samemu też niewiele się ryzykuje bo to zawsze koledzy pomogą, wysiłku zbytniego też nie trzeba bo ma się ludzi do roboty

 • Link do komentarza humanista piątek, 19 października 2018 13:58 napisane przez humanista

  Poszukiwacz / w Warszawie byli kiedyś bracia Kaczyńscy - to była bomba, skłócili naród!!!
  Na energii wiatrowej i geotermalnej nie znam się, dlatego proszę, poinformuj mnie i normalnych forumowiczów co z wodą powrotną i odpadkami po filtracji wody?

 • Link do komentarza Spłacanie długów piątek, 19 października 2018 13:18 napisane przez Spłacanie długów

  W przyszłym roku będą zapewne takie podwyżki że się nie pozbieramy . Te długi trzeba spłacić.

 • Link do komentarza Klony piątek, 19 października 2018 12:59 napisane przez Klony

  Budasz w spocie z zaciśniętą pięścią powtarza slogan Kowalskiego z kampanii; dla Gniezna warto. Panie Budasz wiadomo że Kowalski cieszy się dużym zainteresowaniem. Był prezesem TBS za potężne pieniądze. Dzięki panu

 • Link do komentarza poszukiwacz piątek, 19 października 2018 12:56 napisane przez poszukiwacz

  Uwaga, bomba! W Margoninie w Radzie Nadzorczej jest oprócz Tomasza Budasza jego brat Krzysztof Budasz. To dopiero zdolne chłopaki! Czy zatem dlatego Budasz jest takim przeciwnikiem geotermii, która zagraża wiatrakom? Jak się dowiadujemy, w prowincjonalnej mieścinie w Margoninie, jest największa w Polsce ferma wiatrowa. I najważniejsze: Wartość inwestycji wyniosła 166 milionów euro. Na budowę fundamentu pod jeden wiatrak zużyto 60 ton stali, 600 metrów sześciennych betonu. Wysokość słupa każdego wiatraka ma 100 metrów, a rozpiętość łopat śmigła – 90 metrów. Według informacji Agencji Rynku Energii w ubiegłym roku aż 70% pracujących w Polsce elektrowni wiatrowych odnotowało straty.Jednak powstała nowa ustawa, które w zdecydowany sposób reguluje program powstawania nowych farm wiatrowych. Jak twierdzą niemieccy eksperci, w pełni dyspozycyjna produkcja farm wiatrowych nie odpowiada nawet jednemu procentowi mocy zainstalowanej tych instalacji. Lobby wiatrakowe wiatraków jest jednak w Polsce, a szczególnie w Margoninie tak wielkie, że jak widać poświęca się nawet pozyskiwanie ciepła z innych, znacznie tańszych i prawdziwie wydajnych lokalnych źródeł dla partykularnych interesów. Mało tego, najnowsze dane pokazują, że bardzo niewiele energii z wiatraków jest dostępne w każdym czasie, a koszty instalacji są astronomiczne. Zupełnie inaczej wyglądają plany finansowe pozyskiwania energii cieplnej z wnętrza ziemi, a więc geotermii. W przeciwieństwie do energii słońca i wiatru, energia geotermalna dostępna jest bez przerwy. Nadto wsparcie rozwoju geotermii w Polsce jest jednym z priorytetowych zadań rządu. Dlatego kpiny z geotermii w Gnieźnie są nieracjonalne i stać tych prześmiewców tylko na krytykę nie popartą żadnymi naukowymi dowodami.

 • Link do komentarza Dość pozorów piątek, 19 października 2018 12:50 napisane przez Dość pozorów

  Swoim postępowaniem Budasz OBUdzil wyborców. Już wiedzą jak nie głosowax.

 • Link do komentarza Pomarańczowa ekipa DOŚĆ piątek, 19 października 2018 12:37 napisane przez Pomarańczowa ekipa DOŚĆ

  Budasz jest z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Popiera go Gruszczyński.

 • Link do komentarza OP piątek, 19 października 2018 11:53 napisane przez OP

  do "aaaaaa" w tym twoim mądrym wywodzie zapomniałeś dodać "sorry taki mamy klimat"

 • Link do komentarza hej piątek, 19 października 2018 11:42 napisane przez hej

  do wyborca , ale starczy kasy na ten niby "informator miejski" co jego ludziska i tak do śmieci zaraz wyrzucają bo ten papier za śliski i do czego innego się nie nadaje

 • Link do komentarza g piątek, 19 października 2018 10:58 napisane przez g

  panie aaaaaa a ty myślisz że PEC z czego robi to ciepło , co tam u nich z komina się dymi ? A ten PEC co teraz zachęca żebyśmy się do nich po to ciepło podłączali to jak on nam je chce przesyłać , tym kominem czy przez pocztę ?

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 19 października 2018 10:51 napisane przez Koryfeusz

  wyborca, jesteś tego pewien? Jeśli tak to ludzie wtedy powinni protestować. Za komuny jak były podwyżki to ludzie wychodzili na ulice strajkować, a dziś? Jak Miasto podniesie opłaty za śmieci, ogrzewanie itp., ludzie powinni stanowczo protestować, np: założyć takie miasteczko namiotowe pod Ratuszem i domami radnych, którzy za podwyżkami podniosą rączki.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 19 października 2018 10:37 napisane przez wyborca

  Informuję Państwa ! pewne Źródło!!!
  Kasa urzędu Miasta jest pusta!!!!
  nie mają pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników. Wstrzymują zakupy nawet papier toaletowy i mydło, a co dopiero na posprzątanie miasta . I tyle w temacie.
  Plan finansowy oparty będzie na rok 2019 potężnymi podwyżkami za śmieci, wodę, kanalizację co - PEC, oraz obniżka wynagrodzeń oświatę bo szykują się zwolnienia nauczycieli. Reforma oświaty jest budaszowi bardzo na rękę, powie to nie ja, to rząd, on by chciał ale nie może, nie robiąc nic by nauczycieli zagospodarowywać. Taka to drużyna wydmuszek PR PO _ SLD

 • Link do komentarza Helena piątek, 19 października 2018 10:12 napisane przez Helena

  do "tym razem urzędnik" - zmienić to trzeba to całe piętro co jest przy Budaszu, no i wprowadzić sprawiedliwy system awansów i uposażeń

 • Link do komentarza Janusz piątek, 19 października 2018 10:01 napisane przez Janusz

  Co się ten Budasz tak przyczepił do 65 stopni wody? Jak on się nie zna, to niech się nie wypowiada. Taka temperatura wystarcza na wiele spraw związanych z geotermią. Tak mówią fachowcy, a nie ludzie, którzy tylko skończyli ekonomię i nie maja pojęcia o technice szczególnie geotermalnej. Czyich interesów broni Budasz? oczywistym jest, że geotermia ma przeciwników, którzy uważają, że stracą na jej rozwoju, chodzi o lobby węglowe i wiatrowe. Czyżby dlatego, ze Budasz jest powiązany z Margoninem, który jest w Polsce centrum energii wiatrowej? Jeżeli tak, to wszystko jasne!
  Poddębice nie tak daleko w końcu od Gniezna to doskonały przykład tego, że warto spróbować, bo może się naprawdę opłacić. A tam wyszło jeszcze lepiej niż ktokolwiek się spodziewał. Wiercono jeden otwór na głębokość dwóch kilometrów, a drugiego już wiercić nie trzeba, bo niewykorzystana woda może trafiać do rzeki. Cała inwestycja zamknęła się w 12 milionach. Zrobiono tam doskonały interes.A Gnieznu Budasz i jego ferajna stawia mur niczym berliński. On woli kwiatki, piasek, sikawkę na Rynku ( bo nawet tam wody żałuje) i obsikiwane króliki na każdym roku.

startpoprz.1234nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane