piątek, 26 października 2018 12:49

Migawki z miasta - Kto myśli o mieszkańcach?

  List do redakcji
Migawki z miasta - Kto myśli o mieszkańcach? zdjęcie nadesłane

Jeden z mieszkańców osiedla Ustronie przesłał do naszej redakcji swoje refleksje na temat sposobu prowadzenia przebudowy ul. Laubitza i zapewnienia mieszkańcom dojazdu oraz dojścia do własnych domów.

Oto jak wygląda „remont” ul. Laubitza w Gnieźnie. Tak właśnie dba się o mieszkańców oraz ich BEZPIECZNY lub też jakikolwiek dojazd do domu. Nagłe zmiany w organizacji ruchu to już prawie codzienność. Nieoznakowanie objazdów - stała praktyka. Bywa, że rano trzeba jechać jedną „drogą” (a raczej usypaną żwirem dziurawą imitacją drogi), a wieczorem wracać obłoconym, śliskim i prawie niemożliwym do pokonania nieoświetlonym poboczem. Łatwo o wypadek i mimo, że wraca się do własnego domu, łatwo jest się zgubić. Prawie codziennie pokonując tą trasę zastanawiamy się, jak w takiej sytuacji poradziliby sobie funkcjonariusze pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej. Aż strach pomyśleć jak mogłaby zakończyć się dana akcja ratunkowa, kiedy to pojazdy ratujących ludzkie życie, nie mogą się do nich dostać, bo zwyczajnie nie ma drogi.

Dziś wygląda to tak, jak na załączonych zdjęciach. Grzęznące w błocie koła to tylko jeden z problemów. Wieczorem ta droga jest zupełnie nieoświetlona i prowadzi pod górę. Podjechanie pod nią jest nie lada wyczynem. My, podatnicy płacimy za remont drogi, a w zamian od kilku już miesięcy jesteśmy traktowani jak powietrze. My tu mieszkamy i mamy prawo do bezpiecznego wydostania się stąd, żeby dotrzeć do pracy oraz żeby bezpiecznie z niej wrócić. Mamy prawo żądać, aby ktoś w końcu wstał zza biurka urzędu, wsiadł w swoje auto i spróbował pokonać tą trasę, którą jesteśmy ZMUSZENI pokonywać my sami. Również pieszo! Bo o pieszych zupełnie tutaj zapomniano!

Szymon

22 komentarzy

 • Link do komentarza drogowiec sobota, 27 października 2018 15:31 napisane przez drogowiec

  Widzę że sami specjaliści. Nie da się wyremontować drogi bez uciążliwości dla jej użytkowników i mieszkających przy niej ludzi. Wykonawca i tak robi co w takiej sytuacji można zrobić. Jest cykl technologiczny którego sie musi trzumać. Na dobrą sprawę powinien zamknąć teren budowy i nie byłoby dyskusji. I tak dobrze że jest w ogóle wykonawcą na tą robotę.

 • Link do komentarza cinek sobota, 27 października 2018 10:21 napisane przez cinek

  Hahaha, ci ludzie pokupowali mieszkania koło kościoła i wymusili na poprzednim proboszczu zaprzestanie dzwonienia na poranną mszę o 7:00 w dni powszednie. Zwykli krzykacze, którym wszystko przeszkadza.

 • Link do komentarza Miłosz sobota, 27 października 2018 09:58 napisane przez Miłosz

  To jest obraz tej wladzy, dodajcie do tego cos, co nawet nie przypomina placu zabaw na Wenecji, tylko jest jakims terenem, na ktorym byle jak pozlozono zakupione urzadzenie. Ci ludzie z magistratu pracuja tak, jakby nie potrafili włączać myslenia. A może w ogóle go nie mają? Nasypali piachu pod hustawki, ech, dalej szkoda pisac. Dlaczego w tym Gnieźnie musi byc wszystko byle jak?

 • Link do komentarza dobrazmiana sobota, 27 października 2018 09:23 napisane przez dobrazmiana

  Przegraliście wybory to się czepiacie takich pierdół. Tylko to wam pozostało. Trolling internetowy. Tylko Gnieźnianie nie zwracają na niego uwagi. Patrz wynik wyborów.

 • Link do komentarza myślący  mieszkaniec sobota, 27 października 2018 08:57 napisane przez myślący mieszkaniec

  Można było tylko zburzyć małą część niepotrzebnego nikomu muru betonowego dawnej kotłowni. I już by był awaryjny przejazd do bloków na czas remontu ulicy Laubitza. Przejazd od strony "Biedronki " a dalej przez teren miedzy garażami do bloków. Ale nikt do takich działań wykonawcy remontu nie nakłonił. A jak buduje się drogi szybkiego ruchu to tam zleceniodawca każe przygotować wykonawcy na czas budowy nowej "s" ki tymczasową, asfaltowa drogę. Ale urzędasom Budasza i Grobelnego nigdy by takie coś nie przyszło do głowy. Bo takie myślenie o mieszkańcach jest dla nich czymś nieosiągalnym. Za bardzo by nadwyrężyło to ich urzędnicze umysły.

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 26 października 2018 22:13 napisane przez Mieszkanka

  Ale ludzie maja tez małe dzieci to maja zostawiać samochody pod kościołem i ze śpiący dzieckiem dojść wieczorem bez świateł do domu? No ludzie .... niech chociaż robotnicy oznaczają ez drogę gdzie mamy wyjeżdżać. A ta zablocona drogę usypia kamieniem żeby koła auta się nie slizgaly.

 • Link do komentarza Skapiec piątek, 26 października 2018 19:17 napisane przez Skapiec

  Zróbmy zrzute dla tego biednego kierowcy samochodu na myjke.

 • Link do komentarza Imieszkaniec Gniezna piątek, 26 października 2018 18:47 napisane przez Imieszkaniec Gniezna

  Mnie zastanawia jakie firmy wygrywają przetarg??? Nieprawdą jest jakoby kosztem remontu mieszkańcy, użytkownicy mieli ponosić straty. Wszystkie rachunki związane z myciem i innymi szkodami proszę dostarczyć do UM w celu wypłaty poniesionych kosztów.

 • Link do komentarza mieszkanka piątek, 26 października 2018 18:37 napisane przez mieszkanka

  Rozumiem Pana Szymona bo też tam mieszkam i znoszę trudy związane z remontem drogi. Nikt nie neguje faktu, że remont drogi był potrzebny, bo droga była w stanie katastroficznym. Jednakże nie można oprzeć się wrażeniu, że te uciążliwości które dotykają mieszkańców i właścicieli garaży są niepotrzebne. Wystarczy lepsza organizacja, oznakowanie dróg przejazdu czy przejść dla pieszych. Tego nie było i nie ma. Wąska, prowizoryczna dróżka przy kościele, nie nadaje się w ogóle do przejazdu przez tak wiele pojazdów. Podzielam obawy co do przejazdu karetek pogotowia czy straży. Poza tym otwarte studzienki kanalizacyjne w ogóle nie były oznakowane.

 • Link do komentarza mieszczuch piątek, 26 października 2018 16:33 napisane przez mieszczuch

  Bajzel przy budowie jest tylko u bałaganiarzy i u takich, którzy nie potrafią pilnować robót. Na czas remontów dla mieszkańców należy ułożyć kładkę żeby mieli w miarę swobodne i czyste dojście do domów. No, ale jak a władza, takie remonty. I nie gadajcie, ze nic nie można, bo się po prostu rzygać chce od tego słuchania. A jak czytam, ze musi być źle, żeby było lepiej, to się zastanawiam nad stanem umysłu tych pisarzy.

 • Link do komentarza jojo piątek, 26 października 2018 16:29 napisane przez jojo

  Mieszkam przy tej ulicy. Błoto pojawiło się tam dopiero po ostatnich deszczach, wcześniej mieszkańcy bez problemów mogli poruszać się po wysypanym na budowanej ulicy kruszywie. Pan Szymon chyba mieszka w tych szarych blokach i nie zdaje sobie sprawy, że ulica ta nie była remontowana od momentu jej budowy prawie 30 lat temu, więc wypadałoby przeboleć te kilka miesięcy zamieszania.

 • Link do komentarza humanista piątek, 26 października 2018 15:53 napisane przez humanista

  Szymon/ proszę podaj rozkład swoich przejazdów , będę ciebie pilotował do i z kościoła.
  Malkontent jesteś.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 26 października 2018 15:52 napisane przez Mieszkaniec

  Oczywiście komentarze pisane przez osoby, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nie jest problemem remont a sposób organizacji prac. Poza tym tego typu komentarze słyszałem od pracowników związanych z realizacją inwestycji. Nie pozdrawiam!

 • Link do komentarza Obywatel piątek, 26 października 2018 15:24 napisane przez Obywatel

  Tak brudne auto, że myjnia nie da rady zmyć brudu. To chciałbym widzieć tego pana wyjeżdżających gdzieś na plażę gdzie jest droga leśna. To wtedy pretensje do leśnictwa czemu nie ma asfaltu i kto mi umyte auto??

 • Link do komentarza kubuś piątek, 26 października 2018 15:14 napisane przez kubuś

  Współczuję temu Budaszowi. Jak będą robili te zaplanowane ścieżki , ulice , chodniki to dopiero będzie narzekanie . Lepiej nic nie robić ?

 • Link do komentarza Walter 54 piątek, 26 października 2018 14:46 napisane przez Walter 54

  Też mieszkam przy laubitza i jakoś nie widzę problemu. Chcemy mieć nową drogę to trzeba pocierpieć trochę. Nieee wiem czego Pan Szymon oczekuje żeby robotnicy go na rękach zanosili do auta bo on sobie butki ubrudzi? Nic się nie robi ni narzekamy robi się to też źle i oczywiście każdy zna się na wszystkim .

 • Link do komentarza hahaha piątek, 26 października 2018 14:37 napisane przez hahaha

  No cóż, jak wybraliscie, tak macie!

 • Link do komentarza cvfrer3e piątek, 26 października 2018 14:36 napisane przez cvfrer3e

  Mam wrażenie że na załączonych fotkach widać maszyny budowlane i materiały budowlane , czyli wszystko wskazuje że trwa remont ulicy. Na mojej ulicy , która jest dosyć wąska, było podobnie a nawet gorzej bo były wykopy pod kanalizację i cierpliwie to znosiliśmy. Takie jakieś dziwne te pretensje . To tak jakby rozpocząć budowę własnego domu i mieć pretensje do murarzy że trwa budowa . Nie rozumiem tych żali nad ubłoconym samochodem , przecież na czas budowy drogi nikt tam nie rozłoży dywanów.

 • Link do komentarza parafianin piątek, 26 października 2018 13:54 napisane przez parafianin

  Jak głosowaliście na PO, tak PO o was dbo !

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 26 października 2018 13:40 napisane przez Mieszkaniec

  Żeby było ładnie musi byc bałagan takze to chyba nic nadzwyczajnego. A samochody mozna zostawić 100m dalej a nie pchac sie pod sam blok.
  trochę wyrozumiałości przeciez robią to dla Was.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane