środa, 24 października 2018 11:10

Sygnalizacja wciąż nie działa, więc piesi czekają

 
Sygnalizacja wciąż nie działa, więc piesi czekają fot. Rafał Wichniewicz

Minął ponad miesiąc od uszkodzenia "świateł" na przejściu dla pieszych na ul. Witkowskiej. Od tego czasu są one wyłączone, a zarządca sam nie wie, kiedy je uruchomi.

We wrześniu minął rok od momentu uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Witkowskiej z ul. Klonową. W niemal rok po tym też, doszło do uszkodzenia instalacji przez samochód z dźwigiem, który zerwał sygnalizator dla pieszych. Minął już ponad miesiąc od tego zdarzenia, a urządzenie wciąż jest wyłączone. Tymczasem piesi czekają aż samochody ich przepuszczą i to pomimo iż istnieje jeszcze oznakowanie pionowe. Niekiedy przechodnie muszą ryzykować...

Do uszkodzenia sygnalizatora przez ciężarówkę 14 września, a zapytany o sprawę niemal miesiąc po tym fakcie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy ul. Witkowska, przekazał nam: - Awaria natychmiast została zgłoszona wykonawcy, który musiał dokonać analizy sytuacji i oszacować koszty naprawy. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania umowy. Po jej podpisaniu, wykonawca niezwłocznie przystąpi do robót naprawczych. Na tę chwilę dokładny termin ponownego włączenia sygnalizacji nie jest znany.

Tymczasem mamy już 24 października, a od mieszkańców z okolicy ul. Klonowej, Konopnickiej czy Surowieckiego wciąż otrzymujemy pytania o przywrócenie sygnalizacji do użytku, gdyż dojście do sklepu po drugiej stronie ulicy w godzinach szczytu graniczy z cudem. Teraz, gdy robi się szybciej ciemno na dworze, to pytanie jest tym bardziej aktualne. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mee środa, 24 października 2018 19:36 napisane przez Mee

  Zepsuła się dlatego, że tam pieszy ledwo doszedł do przejścia,to już miał zielone mimo, że jego poprzednik 10 sekund wstecz też miał zielone.

 • Link do komentarza Joanna Menz środa, 24 października 2018 17:07 napisane przez Joanna Menz

  Do 16-11-2018 r. zgodnie z umową, powinna zostać naprawiona uszkodzona sygnalizacja świetlna na ul. Witkowskiej.

 • Link do komentarza Rencista środa, 24 października 2018 15:52 napisane przez Rencista

  No cóż może zarządca drogi doszedł do wniosku że dzięki temu przejściu stoi w korku cała Witkowska. Zielone tak długo świeci że pielgrzymka by przeszła a korek wydłuża się z każdym kolejnym zielonym.

 • Link do komentarza Klaudiusz środa, 24 października 2018 14:08 napisane przez Klaudiusz

  Ta sygnalizacja świetlna to jakis dramat. Drzewa zasłaniają sygnalizatory, a jak pieszy nadusi na guzik to od razu dostaje zielone światło, natomiast kierowca jedzie dalej. Kwestia czasu az dojdzie do wypadku

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 24 października 2018 13:35 napisane przez Mieszkaniec

  Nawet jak działały światła to i tak kierowcy na czerwonym jechali.

 • Link do komentarza TT środa, 24 października 2018 13:01 napisane przez TT

  Jak naprawią to mogą pomyśleć o regulacji, bo piesi przejdą, a samochody poł minuty nadal na czerwonym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane