wtorek, 30 października 2018 11:52

Opiekunka MOPS znęcała się nad seniorką

 
Opiekunka MOPS znęcała się nad seniorką archiwum redakcji

Bicie, szarpanie i wyzywanie - w taki sposób wyglądała "opieka" jednej z pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta została zwolninona, a jej zachowaniem zajęły się służby.

Całą sytuację odkryli najbliżsi poszkodowanej 80-letniej kobiety, którą codziennie odwiedzała opiekunka z MOPS. Krewni zauważyli iż seniorka od pewnego czasu zmieniła swoje zachowanie, a na jej ciele pojawiły się siniaki. Podejrzewając iż pod ich nieobecność w mieszkaniu może dochodzić do niepokojących zdarzeń, skorzystali z ukrytej kamery. Za jej pomocą zdobyli nagranie, na którym widać iż opiekunka w trakcie swoich wizyt znęca się nad 80-latką, wyzywając ją w sposób wulgarny, a także szarpiąc i bijąc. 

Powyższa sytuacja mogła trwać nawet przez kilka tygodni. Po ujawnieniu sprawy, MOPS zwolnił opiekunkę, a teraz jej sprawą zajęły się organy ścigania. Kobiecie obecnie grozi postawienie zarzutu za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad drugą osobą. Za ten czyn grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

23 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 02 listopada 2018 22:33 napisane przez mieszkaniec

  Do filozofa Tomasza - Nikt nikogo tutaj nie obraża, to ludzie potrzebujący pomocy zostali nie tylko obrażeni, ale sponiewierani. I tylko dzięki zdecydowanej postawie rodziny, sprawa wyszła na jaw. A ile jest takich spraw, które dzieją się i nikt o nich nie wie? Podobno ta opiekunka pracowała w MOPSie 10 lat. To jak ona pracowała? Nikt jej nigdy nie kontrolował? Ona nagle nie stała się jędzą. Ona musiała mieć taki charakter od zawsze! I proszę nie pisać, ze jedna tylko jest taka osoba, bo tego nikt nie wie, jak nie wiedział o tej jednej do czasu, aż rodzina, a nie Miasto czy MOPS skontrolował jej pracę. A prezydent jest szefem i także powinien bardziej przyłożyć się jak widać do spraw poważnych, a nie bawić się w króliki.

 • Link do komentarza enter czwartek, 01 listopada 2018 23:59 napisane przez enter

  ad, dr z Leśnej Góry - ostro, ale niestety prawdziwie. A co dymisji? W tym towarzystwie nie ma mory, bo do tego trzeba mieć honor, proszę państwa!

 • Link do komentarza Wojak czwartek, 01 listopada 2018 22:23 napisane przez Wojak

  Opiekunkę publicznie na rynku linczowac przed ludźmi

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 01 listopada 2018 21:20 napisane przez Tomasz

  No rozumiem kwestię dyrektora MOPS ale dlaczego winny jest prezydent nie przekonuje mnie Wasza teoria. I proszę wszystkich nie obrażajmy pozostałych pracowników MOPS bo nie wiemy jacy są. A nie można zakładać że wszyscy to podli ludzie. Jeśli twierdzicie że tak jest to rozumiem że macie dowody na to że wszyscy pracownicy tacy są. .. powtórzę jeszcze raz w każdym środowisku a nawet w rodzinach znajdzie się tak podłączyć osoba. I należy te osoby eliminować ale nie róbmy krzywdy pozostałym. ..

 • Link do komentarza gniezniak czwartek, 01 listopada 2018 17:35 napisane przez gniezniak

  dyrektorka natychmiast do dymisji.brak słów

 • Link do komentarza Dr z Leśnej Góry czwartek, 01 listopada 2018 11:50 napisane przez Dr z Leśnej Góry

  Pod kogo podlega MOPS ?
  Ano pod miłościwie panujący nam Urząd Miasta na Lecha.

  W MOPSie pracują same pociotki i powuje tych najwyżej postawionych dygnitarzy miejskich. Przekonani są o swojej bezkarności, opanowuje ich megalomania, w związku z czym idą po bandzie i idą na całość. Pośrednie efekty są widoczne na filmie. To jest akurat proceder ujawniony, a ile jest zamiatanych pod dywan, któż to wie ? Diagnoza jest prosta na filmie widać owoce wyboru Obywateli i Towarzyszy z Koalicji, w skrócie podsumowując: było źle, jest tragicznie, a będzie masakrycznie.

  Gratulacje zatem dla mieszkańców Gniezna, którzy kupili w wyborach piękne opakowanie, wewnątrz którego są same plewy. Widocznie na nic innego ta mieścina nie zasługuje. Była, jest i będzie czerwona, a obywatele zieloni i fioletowi, w przenośni oraz niestety dosłownie.

 • Link do komentarza oburzony mieszkaniec środa, 31 października 2018 12:23 napisane przez oburzony mieszkaniec

  @Tomasz - wszędzie w każdej cywilizowanej placowce za stan instytucji odpowiada dyrektor. Już zapomniałes, jak hejtowano dyrektora szpitala za bylejakosc na budowie mimo, iż byl Bogu ducha winien. Moim zdaniem dyrektorka powinna podać sie do dymisji, a prezydenr niech sie tlumaczy przed całą Polską za wyjątkowe zaniedbania, bo dzisaj pisze o tym Fakt i daje zdjecia tego babska. Tak wyglada promocja Gniezna w wykonaniu tej ekipy! I jeszcze jedno pytanie. Czym sie zajmowała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w ostatnich latach?

 • Link do komentarza recorder środa, 31 października 2018 12:01 napisane przez recorder

  Kontrola MOPS i KONKURSU......
  ........ ciekawa sprawa wyjdzie na jaw ...

 • Link do komentarza czytelnik środa, 31 października 2018 11:50 napisane przez czytelnik

  Wystąpienie pani dyrektor MOPSU i prezydenta Pawołowskiego przed kamerami TVN poniżej norm etycznych, zero empatii dla chorych ludzi

 • Link do komentarza legalista środa, 31 października 2018 09:43 napisane przez legalista

  Kto rozliczy kierownictwo MOPS ???
  pracowników od rekrutacji ? ???
  W normalnym kraju winni takiego braku nadzoru i zatrudniania w publicznym miejscu !!!! powinni juz nie pelnic swoich funkcji !!!!
  i odpowiadac swoim stanowiskiem i majątkiem - takiej kobiecie nalezy sie odszkodowanie od panstwa za szkode - jak Komendzie za niesprawiedliwe skazanie !!!!!! a panstwo regresem powinno dochodzić od zarządzajacych taką jednostką publiczną! inaczej w grajdolku nic sie nie zmieni - zarzadzanie rodem z PRL czy tam SLD....

 • Link do komentarza urzędas środa, 31 października 2018 09:38 napisane przez urzędas

  Ciekawe, jak się zachowują inne "opiekunki"? Przecież nie wszędzie jest kamera! Co na to szef magistratu, któremu podlega MOPS?

 • Link do komentarza Jan środa, 31 października 2018 08:30 napisane przez Jan

  Zapewnienia jej przełożonej o pojedynczym takim wypadku ją kompromitują.
  Na jakiej podstawie tak stwierdziła ? Czy była obecna przy innych osobach w trakcie "opieki" nad nimi przez tą dewiantkę ?
  Mam nadzieje , na pilne konsekwencje służbowe .....

 • Link do komentarza Tomasz środa, 31 października 2018 07:11 napisane przez Tomasz

  O czym Wy piszecie? Radni ? Prezydent ? A co oni mogą za ludzi ? Mendy są wszędzie w każdym zawodzie. Czy to lekarz ksiądz policjant pani z handlowego itp. Każdy może się dobrze sprzedać przy rozmowach kwalifikacyjnych. A radni nie mają tu nic do tego. To tak jakby wynik kogoś z Was bo dajmy na to Wasz wujek jest morderca. .. no przecież tak dobrze go znaliźcie....

 • Link do komentarza Ratownik środa, 31 października 2018 03:00 napisane przez Ratownik

  Mimo tragedii trzeba zachować się. Dojechać prawnie maksa. A komentarze powstrzymać bo jeszcze się targnie i zostanie meczenica heytu. Na jej miejscu wylot z PL i odebranie obywatelstwa. Bilet w 1 stronę na Krym i tam się "baw"

 • Link do komentarza mopsik środa, 31 października 2018 01:07 napisane przez mopsik

  MOPS zwolil. Czuje sie wzruszony reakcja...Co wladze MOPS robily przez te wszystkie lata "Jej" nienagannej sluzby?!?!?!?!?! Jak sie cos spierdoli to trzeba kogos ukatrupic zeby sobie tylek uratowac. Taka polska, urzednicza prawda ;-[

 • Link do komentarza OLGA środa, 31 października 2018 00:22 napisane przez OLGA

  Gdy ujrzałam to nagranie jak te ŚCIERWO znęca się nad tą biedną starszą panią nie mogłam pochamować swoich łez , OKRUCIEŃSTWO tyle lat pastwiła się nad biednymi bezbronymi chorymi ludzmi i miala za to płacone .....BESTIA W LUDZKIEJ SKURZE karama wraca !!! ale zapewne w więzieniu tą OPIEKUNKĄ MOPSOWĄ ODPOWIEDNIO SIĘ ZAJMNĄ I ZAOPIEKUJĄ ...... TAK BARDZO MI ŻAL TEJ BIEDNEJ STARSZEJ PANI ...

 • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna wtorek, 30 października 2018 20:52 napisane przez mieszkaniec Gniezna

  Mnie interesuje ile razy opisana opiekunka była kontrolowana przez pracodawcę? O ile nie była to czas na odwołanie dyrektora.

 • Link do komentarza wiem coś o tym wtorek, 30 października 2018 19:50 napisane przez wiem coś o tym

  MOPS powinien być poddany bardzo dokładnej kontroli wszystkiego co tam może być

 • Link do komentarza znajoma pani Ireny wtorek, 30 października 2018 17:35 napisane przez znajoma pani Ireny

  Sadystka " opiekowała " się panią, która od wielu lat nie wstaje z łóżka, jest niewidoma i nie mówi. Nagranie kamery jest wstrząsające. W kobiecym więzieniu czekają na nią wulgarne wyzwiska, szarpanie, bicie i nie tylko ...

 • Link do komentarza miejscowy wtorek, 30 października 2018 15:15 napisane przez miejscowy

  Radni i Prezydent nie wypowiedzą się ?????????????!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane